Monica, Irinel si Irina Columbeanu (4)

Monica, Irinel si Irina Columbeanu (4) | Autor: numeioana

Link direct la acest mesaj

Monica si Irinel Columbeanu (1)

Monica si Irinel Columbeanu (2)

Monica si Irinel Columbeanu (3)


Pentru ca se vor mai umple multe pagini atata timp cat presa ne alimenteaza cu informatii aveti un nou capitol...
Sincera sa fiu, aseara m-am uitat la "conferinta de presa" pe care a tinut-o proaspatul tatic Irinel in legatura cu Moni si cu Irina... A fost de prost gust... Ma cam plictiseste emisiunea lor, de-aia nu ma uit de obicei, dar cateodata sunt curioasa sa vad bebelusa, ca n-am admirat-o prea bine pana acum...


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Dar nu ne zici si noua ce-a zis la conferinta de presa?

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Mira eu am citit ca parca vrea sa-i dea impreuna la scoala,sa stea cica in acceasi banca,eu la banii lor as fi facut 5 copii nu 2...ce e mai frumos la batranete decat sa ti se adune copii acasa ??

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Da, nu e rau sa ai si 13 copii, asa cum spunea Iri, insa mi se pare exagerata graba asta. Dana, draga mea, nu vreau sa intru in polemica cu tine, insa cred ca tot ceea ce fac ei fac doar pentru bani si publicitate.

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ce tare ar fi sa vedem cate 2 copii pe an, nu? Sa faca numarul propus =13 :D pana acum n-am luat in serios ideea asta, dar mai stii? Poate trece de la gluma la bune

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

quote:
Originally posted by mira_m

Da, nu e rau sa ai si 13 copii, asa cum spunea Iri, insa mi se pare exagerata graba asta. Dana, draga mea, nu vreau sa intru in polemica cu tine, insa cred ca tot ceea ce fac ei fac doar pentru bani si publicitate.

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)




Posibil,ei stiu mai bine

Cine a zis ca vreau sa intru in polemica cu tine ??Oare asa a reiesit din mesajul meu anterior????

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaz. spune:

salutare

putin pe linga subiect dar totusi ca raspuns la intrebarile voastre insistente pe acest topic cu ceva timp in urma (" a facut Monica epiziotomie sau nu?"). am nascut primul copil in tara si dupa epiziotomie am suportat dureri destul de neplacute citeva saptamini bune, pozitia sezut fiind de neacceptat, ce sa mai zic sa merg normal sau sa uit macar o secunda de locul respectiv...al doilea copil l-am nascut la bruxelles (coincidenta,la clinica aleasa initial de familia Columbeanu). dupa epiziotomie, la numai citeva ore stateam absolut normal in sezut, mergeam , ma miscam efectiv in voie, etc...mi s-a parut miraculos si nu am gasit alta expicatie decit ca a fost facuta in mod diferit. poate cu mai multa precizie. deci, se poate sa te porti absolut firesc dupa aceasta interventie.
cu toate astea,din ce stiu eu sunt cazuri cind pielea si muschii sunt atit de flexibili incit nu e nevoie de epiziotomie. mai ales la persoanele f tinere. deci...



M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:




Cine a zis ca vreau sa intru in polemica cu tine ??Oare asa a reiesit din mesajul meu anterior????





Ei asa preventiv, ca pana la urma la asta se ajungea!


E posibil sa nu fi avut epizio, insa daca a avut, atunci a fost facuta cu f multa maiestrie si sa nu uitam ca sunt pe piata f multe calmante.

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

M-am uitat si eu in seara asta la emisiunea lor..mi se pare mie sau Monica are ditamai burta acum dupa ce a nascut?
Si de ce ii da bebelusei lapte cu biberonul? Se plangea ca nu ii mai ajunge laptele si ca se chinuie amandoua..normal, daca nu o pune la san nu va avea niciodata deajuns! Dar nu cred ca intentioneaza s-o alapteze prea mult daca vrea sa ramana iar insarcinata..sau mai stii, o fi vreo mama-eroina care ii va da san fetitei pana se naste cel de-al doilea copil si apoi ii va alapta pe amandoi!
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Ama_kali, de acord cu tine. Monica nu-si pune fetita la san, cica-si scoate lapte cu pompa si-i da cu biberonul ca sa vada cat mananca...de parca n-ar putea sa-i faca proba suptului pe cantar. Degeaba zice Moni ca s-a informat despre nastere si cresterea copilului...se pare ca n-a invatat nimic. Si oricum, un nou nascut odata invatat cu biberonul greu va mai manca la san. Deh pentru Monica e mai important sa bata recorduri si sa nasca de 2 ori in acelasi an, nu se gandeste c-o priveaza pe fetita de cel mai bun aliment, laptele de mama.

**************************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias
Mathias si mami stralucesc, vrei sa vezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

quote:
Originally posted by monaz.

salutare

putin pe linga subiect dar totusi ca raspuns la intrebarile voastre insistente pe acest topic cu ceva timp in urma (" a facut Monica epiziotomie sau nu?"). am nascut primul copil in tara si dupa epiziotomie am suportat dureri destul de neplacute citeva saptamini bune, pozitia sezut fiind de neacceptat, ce sa mai zic sa merg normal sau sa uit macar o secunda de locul respectiv...al doilea copil l-am nascut la bruxelles (coincidenta,la clinica aleasa initial de familia Columbeanu). dupa epiziotomie, la numai citeva ore stateam absolut normal in sezut, mergeam , ma miscam efectiv in voie, etc...mi s-a parut miraculos si nu am gasit alta expicatie decit ca a fost facuta in mod diferit. poate cu mai multa precizie. deci, se poate sa te porti absolut firesc dupa aceasta interventie.
cu toate astea,din ce stiu eu sunt cazuri cind pielea si muschii sunt atit de flexibili incit nu e nevoie de epiziotomie. mai ales la persoanele f tinere. deci...



M






EU nu sunt foarte tanara, la primul copil 31 de ani, si la al doilea 33 si nu am avut epiziotomie niciodata, oi fi vreun extraterestru.
Principalul lucru este sa ai timp, si ca moasa sa fie buna, si atunci nu ai nevoie de nici o epiziotomie. In Romania se practica epiziotomia preventiva, smorio daca am mai auzit asemenea aberatie.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput