SARCINA EXTRAUTERINA...SAU NU?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Da, Biby si Bhcg-ul sa-l repeti! Sa ne spui maine ce valoare ti-a iesit! Ai vazut ce ti-a scris Oana? Sa nu uiti! Ai citit ce valori mici a avut si tamptii i-au spus: SEU! Si cand colo...


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Laura la mine au vazut-o! Am si poza! La ecografia normala nu s- vazut nimic doar la transvaginala. Nu cred ca mai are rost sa ma mai duc la alt dr pt ca e clar. Si oricum m-au secat la bani astia azi... daca ma mai si internez... Eu cred ca are cam 3 maxim 5 saptamani!
Oana ce culoare avea scurgerea??? Pe mine ma inteapa in partea stanga desi ei au zis ca e pe dreapta... si ma simt asa balonata cu un disconfort continuu.. plus ca fac pipi des. Scurgerea e maro inchis!
Am oprit Utrogestanul. Mi-a zis ca-l iau degeaba...



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Aaaaa si ma doare si spatele.. mijlocul mai exact!

Eu tot nu inteleg de ce trebuie sa ma tina asa mult in spital... mi-a spus minim o saptamana...



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

scurgerea mea era cand maro.....cand roz de.mi statea inima si ziceam ca se face rosu!

LAURA si mie imi ziceau ca parca vad ceva langa ovarul drept...ca acolo ziceam eu ca ma inteapa...dar dupa nu se mai vedea nimik.....ovarele sunt perfect curate...

oana11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ma sufoc de indignare! Te-au si tapat de bani? Nenorocitii!!!!
Iubita, o consultatie la un medic bun e maxim 1 milion! Cu tot cu ecograf (am vazut ca asta e si tariful lui T). Cat de mult ti-ai dorit sarcina asta...nu renunta acum! Nu vreau sa zici ca insist prosteste si ca sper aiurea, dar chiar ma gandesc sa nu fie gresit! Sa nu regreti ca nu ai insistat! De obicei sacul se vede la 40-42 zile de la UM si in cazul tau o consideram 4 decembrie. Nu sunt 40 de zile, deci e normal sa nu se vada nimic in uter, mai ales daca nu-i un doctor priceput. Poate sunt eu prea optimista, dar chiar nu ai nimic de pierdut! Nu ti se mai poate spune nimic altceva mai rau, doar mai bun


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

asa imi spuneau si mie ca tre sa stau...cica sarcina nu se elimina asa repede...si e posibil sa faci mai multe injectii...iar ei tre sa te aiba acolo sub ochi ca sa nu se rupa trompa!

LAURA iubita ...optimista ca de obicei!
BIBY ne rugam pt tine!

oana11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

da biby, e normal sa nu se vada nimic in uter pt ca e mult, mult prea devreme si e posibil ca ce s-a vazut pe ovar sa fie un chistulet nou format, nicidecum SEU.
si eu zic sa faci un efort si sa mai mergi la un eco si sa repeti beta-hcg-ul.
Insa ceea ce ma indeamna pe mine sa cred ca totusi la tine e SEU este dimensiunea endometrului de 6 mm care dovedeste clar ca nu are cum sa fie o sarcina
nu stiu ce sa zic... e alegerea ta! eu sunt oricum alaturi de tine

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

uite ca am rasturnat casa pe dos si am scos toate hartiile ,hartiutele si hartogaraitele pe care le AAAAMMM,credeti.ma sunt o tona...dar nicaieri nu mi.a notat endometrul.......
nimeni...si sunt de la 2 dr !

ca ecografii am saptamanale....si hartoage cu tona da numa idiotenii in ele!!!!!

oana11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Oana uita-te bine ca trebuie sa scrie. Ai facut si transvaginala??

Fetelor eu m-am hotarat sa astept rezultatul analizei de beta hcg de maine seara si sa-l repet poimaine. Desi cred ca voi ajunge cat de curand la spital... m-am ridicat acum sa merg la baie si ma doare toata burta asa.. parca as avea apendicita. Scurgerea e spre rosu... ce naiba o mai insemna si asta? Ma duc sa incerc sa adorm desi.. nu cred ca voi reusi...



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

NU scrie!scrie de ovare...de parametre libere...de uter...da pe asta l./au sarit!si da am facut numai transvaginala!
daca scurgerea e spre rosu nu e de bine!
stii pe mine m.a intrebat si de apendicita....ca se gandeau ca de la asta ma doare...dar iti radiaza durerea si in picior???se zice ca asa e la SEU,iar mie nu doar ca imi radia durerea...dar imi amortea piciorul drept de tot!

oana11+

Mergi la inceput