Schimb de mame - pareri despre ultima editie

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

poate era dependent sexual si nua rezistat 3 nopti fara vitamina, si atunci a luat-o razna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Fetele ,eu am vazut emisiunea asta pe un canal american,adica se "intimplau" in america.Dar fiindca a trecut un an si juma de atunci (aici nu prind posturi americane)nu mai stiu exact cum se numea ,de ce faceau schimb(mame,ori neveste)
Dar mie mi-a placut,era tare faina.De obicei alegeau oameni din medii diferite.Sa fi vazut cind dadea cite un VIP de ferma uneia si o scotea sotul la muls vacile si la strins balegarul.Hahaa!
Regulile erau asa,schimbul se facea pt. doua saptamani.In prima saptamana mama de imprumut se supunea regulilor casei,facea totul in ritmul lor.In a doua sapt. se schimba treaba.Mama noua hotara noi reguli.Schimba tot ce credea ea de cuviinta ca trebuie schimbat.
Era asa de amuzat sa vezi un tiran de sot cum aduce cafeaua la pat noii sotii
Tot acolo am vazut o familie de crestini (nu stiu ce secta,deh era in america) care aveau doi copii,un baiat si o fata.
Mama si fata faceau toata treaba in casa.Tata si fiul asteptau totul la nas.I-au zis noiii mamici ca asa este normal,ca de asta sunt facute femeile...
V-am zis ,e o emisiunea interesanta,adica cea pe care am vazut-o eu.
Despre asta din ro. n-am nici o idee cum arata.Sigur e copiata ideea de la vreo televiziune din afara dar depinde si cum o fac,ce oameni gasesc.
Ah,si incepusera sa faca si schimb de tati in ultima vreme.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Hannen uite www.haios.net/farse_video/haios_schimb-de-mame.php" target="_blank">aici inregistrarea emisiunii cu "mama nespalata" .. vezi ca are sonor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

as tampi sa stau 2 saptamani in casa altuia pe post de mama/nevasta de schimb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Emisiunea se numeste original "wife swap", deci nevasta nu trebuie sa fie musai mama. A aparut prima data in UK (mai ruleaza si acum)si apoi a fost exportata pretutindeni in lume, inclusi SUA si Australia. Aici in general aleg o femeie care are o cariera, cistiga bine are o casa frumoasa si eventual 1 copil, maxim doi si una care e casnica, cu o multime de copii, si care eventual traiste din ajutor social (impreuna cu sotul care e mai tot timpul prin crisme.Personajele sint absolut reale, iar cind se termina cite o serie, scriu la sfirsitul programului ca cine vrea sa ia parte in urmatoarea serie sa dea telefon la numarul cutare.Sint foarte misto realizate aici si au dat si citeva din SUA si Australia.. Nu le-am vazut pe alea din Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Socant mi s-a parut in cazul din damacuseni ca nu se autosesizeaza nitel autoritatile!!!!!!!!!!!!! Niste copii plini de paduchi, slabi, spalati o data pe saptamana, care nu au vazut in viata lor pasta de dinti si periutza si mananca din oala cu pisica!
Un pachet de tigari costa minim 40 mii, un pachet de unt 20, hai sa zicem 30. Eu nu am copii , dar imi venea sa ii smulg parul din cap individei. Incredibil pur si simplu. Sa dai banii pe tigari si sa fumezi langa aragaz si sa mai si arunci mucurile acolo, iar copii sa manance untura pe paine si sa stea neaspalati si sa manance un terci scarbos. Pur si simplu incredibil.
Cat despre perechea din Botosani, e grav ca un biet copil a fost supus la asemenea zbierete si scandaluri. Omul era schizo clar, dar nu pricep cum mama poate sa isi ierte mediul psihopatic in care isi creste copii. Vai de ei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

imi pare rau ca n-am vazut emisiunea cu sotul"schizo"dar am vazut-o pe cea cu familia din Damacuseni.....ce sa zic,eu una n-as putea trai in halul ala de casa jegoasa,cu mucuri de tigari pe jos,copii plini de paduchi,iar mama sa fie asa nepasatoare,eu nu cred ca acolo e lipsa de bani dimpotriva e lipsa de bun simt si nepasare.si vorba RALUCAI in loc de tigari acea mama mai bine ar cumpara copiilor mancare.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Apropo de diferentele dintre cele doua familii alese...a fost acum cateva luni o familie din Bucuresti( o familie de intelectuali, cel putin mama era foarte culta side bun simt) si o familie din Maramures, dintr-un satuc.
Eu am ramas si acum cu amintirea emisiunii aleia...cea de la Bucuresti le invata pe fete(erau doua adolescente) sa se poarte frumos, sa mearga drept, fetele au dus-o la sezatoare si i-ai facut cadou o ie (parca). Mama din Maramures era o femeie extrem de simpla si cu cel mai mare bun simt pe care l-am vazut vreodata la cineva din emisiune.I-a facut baietelului de la Bucuresti cadou o pereche de botosi impletiti de ea cat a stat ca mamica de schimb. Si chiar daca copilul ala avea absolut tot ce isi putea dori (parinti cu stare), toata familia lui a apreciat cu adevarat acea pereche de botosei.
La final fetele au fost chemate la Bucuresti (parca nu mai fusesera niciodata in capitala) si mama de schimba le-a promis sa le ajute...

Eu cu emisiunea aia am ramas ca ..uite mai ce frumos...doua familii din cele mai indepartate categorii sociale si pe care le-a unit bunul simt.

E singura emisiune pe care am vazut-o si in reluare....asa de mult mi-a placut....

Iar taticul de acum parea sincer dus cu pluta (si cred ca poate intra in comportamentul genului de indivizi care apar la stirile de la ora 5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

quote:
Originally posted by Letitia1

Emisiunea se numeste original "wife swap", deci nevasta nu trebuie sa fie musai mama. A aparut prima data in UK (mai ruleaza si acum)si apoi a fost exportata pretutindeni in lume, inclusi SUA si Australia. Aici in general aleg o femeie care are o cariera, cistiga bine are o casa frumoasa si eventual 1 copil, maxim doi si una care e casnica, cu o multime de copii, si care eventual traiste din ajutor social (impreuna cu sotul care e mai tot timpul prin crisme.Personajele sint absolut reale, iar cind se termina cite o serie, scriu la sfirsitul programului ca cine vrea sa ia parte in urmatoarea serie sa dea telefon la numarul cutare.Sint foarte misto realizate aici si au dat si citeva din SUA si Australia.. Nu le-am vazut pe alea din Romania



Leditia,sa stii ca imi venise in minte dupa ce am postat mesajul dar ceva de genul "house swap"si era pe MBC4 parca.
Nici o fata din U.S.A sa confirme sau sa infirme?
Da,ai dreptate cu mediile sociale ,dar ia spune regulile seamana?

Crista,multam de link.Ma "delectez" apoi va zic impresia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hannen, eu ma uitam la House Swap, tot pe MBC 4, dar aici nu prind inca, dar pot confirma ca era de coma, mai ales cand a fost " house swap international" si atunci sa vezi faze haioase.




Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput