Pisica in calduri poate fi sterilizata?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Tiiiii, ce faini sunt! Cand dorm toti intinsi ca sarmalele pe jos....Ai reusit sa le gasesti stapani buni?

Hm, faza javrele din sat e mai nasoala, in sensul ca o sa reusesti mai greu sa-i dai.Daca nu aveam deja 3, ma abonam..sper sa fie bine, sa ne mai tii la curent.

On-topic, Scarmanus, scuze ca ne-am luat cu vorba pe subiectul tau...Sper sa rezolvi repede..desi imi repugna procedura, castrarea e pana la urma solutia...

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by scarmanus
Vaaaaaaaai, am sa mor incet . Acuma doarme ca sa-si refaca fortele si sa poata urla iar la noapte. Umblam ca pe coji de oua in casa sa nu trezim monstru'




Pai daca nu aveti tactica...Nu o lasati sa doarma, mama ei de destrabalata! Cum atipeste, strigati la ea si dati-o jos din culcus. Poate o sa doarma noaptea?

Ramonoka, daca nu-l lasati sa plece la fete, castrati-l. Nu merita sa-l indopati cu medicamente.
Eu nu l-am castrat, pentru ca e liber sa plece. Dar si asa, dupa ce lipseste nedeterminat si vine cu bube pe el, mereu zic ca-l scap de podoabe.

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Io stiam ca am pisica desteapta, da' nu ATAT de desteapta. Pai, sa va explic, ca sa intelegeti. Vine weekendul, cum ar veni asta de trecu', se linisteste destrabalata, noi fericiti ne frecam palmele si zicem, haida iute luni-marti cu ea la vet. Vine sfanta zi de luni si se pune asta pe urlat de parca o uitat c-o mai fost in calduri vreo 10 zile. Si apoi dai frate, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, si apoi tine-te. Nu stiu cum sa va spun, dar nu numai pe noi ne calca pe nervi ci si pe co-locatarele ei pisici, sa vedeti cum se uita in jur pe urde sa se scoata cand o vad ca vine spre ele. Io is rau clatinata cu nervii, uite ca e vineri maine si ea nu a terminat, iara dupa numaratoarea mea au trecut 2 saptamani cu varf si-ndesat.

Rufus, zici bine ce zici, da ideea e ca-s io terminata, zici c-am copil mic, de unde resurse s-o fugaresc prin casa. Care fugareala, ca se pune jos ca o carpa, poti freca dusumelele cu ea. Io tind sa cred ca-i un caz patologic. Ba sa vedeti azi faza, vine o fetita la ore la mine, s-a culcat jos langa ea, o pupa in bot, asta era in al noualea cer ca-i da cineva importanta.

Alte idei mai aveti?


pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by scarmanus

Io stiam ca am pisica desteapta, da' nu ATAT de desteapta. Pai, sa va explic, ca sa intelegeti. Vine weekendul, cum ar veni asta de trecu', se linisteste destrabalata, noi fericiti ne frecam palmele si zicem, haida iute luni-marti cu ea la vet. Vine sfanta zi de luni si se pune asta pe urlat de parca o uitat c-o mai fost in calduri vreo 10 zile. Si apoi dai frate, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, si apoi tine-te. Nu stiu cum sa va spun, dar nu numai pe noi ne calca pe nervi ci si pe co-locatarele ei pisici, sa vedeti cum se uita in jur pe urde sa se scoata cand o vad ca vine spre ele. Io is rau clatinata cu nervii, uite ca e vineri maine si ea nu a terminat, iara dupa numaratoarea mea au trecut 2 saptamani cu varf si-ndesat.

Rufus, zici bine ce zici, da ideea e ca-s io terminata, zici c-am copil mic, de unde resurse s-o fugaresc prin casa. Care fugareala, ca se pune jos ca o carpa, poti freca dusumelele cu ea. Io tind sa cred ca-i un caz patologic. Ba sa vedeti azi faza, vine o fetita la ore la mine, s-a culcat jos langa ea, o pupa in bot, asta era in al noualea cer ca-i da cineva importanta.

Alte idei mai aveti?




Asa cum simte porcul ca-i vine randul la taiat, cred ca asa simte si mata ta ca i se pregateste ceva. Mi-e teama ca o s-o tina mult si bine...


poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

quote:
Originally posted by scarmanus
Ba sa vedeti azi faza, vine o fetita la ore la mine, s-a culcat jos langa ea, o pupa in bot, asta era in al noualea cer ca-i da cineva importanta.

Alte idei mai aveti?



Iete de ce nu duc eu copilul la meditator .

Scuzeee...sunt ofticata ca in loc de teme, ea se joaca cu mata afara.

Serviciu de "plimbat matele" nu exista in Cipru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Ma iertati de insistenta, dar n-as fi asa daca pisica mea n-ari fi si ea la randul ei insistenta. Vreau sa spun ca este in calduri de mai bine de trei saptamani, cu o pauza mica de un weekend, timp in care nici un veterinar nu lucra.
Acuma, maine e programata la vet la sterilizare, ca azi ne-am dus si am intrebat daca pisica mea a dat-o in calduri patologice de nu se mai opreste, insa a zis ca la pisici asa e, nu se potolesc pana nu se vad bortoase, si prin urmare pot fi sterilizate si cand sunt in calduri. Acuma, nu ca-s io carcotasa, dar inca asa ceva n-am auzit si nici citit niciunde, poate cineva sa-mi confirme ca stie despre ce vorbeste vetu asta, sau o sa-mi macelareasca pisica, pe care, in ciuda neajunsurilor ei (temporare, sper) o iubesc ca pe ochii din cap.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Scarmanus, poti sa mergi linistita! Eu am dus-o pe Beni a mea la castrat cam in aceleasi conditii, adica nu mai termina cu caldurile!!! Doar ca ea, mititica nu facea prea urat...ziceai ca am un porumbel tarator prin casa, si era super indragostita de tac-su (omu' meu!!!), numai langa el statea! Pregateste-te moral sa o vezi operata, dar stai linistita, ca in 2 zile e ca noua!
Pupici si bafta!

Valentina
poze
Sa-l ajutam pe Alexandru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Poti sa mergi linistita....si saraca e de atata timp in calduri pt ca pisicile ovuleaza in timpul actului sexual, nu ca sunt ele disperate sa ramana bortoase.

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Comorilor, de ce nu m-ati trimis la doctor cu ea inainte sa-mi faca 3 saptamani de nopti albe , de stiam ca asa sta treaba era operata de mult. Of, bine ca mi-a mai venit inima la loc, maine plecam in zori de zi la nenea doctoru.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

adusca - mai zi-mi ceva de Tina. n-am mai vorbit de mult de ea. cum o mai duce?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput