Schimb de mame - pareri despre ultima editie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amisa spune:

Aaaaa, si mai sunt unele chestii pe care nu le inteleg. Nu inteleg si nici nu sunt de acord cu mamele care odata ajunse in ,,noua'' familie incep sa caute prin sertare si sa-si dea cu parerea ca aici e mizerie, nu e maturat, paharele au urme de picaturi uscate de apa, hainele nu sunt aranjate, ca de ce e copilul mofturos la mancare, ca de ce nu-i asa si e altfel, si fel si fel de chestii de astea care pentru unii sunt normale si pentru altii nu. pai de ce trebuie sa-i schimbe femeii lucrurile prin casa, sau mai ales prin bucatarie? Daca uneia ii place sa stea in dezordine e problema ei, nu? Si daca-i place sa-i atarne paianjenii din pod, care-i problema?
I-mi amintesc ca una din mamicile de schimb se apucase sa faca curat, dar curatase aragazul numai pe jumatate, facuse ordine in dulap, dar tot asa pe jumatate si cica in cealata parte sa curete proprietara cand revine acasa. Parerea mea: ori facea tot, ori mai bine nu se apuca.
Mare e gradina ta, Doamne!

Amisa, mamica de fetita alintata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ooooo,serioase probleme la mansarda avea nene!Era gelos de murea,mai avea putin si se sufoca la gandul ca nevasta-sa doarme poate cu ala in pat!Cat despre badaran,ce sa mai zic..mie mi-ar fi rusine sa mai ies pe strada dupa asemenea comportament!Fie la ei acolo...

Da emisiunea de acum 3 saptamani parca,cu tipa aia din Damacusani,care avea un jeg de nedescris in casa,ati vazut-o?

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by valentinag

Da emisiunea de acum 3 saptamani parca,cu tipa aia din Damacusani,care avea un jeg de nedescris in casa,ati vazut-o?

"La vita e bella"
poze
marea inghetata




Te referi la tipa care a fost dusa la desinfectare? Care avea un jeg in unghii de nu se poate? Se pare ca se obisnuise cu viata de la Crevedia si uitase de copii si de sot! Acasa avea masina de spalat automata(pe care nu o folosea pentru ca nu avea apa curenta),dvd si combina frigorifica iar copii mancau untura pe paine! Cunosc persoane care stau la tara si asta nu le imiedica sa fie ingrijite,sa aiba grija de copii si sa aiba si curatenie in casa!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20961/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Sotul din Botosani nu era sanatos deloc la cap, asta e clar. Penibil!

Apropos de emisiunea cu mamica din Damacuseni... satul asta e in Maramures la vreo 30 km de Baia Mare si e un sat de oameni destul de instariti si ordonati. Intamplator am niste cunostinte de acolo si am aflat cateva din detaliile care nu s-au dat pe post.
Familia aia era una din cele mai sarace familii de la marginea satului. Saraci rau-rau, prosti dar mandri nevoie mare! ca buna e vorba aia cu prostul... "ca nu-i prost destul daca nu-i si fudul!"
Masina de spalat, DVD-ul si aspiratorul le imprumutasera in prostia lor de la niste vecini ...ca sa se vada la Tv ce "bine" stau ei. Defapt au contrariat pe toata lumea... fiindca evident ca te intrebi cum naiba aveau DVD iar copii lor mananca paine unsa cu untura si cartofi fierti pana se fac una cu apa.
Nu pot sa inteleg cum avea tupeu individul ala sa spuna ca ei sunt undeva la nivel mediu in sat. Probabil se compara cu tiganii.
Doamna din Crevedia nu a stat decat in prima noapte in cocioaba respectiva pana s-a pricopsit cu cateva piscaturi de pureci.. apoi a plecat in cel mai apropiat orasel la o Pensiune si venea doar pentru filmari in Damacuseni.
Mama din Damacuseni m-i s-a parut extrem de nesimtita si tupeista... era depasita de ce i se intamplase.. A fost infiorator si mie personal mi-a parut f.f. rau ca s-a intamplat sa arate un astfel de loc din Maramures (fiindca nu-i deloc specific)... unde marea majoritate a oamenilor sunt harnici si curati si unde poti vedea case super, chiar daca sunt vechi..de alea noi nu mai vorbesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

quote:
Originally posted by valentinag
Da emisiunea de acum 3 saptamani parca,cu tipa aia din Damacusani,care avea un jeg de nedescris in casa,ati vazut-o?



Si ce par avea pe picioare...................si mai si zicea ca ea e femeie maritata, n-are nevoie sa se rada...........
Nu vreau sa-mi mai imaginez si altele nespuse dar foarte probabile.....!

Anka si Ubitu Athina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Da fetele,de emisunea aia ziceam!Mie una mi s-a parut incredibil ca inca se mai traieste asa,mai ales cand l-am auzit pe sot cand zicea ca el nu se spala pe dinti,ca frecatul ala cu peria dauneaza smaltului domne!El se clateste cu saremi s-a facut rau!
De spalat se spalau odata pe saptamana...

