N-am curaj sa conduc 6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annita72 spune:

quote:
Originally posted by DOR
Dam binisor cu spatele, ca nu vedeam nik...la un moment dat am estimat ca ma apropii cam mult si atunci am auzit un zgomot usor de tabla.Am zis eu ca-i gata! Din fericire nu s-a intamplat nimik, pt ca mergeam foarte incet. Am dat coltul , am tras frana de mana si mi-am sters geamurile si oglinzile. Am verificat daca masina mea si a vecinului avea ceva...uf, am scapat si de data asta, dar ma simteam ca un criminal care fuge de la locul faptei.



Ufff, fetelor, desi a trecut o vreme de cand s-a intamplat, si acum mi-e greu sa vorbesc despre asta... Am patit-o si eu (a doua oara!!!!) cam la fel ca tine,DOR, numai ca eu nu stiu sigur a cui e masina pe care am lovit-o. N-am avut nimic nici eu nici cealalta masina, pentru ca s-au atins barele, dar cand imi amintesc zgomotul ala...
A trecut o vreme dup-aia pana m-am urcat din nou singura in masina. Si am un stres la intratu' si iesitu' din parcari....


http://pg.photos.yahoo.com/ph/ileanastama/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Am dat si eu examen vineri, dupa Craciun ma duc sa- mi iau permisul de la Politie. Sa vedem ce o sa fac cu el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Felicitari grodear. Cu el te urci la volan destul de repede, sa nu lasi timpul sa treaca o sa iti fie mai greu, si conduci din momentul in care il ai in mana. Eu de a doua zi m-am suit la volan, mi-a fost nashpa insa din a treia zi nu aveam nimic. Puneti lamaile si fa-ti un traseu zilnic de condus pt inceput. Succes!

www.alina-jaime.co.uk/main.php" target="_blank">poze

Alina 5 sapt +Cosmin 30 iulie 2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

Felicitari Grodear !eu cand am luat carnetul credeam ca a fost lucrul cel mai greu care a incununat scoala de soferi si de-acolo incolo va fi usor.Oricum capitolul este deschis si asteptam vesti din trafic.Vremea e inca buna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Felicitari Grodear, eu deocamdata cu carnetul meu ma legitimez pe la banca su eu stiu unde.Azi si maine ar trebui sa conduc ,daca azi scap maine sigur nu am incotr-o asa ca sa imi tineti pumni ca este aglomeratie mare si lumea este grabita si sunt cam stresata dar trecem noi si peste asta.
va pupacesc ca nu stiu daca mai intru pana dupa sarbatori ca imi vin neamurile si nu e politicos sa stau pe dc.
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Multumesc pentru felicitari! Sper ca va fi bine...Chestia care m-a demoralizat de cand am inceput scoala de soferi este ca:
1.vecinul meu de 19 ani a murit intr-un accident de masina
2.Cand ma duceam la Udriste sa fac poze pt. carnet am vazut pe unul cu creierii in trei rate imprastiati pe calea Grivitei. S-a intalnit cu un tir, saracu'.
3. Un var a avut si el accident (femurul rupt in 3)
4.Sotul meu care conduce foarte bine (10.000Km /luna), era intr-o zi sa calce un copil cam de 7 ani care a sarit in fata masinii de pe refugiul de tramvai.Doamne fereste! Ca am si eu copil si nici nu vreau sa ma gandesc.
M-a impresionat.
Nu sunt prea superstitioasa, dar numai chestii d-astea vad de cand m-am apucat de condus(cu scoala de soferi).
Asa ca...numai eu stiu ce e in sufletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

ma primiti si p mine?v-am tot citit dar nu am postat nimik am carnet din 31 octombrie si nu am condus decat de maxim 5 ori din care u n drum lung ii zic eu de 20 de km.probleme nu am decat la parcare am espero si e ff lung locul de parcare e rau spur si simplu nu pot.ce sa ii fac sunt mica(asa ma scot yo mica espero mare am 18 ani)
nu stiu de imi este frica..merg incet iar curbele cam largin rest...ce ii drept nu am semne de incepator tot zic k imi iau si tata k imi aduce si degeaba la cat conduc eu.
p unii ii aud k le este frica de politie la mine nu e cazu......nu imi este nici frica si.. ca sa fiu sincera..sunt colegi k tata si m-au incurajat si ma incurajeaza s conduc(la ni e orasu mic asa k toti ma stiu).numai k y merg fff incet(30km/h) s toti ma claxoneaza .
am observat ca am zile cand merg ff bine si k o viteaza acceptabila si nu am probelem sa ma panichez...
si totusi?dc nu pot?

succes in trafic si revin dak ma mai primiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

Eu ma gandesc cam asa de cand am carnet :trebuie sa fiu atenta si pentru mine si pentru ceilalti.pana te acomodezi cu masina trebuie sa mergi cu viteza la care te simti sigura 30 ,40 .Daca ti se opreste motorul,iei claxoane si gata ,nu inseamna o greseala prevazuta cu amenda ,apesi ambreiajul iar ,pui in viteza 1-a si pleci.Daca se intampla ,Doamne fereste ceva ,greselile se platesc si mergem mai departe.Nimeni nu pleaca de acasa sa faca accidente si sa omoare oameni ,masina e un mijloc de transport personal ,e facuta sa-ti faca deplasarea mai usoara si mai placuta.Inainte de orice semnalizeaza daca doresti sa schimbi banda ,apoi te asiguri si mergi mai incet,e imposibil sa nu ti se dea voie.Puneti-va semnele in geam asa trebuie .Ieri urcam o rampa la Fundeni ,pe Colentina ,nu e abrupta ,dar e rampa,o proasta ca nu pot sa-i spun altfel ,se tot baga in fundul masinii mele,vezi ca am semne de incepator ,lasa un pic de loc,daca vin inapoi ...Am miscat masina cate putin si ea in fundul meu mereu ,eu cand vad masina cu semn las ceva distanta sa nu se simta omul obligat sa faca vre-o manevra de care nu e sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

fetelor va doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi si curaj la condus .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

fetelor voi ati pus la masini cauciucuri de iarna?

Mergi la inceput