Schimb de mame - pareri despre ultima editie

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by Artemis1578

Ps: De faza cu spalatul pe dinti cu apa si sare uitasem! Brrrrrrrr
De paduchi vad ca nu ati pomenit sau ati uitat ca aveau si de-aia nenumarati?

Anka si Ubitu Athina



Uitasem de paduchi! Dar de faptul ca fumau si aruncau apoi pe jos? Sau faza cu epilatul,cand si-a lasat parul prin toata baia



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20961/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

mai fetelor, emisiunile astea gen "tradati...", "schimb...", sunt niste facaturi ieftine si penibile! oamenii sunt platiti sa fie "nebuni". eu n-am vazut emisiunea, dar am vazut promo si mi-a ajuns! atat de evident, de ieftin....
si va intrebati unde pot gasi oameni care sa joace aceste roluri si sa se faca de ras...? oooo, sunt atat de multi oameni carora la place sa se dea in spectacol! chiar si fara bani! va mai amintiti emisiunea lui dan negru, de la antena? era o proba in care ei trebuiau sa ghiceasca niste chestii dupa niste indicii oferite de moderator! si pe langa respectivii oameni erau tot felul de figuranti-personaje care le suflau tot felul de scarbosenii...si ei le spuneau! doamneeeeeeee ce haiosi mai erau!
dar aceste emisiuni au telespectatorii lor! si chiar admiratori!



raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Pai dupa cum se vede,au chiar multi admiratori, uite cata lume se uita... ca sa nu mai zic de porcaria aia cu Columbenii,stau toate cu ochii pe chilotii lor sa nu cumva sa le scape un detaliu.
Aia cu schimb de mame e si aici dar e "Schimb de neveste" parca, o tampenie,am vazut reclama, nu pot sa imi inchipui in ce stare de plictiseala ar trebui sa fiu ca sa ma uit la asa ceva. Ma rog, eu nici la BigBrother nu am inteles de ce sta lumea sa voyeureze, o prostie fara margini.

Laura cu LARA si
Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

schimbul de neveste nu implica si ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

quote:
Originally posted by NicoletaB

schimbul de neveste nu implica si ?



E schimb de mame, nu de neveste.


In legatura cu familia din Damacuseni, chiar ma miram cum Dumnezeu isi luasera maisina de spalat cand nu aveau apa si chia ma intrebam cum a dormit saraca femeie in casa aia. Acum inteleg. Nu a dormit acolo si bine a facut!!!
In legatura cu cealalta mama, nu pot sa uit cum astepta ea sa iasa in sat cu hainele ei noi, sa se laude la prietenele ei. Offff...

--------------------------------------------------------------------

Emisiunea de duminica m-a dat pe spate. Sper ca ati observat ca avea si un pic de dimplomatie domnul din Botosani. Adica nu a intrebat-o verde-n fatza pe nevasta-sa cu cine a dormit acolo. A luat-o prin invaluire. Ce facea ea cand a sosit nevasta aluia acasa, "a, dormeai...Cu cine dormeai? Cu copilul?" "aaa...dormeai singura"
Vai de capul meu. asa barbat dezaxat si femeie cicalitoare nu am mai vazut demult.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Si mie m-i se pare ciudat cum fac astia de la Prima emisiunile de acest gen ...reality show.

Ref. la cei din Damacuseni...ma tot intrebam cum naiba au putut organizatorii show-ului sa-i accepte. Adica nu au fost sa vada locatia, nu au vazut ce conditii sunt? M-i se pare inadmisibil saduci un om normal intr-un astfel de loc.
Ce naiba de regulament or fi avand?
La tzara-la tzara... dar acolo era un loc infect. Era femeia aia din Crevedia in pericol sa faca paduchi, sa faca o toxiinfectie... si cine mai stie ce...altele, ca biata nici wc-ul nu l-a putut folosi (mai bine!).
Si eu cred ca o luase razna nevasta sergentului... in loc s-o prinda rusinea ca se facuse de ras cu mizeria din casa ei, cu conditiile in care isi cresteau copii impreuna cu soareci, pureci afereti si paduchi.. ea astepta sa se laude in sat cu ce haine si freza s-a intors din Bucuresti. Tipic!
Faza cu tigara cand si-a revazut sotul a fost de tot kktul...sau intrebarea ei cand a ajuns acasa si copii i-au aratat periutele de dinti... bine, da la toti v-a luat si mie nu?.. tupeu la greu, lipsa de bun simt si educatie.
Greu trebuie sa-i fie sa nu-si doreasca din nou putin la oras... da, si eu zic ca avea alura de "sectorista"

Pe mine m-a enervat f.f. tare emisiunea aia.

Zicea Valentina ca i se pare incredibil ca se mai traieste asa... din pacate se traieste si muuuuult mai rau in destule locuri. Las' ca e bine ca intram in UE, meritam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Mah, facatura sau nu, actori sau nu, emisiuni bune sau nu, io ma dixtrez de mooooor... E ora mea de relax si enjoy!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by NicoletaB

schimbul de neveste nu implica si ?


A fost mai demult un caz in care mamei de schimb i se tot spunea ceva legat de si cred ca daca ea accepta, se intampla pana la urma.



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20961/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

m-am referit la emisiunea din germania numita "schimb de neveste" si nu "schimb de mame"

caci nevasta implica si , ca doar nu te uiti la ea ca la icoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Vazandu-l pe ala de duminica am zis ca asa mi-l inchipui pe Othello. Dar nu cred ca de obicei era asa, pentru ca nevasta-sa chiar parea speriata si uimita de starea lui. Eu cred ca nebunu' nu a dormit 2 nopti (singur a spus) si a facut scenarii si a luat-o razna. Nu ati vazut cum il striga aia, "Marius, ma sperii, Marius..." Nu cred ca asa e de obicei.

Mergi la inceput