Pisica in calduri poate fi sterilizata?

Pisica in calduri poate fi sterilizata? | Autor: scarmanus

Link direct la acest mesaj

Va rog sa-mi spuneti cand pot sa ma prezint cu pisica la veterinar pentru sterilizare. A intrat in calduri de vreo doua zile, timp in care m-a clatinat la cap cu nervii , miauna de zici ca o taiem si o punem de zama, ba mai iese si pe balcon si ma tem sa nu sara a treia oara de la etaj, noaptea, deh, incerc si io sa dorm, nu pot s-o pazesc ce face ea, basca ca azi-noapte am avut o noapte alba, m-am trezit ca dupa o noapte de betie sa ma duc la serviciu, zici c-am fost la discoteca, nu alta, bref, sunt in stare avansata de exasperare. Vetu' zice ca trebe sa astept sa-i treaca, dar cand ii trece, oameni buni?

pisici, flori si jucarele

______________________________
When the heart is full of love, the world is full of beauty

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

sunt pastile care se dau la pisicile in calduri, intreaba veterinarul

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

In cateva zile. Si eu m-am grabit cu a mea ca deja imi sunau vecinii la usa. M-a intrebat medicul daca a terminat si am zis ca da. A intrat in operatie si apoi mi-a spuns finut ca n-am apreciat bine, inca nu terminase si a fost mai dificila operatia din cauza asta. Organele reproductive sunt marite in perioada de calduri, mai vascularizate decat de obicei si este pericol de hemoragie. Asta mi-a explicat mie medicul atunci.
Mai ai putina rabdare.

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Andreea, este pisica sau motan. A facut pui daca este pisica?


scuze ca te bat la cap, eu o sa iau 2 pisici si ma intereseaza .
www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

da, e pisica si a facut un rand de pui. Si in cateva saptamani dupa ce i-a intarcat a luat-o de la capat cu concertele nocturne de inebunisem si eu si vecinii. Asa ca am sterilizat-o.
De ce ma intrebi?

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Sunt nauca, de cand ne-am sculat nu inceteaza cu urlatul. Nu stiu de ce naiba asta e asa de galagioasa, si celelalte miorlaiau, dar nu in asa hal. Si nu se opreste, frate! Nu stiu cate zile mai dureaza toata tevatura asta, da' io-mi pierd mintile. Am ajuns sa ma duc la sala de spaima ei, sa nu o aud macar. Estimez ca e in ziua a treia, cand termina de-a binelea? Cam cat s-o mai las dupa ce termina cu caldurile pana sa o duc al veterinar? De pastilele alea stiu, am in casa, insa alea opresc ciclul pisicii, iar ideea este sa treaca peste el ca sa poata fi operata.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Androix, imi iau pisica +motan sau pisica+pisica, nu m-am hotarat inca. Cert e ca nu stiu dca pisicile pot fi sterilizate fara sa apuce sa faca un rand de pui.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

quote:
Originally posted by CristinaT

Androix, imi iau pisica +motan sau pisica+pisica, nu m-am hotarat inca. Cert e ca nu stiu dca pisicile pot fi sterilizate fara sa apuce sa faca un rand de pui.www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...

eu am sterilizat o fara sa faca pui.intra in calduri ff des si ma disperase ( + bb care avea 1 luna0 si nu am mai rezistat.dar nu am dus o in perioada de calduri am asteptat sa i treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:


scarmanus mai ai de asteptat. Perioadele de calduri la pisici dureaza intre 10 si 14 zile. Eu la a mea am rezolvat cu injectii care au efect trei luni.

Nu e obligatoriu sa faca un rand de pui ca sa o sterilizezi, dar e bine sa fie mai mare de un an, adica sa se dezvolte complet inainte sa o sterilizezi.

www.tickercentral.com/view/76xc/1.png" target="_blank">Slabesc,slabesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

quote:
Originally posted by saddie


scarmanus mai ai de asteptat. Perioadele de calduri la pisici dureaza intre 10 si 14 zile. Eu la a mea am rezolvat cu injectii care au efect trei luni.

Nu e obligatoriu sa faca un rand de pui ca sa o sterilizezi, dar e bine sa fie mai mare de un an, adica sa se dezvolte complet inainte sa o sterilizezi.

www.tickercentral.com/view/76xc/1.png" target="_blank">Slabesc,slabesc...



Vaaaaaaaai, am sa mor incet . Acuma doarme ca sa-si refaca fortele si sa poata urla iar la noapte. Umblam ca pe coji de oua in casa sa nu trezim monstru'

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cristina, eu am fost mai romantica asa Mi-am zis ca nu merita s-o lipsesc de bucuria de a fi mama. Asa ca am dat-o sa faca un rand de pui inainte de a o steriliza. Am mai auzit si zvonuri cum ca ar fi in pericol sa faca nu stiu ce cancer dar nimic sigur. Dar mi-a fost mila de ea. Si asa cine stie ce viata nu are nu bea nu fumeaza nu iese prin cluburi, am zis macar atat sa cunoasca si ea cum e sa fii mama. Si cred ca i-a placut, a fost foarte mamoasa.

Scarmanus, la a mea dura cam o saptamana. Si pentru perioade scurte de timp, 5-10 minute, ajuta s-o dau cu apa rece in cap. O luam in brate si o spalam pe fata si pe cap cu apa rece. Dar dupa cum am zis efectul era de foarte scurta durata.

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput