N-am curaj sa conduc 6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deya spune:

craciun fericit va urez si eu si un an cat mai bun

'ps:la mine nu a pus nimeni cauciucuri de iarna


va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Craciun fericit, fetelor!
Zilele acestea de sarbatoare suntem soferitzele familiei, barbatzii mai inchina un pahar. Incalzim motorul, ne curatzam bine geamurile si ne descurcam.
Va pup si...parkari libere va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

Ieri pe nepusa masa pe la 12,45 a sunat telefonul si la 13,15 am plecat la Pitesti ,la 15,15 eram in prag la o matusa a sotului.Am traversat Bucurestiul efectiv,in 45 min ,o ora pe autostrada ,mi s-a parut o porcarie fata de A2 si un sfert de ora am orbecait prin Pitesti dupa adresa,ca nu mai fusesem niciodata eu.Azi ne-am intors si am avut tot drumul soarele in ochi,am facut putin mai mult ca deja s-a trezit Bucurestiul din sarbatoare si era destul de aglomerat.Si am intrat si prin carrefour militari.Am 3240 km .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Giul, esti curajoasa foc- pleci pe "nepusa masa" la Pitesti...esti tare! Un bun exemplu!Cred ca ar trebui sa reformulezi , afirmand "am curaj sa conduc".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

Nu pot spune decat ca nu mai simt nimic cand conduc .Pot sa spun ca am mers cu viteza corecta de 110 km/h , ca am depasit numai dacii si tiruri,in rest m-a depasit toata lumea ,dar calitatea soselei este mizerabila .Daca ieri in Bucuresti ne-am trezit cu zapada ,care ulterior s-a topit ,in Pitesti era uscat peste tot.Si cand ne-am intors sotul a experimentat pe nervii mei o noua si necunoscuta ruta ,din care am iesit onorabil pana la capat.Are un talent deosebit sa aleaga mereu drumuri noi ,pe care ma simt nesigura ,necunoscandu-le.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

Chiar daca sunteti plecate va intreb ceva:Aveti cumva lipit pe parbriz in partea de sus desigur, ceva ca un parasolar ? Te apara cu adevarat de soare ? Eu n-am (pus) insa doar parasolarul mobil al masinii nu mi-a fost absolut de nici-un folos.Efectiv trebuia tinut cu mana pe o anume pozitie .As putea sa-mi schimb ochelarii ,de fapt sa pun lentile heliomat ...dar daca ar fi bun, as pune doar un autocolant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci spune:

Giul, aceeasi problema am si eu, ma omoara soarele! Nu-ti pune lentile homeomate pt ca te obosesc si mai rau. Incearca ceva antireflex.
Varul meu are la masina un autocolant si am inteles ca are efect, el a renuntat la parasolar.
Pe 3 ianuarie vreau sa ma inscriu la proba de teorie pt a-mi recupera permisul. Am inceput deja sa citesc noua lege, mai fac si cateva cehestionare, ca nu am de gand sa pic examenul.
Ati vazut cat de putini iau proba teoretica? Intr-un fel ma bucur, chiar daca sunt si eu in aceeasi situatie, poate in felul acesta vom fi mai atenti.
As vrea sa incerc sa iau legatura cu soferul taxiului care m-a lovit pt linistea mea sufleteasca. Nici acum nu-mi explic de unde a venit. Am incercat sa refac acasa traseul, sa-mi explic ce cauta pe linia tramvaiului 41 si, mai ales, cum de nu l-am vazut. Am impresia ca el a venit dinspre Favorit, nu dispre Timisoara, asa cum a sustinut. Daca a fost asa, el tb sa-mi dea mie prioritate, ca veneam dupa aceeasi categorie de drum ( eu cedeaza, el cedeaza) si el schimba directia de mers. Va dati seama ca nu as vrea sa-i fac nici un rau, dar e tare aiurea sa nu vezi pe cineva. Daca il vedeam si apreciam ca am timp sa trec era altceva, dar asa.......
Va doresc un an nou fericit si cu impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

Marci ,chiar mi-era dor de tine.Sper sa iei examenul din prima,oricum femeile sunt mai serioase la invatat .Deasemeni,sa ne spui si noua ,cam ce fel de intrebari sunt ,sunt mai grele,sau nu invata lumea ? Citeam aiurea pe un forum despre accidente ,in cazul respectiv se spunea ca soferul care provocase accidentul ,avea prioritate in schimb avea viteza foarte mare ,astfel ca cel care iesise dintr-o straduta se asigurase numai ca celalalt ,avand viteza f mare ajunsese de 2 ori mai repede .O chestie ca asta am patit si eu ,numai ca soferul celalalt care avea o splendoare de masina rosie si viteza foarte mare, a mai avut loc si prezenta de spirit sa ma ocoleasca.Ei bine ,la acest episod am dormit neintoarsa noaptea ,am plecat nu stiu pe unde a 2-a zi ,in schimb dupa primul drum la mare ca si dupa cel de la Pitesti de acum cateva zile ,toata noaptea m-am zvarcolit ,mi se parea ca gasesc numai gropi si n-am timp sa le ocolesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Marci sunt sigura ca vei lua din prima testul, asa cum spune si Giul noi, femeile, invatam mai serios. Iti tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sibel spune:

Giul, in legatura cu ochelarii pentru condus: lentilele heliomate nu isi schimba culoarea decat la radiatie directa - cu alte cuvinte in masina raman normale, adica transparente. Ce te-ar putea ajuta ar fi lentile colorate permanent, cu dioptriile necesare pentru tine; adaugi niste rame sic si ai niste ochelari de soare si de condus perfecti - atat vara cat si iarna in zapada.

Mergi la inceput