N-am curaj sa conduc 6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fetelor daca va ganditi la smart ganditi-va la cel cu 4 locuri. Eu din asta vreau ca l-am condus putin de proba undeva si e superb pentru o femeie. Si e si finuta masina, arata bine mi se pare mie.

Uitati poza aici

http://www.companeo.be/images/pack/smart/forfour.jpg

http://www.carpages.co.uk/smart/forfour-review-part-1-21-08-05.asp

www.alina-jaime.co.uk/main.php" target="_blank">poze

Alina 7 sapt +Cosmin 30 iulie 2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

"La Multi Ani!", fetelor. Va doresc un an minunat, curaj de condus, fara evenimente rutiere.
Giul, vad ca ti-a ramas gandul la Smart...
Briantis, nu te speria si eu am facut boacane in parcare, tremuram dupa aia si nu mai aveam curaj sa conduc, imi pierdusem increderea in mine, dar mi-am invatat lectia: cum parcarile sunt , de obicei, aglomerate, redu viteza, ba chiar opresti si parchezi frumos, incet cu a 1-a. La viteze mici nu faci gafe mari.
Marci iti tin pumnii...bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Dor ,aveam viteza mica pt ca oprisem inainte ,doar ca "locul" nostru de parcare e in fata blocului pe un damb de pamant pe trotuar si trebuie sa intru cu masina de pe alee care e destul de ingusta ,perpendicular pe aceasta pe dambul respectiv ,dupa ce urc bordura si sa mai am grija sa nu harjai masina de cei 2 copaci printre care trebuie sa trec .
Chestia era ca eram nedormita si pe al meu il apucase sa-mi zica sa indrept masina si nu mai stiu ce si in loc sa fiu atenta sa franez cand trebuia .... Mai aveam putin si intram in bloc .

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Of, Briantis...de n-ar fi parcarile asa aglomerate, ar fi mult mai usor.Nu te mai invinovati si nu-l invinovati nici pe sotul meu.Poti citi pe forum in pagini anterioare si patanii de-ale mele.
Iata ce zic si fetele...toate suntem nemultumite cand sotii se amesteca si ne mai bombane. Eu m-am suparat ca mi-a tras o data de voan si m-a bombanit, in timp ce parcam , mai era si altcineva in masina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annita72 spune:

LA MULTI ANI, SOFERITELOR! UN AN MUUULT MAI BUN SI FARA EVENIMENTE!
Briantis, cred ca oboseala a fost de vina. O sa-ti treaca incet-incet..., ti-o spune unu patit...
Aissa, si eu am aceleasi probleme la parcari, nu realizez nicicum dimensiunile masinii, tot din cauza asta as prefera o masina mai mica.


Eu am condus aseara, prima data, pe ploaie. Si n-a fost decat un drum de 10 minute in oras. Cand am ajuns acasa ma dureau toate, peste tot, asa de incordata am stat.

si mult curaj la condus

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ileanastama/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

La multi ani si curaj la condus in 2007!

pupici

SARBATORI FERICITE
LA MULTI ANI



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Ce mai fac soferitele mele? Nici o miscare pe aici ?
A-ti mai prins curaj?Eu tot imi fac in fiecare zi, mai trebuie sa termin si orele pe care le-am inceput dar nu prea am chef, nu ma vad conducand pe autostrada...... asta e adevarul nu pot viteza prea mare pt mine si schimbarile de banda ma omoara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

eu nu am mai condus deloc:((((pana la primavara nu cred ca ma risc.va pup spor la condus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Fetele, eu raportez prima : AM CURAJ SA CONDUC!

Sper sa nu imi inghit cuvintele astea mai tarziu! Azi, mai exact in seara asta am decis sa ies singura, prima oara in trafic. De pe Colentina pana la Unirea, l-am luat pe barbatu-meu de la serviciu. Am avut emotii enorme, dar mi-am propus s-o fac si am reusit. Si n-a fost greu deloc. Am realizat ca pot conduce si singura la fel de bine ca si cu sotul alaturi. Am avut un singur nesimtit care a binevoit sa ma claxoneze si sa ma atentioneze si cu farurile pentru ca am insistat sa intru pe banda din dreapta in fata lui. Dar nu i-am taita fata, n-am avut nici o vina, doar ca am fortat un pic. Trebuia sa intru, altfel stateam de proasta la un semafor separat pentru stanga...Dar n-am gresit cu nimic, el a fost nesimtit.
In rest, nici o problema, parcari ok, m-am descurcat bine, au trecut emotiile, de maine sunt gata sa intru singura in trafic.

Pup si va doresc si voua sa scapati de stres.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

hai sa vin si eu sa ma laud... am reusit sa ies singura din parcarea de la Mollul din Vitan.... is tare mandra ca am trecut "panta"...

bine dupa am facut o gafa cat mine de mare in intersectie ca nu m-am asigurat cand am intors noroc ca a fost experimentat soferul de pe taxi si a frant...

in rest conduc si singura (da numai dimineata devreme cand nu e asa aglomerat) si cu sotul (de regula seara);
inca nu curaj sa ma aventurez in trafic in mijlocul zilei... e si masina mare (ford focus combi) si nu e chiar usor sa te strecori sau sa gasesti parcare...

Mergi la inceput