N-am curaj sa conduc 6)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Denisa draga, ce-ai avut ,mama, cu stalpisorul?!
Scuza-ma, dar m-am stricat de ras...il mai si alintzi...stalpisor...
Pai, io am injurat masina abandonata in parcare in care m-am blocat cand faceam manevre... Masina , proprietarul , Primaria...apoi mi-am reconsiderat pozitia...de fapt, bine ca n-a fost una buna.
Felicitari pt Targoviste...esti tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Timid incerc sa intru si eu in grup. Am prins curaj si am cumparat o masinuta, Opel Astra, veche de zece ani, dar este a mea. Inca nu am condus-o, imi trebuie asigure mai intai ca la experienta aproape zero ..., maine sper sa rezolv cu asigurarea.
Problema mea este ca manualul masinii pe care as vrea si eu sa-l citesc, eventual sa-l mai si retin, este in norvegiana . Stiti cumva de unde pot face rost de un manual de Opel Astra in romana sau engleza?

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:

Karina eu cand cobor o panta scot masina din viteza, las ambreiajul liber (ca altfel nu o poti stapanii),o las sa curga si o lucrez numai din frana.Daca iti este frica sa incerci intr-un spatiu ingust alege pt. prima data o panta mai lunga.Pana acum mi-a reusit intotdeauna.La urcare incet cu a 1-a.BAFTA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Ehei, copii, as reformula titlul subiectului..."nu am ce sa conduc".
Dar, va veni si vremea mea. Deocamdata, vad masini, in "carne si oase " si pe net, noi si second, visez si noaptea masini si ne preocupa masina ideala. Dar...de cand n-am mai tinut un schimbator de viteze in mana...[ZID]la propriu, nu va ganditi la altceva...
Mie chiar imi place sa conduc, ador sa conduc, desi am unele lacune...
...in loc de semnatura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

E vreun motiv pentru care nu poti conduce?
Tu sau cineva apropiat a avut o experienta neplacuta in acest sens?Daca e asa,altfel se pune problema.Oricum,bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Julax, draga mea,
Motivul este ca nu am masina momentan. Dar asta se va remedia, sper ca nu mai dureaza mult.
Experientza neplacuta am avut asta-vara, de fapt, fratele meu a avut un accident urat, ceea ce ne determina sa ne luam o masina mai sigura. Desi eu sunt destul de sceptica "ceea ce ti-e scris , in frunte ti-e pus." (vezi Lady Di)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinabianca spune:

Dor-Dorutule (sper ca nu te superi ca-ti spun asa), ce masina vrei sa-ti iei ? ce-ar vrea sufletelul tau? cred ca abia astepti masina ...iti doresc din suflet sa-ti iei ceea ce visezi (si cu ochii deschisi si cu ochii inchisi
karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Draga mea,
Cum sa ma supar?! Ba chiar am remarcat ciu incantare alintul...nu prea sunt eu alintata, eu sunt repsonsabila cu alintul celor din jur, vreau sa apr puternica , dar am si eu sensibilitatea mea. Cui nu-i place sa fie alintat?
Karinutza draga, tocmai voiam sa intru pe masini.ro.Ai msg sa vorbim mai cu spor, ca vad ca stai pe net, ca si mine?
Aseara am fost si am vazut Hyunday Accent, sper c-am scirs bine...dezamagire totala. Dar pe net, alaltaseara ne-am clatit ochii cu Volvo S40...hmmm...tapiserie de piele, 8 airbaguri, masina sigura si puternica...o multime de dotari tehnice ...inclusiv gps...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinabianca spune:

Dor-Dorutule,(ce bine imi pare ca-ti place alintul meu...cu mare placere iti voi spune asa!) spre rusinea mea , nu am instalat messenger ...pur si simplu nu am avut nevoie si in plus nu prea ma pricep ...stau si eu pe net ,mai mult sau mai bine spus numai pe DC! despre volvo , numai de... foarte bine ! foarte frumoasa! eleganta si foarte desteapta !a mea este nou-nouta si inca ma mir in fiecare zi de ce-mi ofera, MABELLE a mea...
te pup
karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Acum am intrat si eu...am avut musafiri.
O cina usoara, dar cam tarzie.
Si eu imi fac veacul tot pe DC, Karinuta.
Ce noutati mai ai, ce peripetii ai mai avut la volan?



Mergi la inceput