N-am curaj sa conduc 6)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Draga de tine, chiar ma faci sa zambesc, in ciuda faptului ca sunt atat de trista, pt ca iubitul meu sot este bolnav.
Da , pot sa inteleg...a fost dragoste la prima vedere...pare incredibil, dat fiind faptul ca obiectul pasiunii tale este neinsufletit. Pot sa te inteleg ptr ca si eu am fost indragostita de masinutza mea, chiar daca poate nu era o marca celebra, era a mea si o iubeam. Cat am plans dupa ea...daca as fi putut as fi pastrat-o.
Ei bine, daca as fi avut-o pe ea in parcare acum , n-as mai fi ezitat.
Dar trebuie sa merg mai departe, cand voi avea nevoie voi merge si cu aceasta.
Am, insa, un "sustinator moral"in persoana tatalui meu , care tocmai mi-a povestit 2 accidente, neomitand nici un amanunt.
Ambele in oras, tamponari usoare, fara nici un fel de victime, decat stresate de intamplare.
Si asa zici....asa a avut loc marea intalnire de gradul "0".
Poate mai vorbim pe chatul DC-ului, despre pasiunea comuna...aceea redata atat de fidel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Dor, multa sanatate sotului tau....asta in primul si in primul rand!!!!! Si multa putere psihica tie sa treci peste aceste momente grele! Stii ce cred eu? ca sotul tau ar fi foarte mandru de tine sa stie ca ti-ai depasit teama si limitele si ca mergi linistita cu masina noua...ca esti sigura pe tine....pt. el sunt convinsa ca asta ar fi o satisfactie. De exemplu, sotul meu este o persoana foarte exigenta cu mine in ceea ce priveste condusul (si nu numai) si chestia asta pe mine mai rau ma bloca...insa atunci cand am facut "pasul cel mare" si mi-am luat "volanul la purtare" am simtit ca fost mandru de mine ca mi-am depasit limitele..nu se omoara el cu laudele dar am simtit si asta mi-a dat si mai multa incredere in mine si satisfactie. Barbatilor le plac femeile care stiu ce vor, care sunt capabile sa se descurce singure indiferent in ce domeniu....probabil de-aia nici nu ne sustin prea mult cand am avea nevoie, pt ca li se pare ca nu este cazul.

karina...frumoasa povestea de dragoste...si eu o cred...pt. ca sotul meu isi botezase masina dinante si de cate ori mergeam eu cu ea, mergea prost, si facea :" vezi? nu te cunoaste! nu ii place cand o conduci tu, numai pe mine ma iubeste!".Acum...cand am schimbat-o.....pt. ca el are masina de la servici si eu merg cu a noastra...tind sa cred ca ma iubeste mai mult pe mine...ma inteleg foarte bine cu ea, imi place la nebunie....dar pt. "marea dragoste" mai am de asteptat....abia astept SIAB-ul de anul asta sa ma urc in viitoarea mea masina...v-am mai zis: Mini S-Cooper.... of....o astept...cine stie cat mai dureaza pana mi-o voi permite. Chiar, karina, tu ce masinuta ai, de esti asa indragostita de ea?

Eu nu mai am aventuri de povestit deocamdata....sigur ca mai sunt mici incidente de genul ca am fortat culoarea galbena a semaforului astazi dimineata ca nu aveam incotro sau ca ma intisesem ca placinta pe mijlocul unei strazi cand am facut stanga si din fata venea o masina care nu avea loc sa treaca iar soferul se uita urat la mine....dar ....din greseli se invata, atata timp cat nu au repercursiuni grave consider aceste greseli ca facand parte din procesul de invatare si incerc sa bag la cap sa nu mai gresesc pe viitor...si zic "merci" ca nu e sotul langa mine sa ma boscorodeasca!

Va pup si va doresc succes....DORulet, capul sus...sunt alaturi de tine.



Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinabianca spune:

Buna Iepumic! ce-mi place pseudonimul tau !super! ma bucur nespus ca mai sunt si oameni care ma inteleg (asa putin...) pentru ca in rest toti se uita chioras la mine cand vad cat de mult imi iubesc masina!am dorit-o foarte mult si recunosc, mi-am pus in ea toata dragostea si visele! o am de putin timp insa parca ne stim de o viata, ii spun toate secretele mele si tot ce fac peste zi, este refugiul meu si oaza mea de liniste! eu sunt la inceput in ale condusului si iti dai seama cata nevoie am de sprijin, de sustinere si caut in primul rand la ea ajutor...nu stiu daca ai citit celelalte mesaje ale mele de la acest topic, insa sotul meu este un exemplar foarte rar de barbat - nu este pasionat , nici macar interesat de masini!!!
acum , sa-ti raspund la intrebare ..."adorata mea" este un volvo S60 model 2007.
pupici din partea mea si curaj la volan,
karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

ieri mi am luat inima n coltzi si am iesit!!!! Foisor-cora-poligon si inapoi A fost ok.. ba am plecat si cu rotile scrisnind de la stop.. ca ma bufnise si risul... io te bre, mica, cu lamiia in geam da pleaca shumahareshte!!!!
am virit o si in curte, am rata si de data asta stilpul!!! Sper sa l ratez de fiecare data!!!!

Tare mindra mai eram aseara de mineee!!!! Am coborit din masina in fitze, serioasaaa!!! Desi m am dus direct la dush!!! era atit de cald in masina meaaaa!!!!!!

Sper sa mi mai adun curajul si alta data.. desi cind ma vad in trafic, poate suna naspa, insa mi pare ca ceilalti ma protejeaza cumva!!!

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinabianca spune:

Bravo Tora!!!ce ma bucur pentru tine !iti doresc sa ratezi toti stalpii intalniti in drumurile tale! mi te-am imaginat iesind victoriasa din masina! tare faza!
inca o data BRAVO! toate felicitarile mele!
karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Bravo, Tora!
Tine-o tot asa!
La parcare intotdeauna opresti, apoi te misti biiinisor cu a 1-a, gata oricand sa opresti...si nu se intampla nimic. Daca , totusi, atingi ceva, la o viteza mica nu se va intampla nimic, ca doar opresti imediat ce simti un obstacol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Iepumic, Karina,
Va multumesc pt incurajari si urarile de sanatate.
Am o veste mare, maine va fi externat sotul meu...abia astept sa fiu in bratele lui.
Iar pentru seara , voi pregati o cina festiva.
Poza nu e prea elocventa, la masa vom fi toti 4, cu baieteii nostri.
Asa ca maine voi fi pe baricade , iar de dimineatza voi face frumoasa si .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinabianca spune:

Bravo , Dorutule! vezi ca se rezolva toate! numai la bratele Domnului Sot te gandesti!ti-a luat mintile, draga!
multa sanatate sotului tau si o revenire spectaculoasa in mijlocul familiei!
sa te faci frumoasa,sa faci copii frumosi, sa faci casa frumoasa, sa gatesti ceva delicios si sa nu uiti, cel mai important lucru ...masina frumoasa!
pupici ,
cu drag,
Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Karina,
De casa am avut grija, de masa la fel, copiii-s rezolvati, am mai ramas eu pe tapet si, desigur, masina.
Asa este , sunt vesela s iindragostita pana peste urechi.
Pentru 15 ani de casnicie stau bine.
Maine dimineatza ne facem frumoase amandoua (eu si masina) si ...la drum!
Multumesc mult pt sustinere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinabianca spune:

oau, Dorutule, 15 ani de casnicie! felicitari! multi ani fericiti, plini de intelegere si dragoste!ce bine imi pare pentru tine , pentru voi! sa-mi dai si mie reteta aceasta de fericire , daca se poate ...noi nu am implinit inca 5 ani!
ma bucur mult sa vad ca exista astfel de perechi de suflete atat de frumos impletite!
sa aveti parte numai de bucurii si lucruri frumoase impreuna, alaturi de cei dragi sufletului vostru!
cu drag,
karina

Mergi la inceput