N-am curaj sa conduc 6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinculet spune:

E fetelor ce sa va zic am carnet de 6 ani si chiar imi place sa conduc.
La inceput chiar mi-a fost frica sa ies in trafic cu masina dar am invins teama. Imi era frica sa parchez cu spatele(nici acum nu imi este tot una) dar cu exercitiu depasesti totul.
Bafta si multe ore la volan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Ce mai fac soferitele noastre?
Eu am iesit singurica si ieri si azi.... gata, nu mai mi-e frica. Dar boacane tot mai fac. Dupa ce ieri am fost super atenta la parcari dificile pe Mosilor, azi....am reusit sa o zgarai un pic la iesirea din parcare. N-am iesit suficient si cand am facut stanga l-am atins pe cel de langa mine...Numai un pic, da suficient sa ma enervez.
In rest, toate bune.
Voi, ce mai aveti de povestit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annita72 spune:

Buna, fetelor!

La mine, nicio veste e o veste buna!
N-am mai facut nicio boacana desi am mai iesit si singura.
Aaa, ba da, era sa uit, m-a boscorodit al meu sot pentru ca, nu stiu din ce motive, intand in parcare, n-am mai auzit motorul si mi s-a parut ca s-a oprit, si-atunci am mai dat o data la cheie. A carait ingrozitor...Si da-i si urla. Da' i-a trecut repede, faptul era consumat. Pana la urma tot nu mi-a zis ce puteam sa-i fac sau daca i s-a intamplat ceva masinii, desi astazi am mers foarte frumos.

E din ce in ce mai bine.



http://pg.photos.yahoo.com/ph/ileanastama/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

eu am fost pana la braila....de la cta.
aanu trecut amf acut 5 ore si ceva pe drum.era si vremea cam aiurea.
anu asta....3 ore!si chiar o pauza.
la braila numai cu masina m-am deplasat.sa innebuneasca maicamea si mai multe nu.
mai fac boacane dar micute.
v-am povestit cu mi-am reparat masina?hihihi

jo si alexandra
recomandari,
***************
home sweet home!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kasemada spune:


Nici eu nu am curajul sa conduc, dar la mine cred ca vine de la ingrijorarea tatalui meu de a nu transforma masina in fiare vechi si grija putin exagerata a mamei (care era sa faca infarct odata cand a descoperit ca am ''imprumutat'' masina si am plecat singurica sa fac o tura cu prietenii) sa nu mi se intample ceva. De-aia cand conduceam, aveam un stres enorm... Desi am carnet de vreo 3 ani, am condus cred ca de vreo 10 ori in total. Acuma ma bate gandul sa fac aici in Germania inca o data scoala de soferi, si sa ma pun pe condus, desi cred ca frica aceasta care si-a facut loc in mine din cauza alor mei,va ramane undeva in adanc...
Iti doresc mult curaj si succes,si nu uita...DON'T DRINK AND DRIVE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Eu is tare ofticata... a trebuit sa ies din parcare si am lovit-o un pic la spate .... nu-s ce naiba nu sunt in stare sa merg incet, cu viteza melcului cand dau cu spatele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

E bine ca poti da cu spatele.... Eu una sunt varza la asa ceva. Bine, din parcare pot sa o scot sa dau un pic cu cpatele...dar sa merg cu spatele vre 100 m, nu sunt in stare. Cred ca wk asta voi face repetitii.
La mine e super naspa la bloc cu parcarea. E o curte interioara, unde si pe stanga si pe dr sunt parcate masinile vecinilor... Daca intru acolo, in speranta ca voi gasi totusi 1 loc, nu mai am unde intoarce si tb sa dau cu spatele vreo 100 m sa ies de acolo sa caut alt loc de parcare.
Azi am venit si asta era sa patesc. Noroc ca am gasit totusi un locsor. Nu-i bun, da i-am zis lu barbatu-meu cand vine diseara sa o scoata el de acolo, sa o duca unde o stii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Va mai spun si eu o poveste eu fac naveta cand merg la servici si trebuie sa merg cu un autobuz ca sunt cam 100 de km pana la munca si normal ca nu ma incumet sa conduc.
Marti seara cand veneam acasa, era un polei pe strada si nu se putea circula deloc ,toate masinile au ramas in loc cam o jumatate de ora ,pana soferitza de la autobuz a chemat pe cineva cu o masina sa imprastie sare in zona respectiva.Toate bune si frumoase cum stateam noi si asteptam masina de sare se aude o bubuietura puternica in bus, ce credeti ca sa intimplat masina de sare a patinat si a intrat in autobuz!
Ce mai zi! apoi au urmat declaratiile de rigoare ca suntem toti OK,politie ancheta si ajunsa acasa dupa vre-o 4 ore .Soferitza de bus nu s-a mai miscat de acolo a chemat un sef sa vina sa duca el autobuzul pana la terminal asa de nasol era pe jos.Apoi daca ea era stresata ca e meseria ei,eu nu cred ca voi conduce pana nu vine primavara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Fetelor, mai dau si eu un semn de viatza.
Porumbita , cand iesi din parcare cu spatele trebuie sa mergi incet, asta o faci din ambreiaj: dai foarte incet drumul la ambreiaj.
Eu , in general, in parcare merg foarte incet : prietenii stiu de ce!
Lemoni, m-a ingrozit povestea ta...ce polei ingrozitor.
Noi din fericire avem o iarna blanda.Dar zilele trecute aveam o combinatie nefericita pe sosea: mazga, pe alocuri mici petice de polei.Asa ca pieton scrie pe fruntea mea...asta si pt ca stau rusinos de aproape de serv...10 min de mers pe jos.
Pierd mai mult timp iesind din parcare, trebuie sa fac un ocol, am prioritati de dat, culminand cu un stop si un semafor si pana parchez si la serv , unde-i foarte aglomerat..."mai mare daraua decat ocaua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina2000 spune:

No apoi dragele mele v-am tot citit si m-a luat cu frica...
Eu incerc sa invat sa conduc si cand va aud mi se face parul maciuca .Asa ca hai mai bine sa ne incurajam unele pe altele si sa vedem cum sa facem sa devenim bune soferite...poate cele mai cu experienta ne pot spune si noua novicelor din tainele sofatului. Pupam soferitele!

Mergi la inceput