Iar de ea ce sa mai zic,se obisnuise femeie cu bine,nu vroia sa gateasca,vrea la restaurant,la cumparaturi,ce ochelari de soare isi trasese.....

Acum ca aud si dedesubturile povestii ma mir si mai rau de atata prostie!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mai, de un asa sot ca ala din Botosani, sa ne fereasca Sfantul!! Si gelos, si orgolios din cale-afara (prosteste!!!) si....n-am cuvinte!!
Cum sa pretinzi unei femei intrate pentru prima data in casa ta sa se descurce cu un copilas de 1 an si 2 luni ca si cum ar fi fost mama lui?? Pai fiecare copil e unic, si trebuie sa stai putin sa cercetezi terenul...Ca nici fii-mea, la 3 ani, n-ar sari in gatul unei alte mamici, ca si cum ar fi fost acolo dintotdeauna!
Apoi cu cel mare...saracul copil!!! Jalnic sa-i impui unui copil sa nu accepte un corn!!
Faza cu "Nu mergem la Ipotesti ca nici cu nevasta n-am fost si nu stiu daca ar fi de acord!!"- e de domeniul rasu-plansu!!!
Iar despre "crizele" lui de absenteism de la sfarsit, cand a revenit sotia lui acasa...patetic!!!
Si inca o chestie faina...cand a plecat mamica de schimb de la ei, casa era destul de..."la locul ei"...cand s-a intors adevarata mamica, toata casa era vraiste!!!! Replica "nenorocitului"...ca asa se simt ei bine!! Cine stie ce crize a facut el de-a reusit sa scoata toate de prin sertare sa le imprastie in toata casa!!
Omul ala, daca nu ar fi fost regizat, ar trebui sa se duca sa-si faca niste controale!!!

Dar nici alalaltul nu era mai breaz! pai femeia sa mearga sa care 20'j de kile de apa de la juma de kilometru si tu sa o freci la pila?? Sa ma ierte Cel de sus, dar este inadmisibil. hai ca s-a dat pe brazda, dar faza cu paharele puse in lumina sa se vada ce "curate" sunt iar m-a dat gata!!! Oamenii aia isi cautau nod in papura de-aiurea!!
Cred ca asta e fundalul emisiunii, sa se balacareasca!!


Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Emisiunea cu Damacuseni a fost parca desprinsa dintr-o comedie amara...tot te mai busea rasul cand si cand vazand atata prostie, mizerie si in paralel mandria prosteasca si dorinta de a te mai fuduli un pic( mai mult!!!). Insa cea de ieri trezea doar sentimentul de groaza: sa poti sa stai sub un acoperis cu o asemenea <<greseala umana>>de sot si sa mai faci si doi copii pe deasupra. Nu stiu cati bani le-o da ca sa participe la emisiune sau ce avantaje or avea, dar mi se pare absurd sa lasi un copilas de un an in casa cu un asemenea tata <<deranjat la mansarda>>!

Cat despre mandra aia din Damacuseni, eu nu cred ca mai face ea multi pureci pe-acasa( pe langa aia ce-i aveau in dotare!!); maine poimaine o vezi pe la Bucuresti ca dama bine in timpul liber si...fata <<cu sector>> la ocupatie de baza. Ca dupa atatea <<stilizari>> spre asa ceva mi se parea ca ii tinde aspectul!
P.S.( saraci, saraci- dar nici ea si nici el nu renuntau la tigari nicicum; pana si cand s-au pupat ea nu avea loc de tigara aprinsa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

quote:
Originally posted by Edessa

P.S.( saraci, saraci- dar nici ea si nici el nu renuntau la tigari nicicum; pana si cand s-au pupat ea nu avea loc de tigara aprinsa!)



Faza asta a fost cireasa de pe tort!

Cat despre cel de la Botosani,tare mi-e ca dupa ce au plecat astia cu camerele lucrurile au stat muuult mai rau...daca abia se abtinea cu astia de fata,darami-te cand au ramas singuri...

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

quote:
Originally posted by valentinag
Cat despre cel de la Botosani,tare mi-e ca dupa ce au plecat astia cu camerele lucrurile au stat muuult mai rau...daca abia se abtinea cu astia de fata,darami-te cand au ramas singuri...



Si eu am avut aceeasi impresie, cu privirea aceea de bruta si dorinta de a tabara pe nevasta cu pumnii in priviri! Sertarele alea sigur au fost date peste cap de el intr-un acces de furie.
Cum o fi viata femeii aleia nici nu vreau sa ma gandesc!

Ps: De faza cu spalatul pe dinti cu apa si sare uitasem! Brrrrrrrr
De paduchi vad ca nu ati pomenit sau ati uitat ca aveau si de-aia nenumarati?

Anka si Ubitu Athina

Mergi la inceput