Relatie la distanta

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ken spune:

MULTUMESC pt vorbele frumoase si incutajarile pe care le transmiteti.SINCER NU am noutati.ZILELE astea a fost c-am deprimat{durerea persista} si ma deprima si pe mine.AZI nu am avut chef sa vb cu el.DAR O SA TREACA SI ASTA SINT SIGURA.VOI sinteti bine?[pup si aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Multa bafta fetelor!Daca ati stii ca va inteleg perfect.Va doresc sa puteti gasi o cale sa nu va mai separe atatia km.Distanta e un mare dusman.Cel mai important e sa aveti incredere si sa vreti sa invingeti greutatile.Nu conteaza ca e in alt oras , tara.Acordati o sansa iubirii vostre.Sa nu regretati mai tarziu ca n-ati facut tot ce v-a stat in putere.
Sa fiti iubite!Sa auzim de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

multumim frumos crinuta si denisabia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Si noi am trecut prin asta... Il cunoscusem cu un an in urma, a fost o tentativa esuata de a ne "imprieteni" (eu nu l-am vrut la momentul respectiv- poveste lunga) apoi in toamna lui 2003 ne-am "regasit" si ne-am indragostit unul de celalat... Era septembrie. In octombrie a placat in Elvetia, nu se stia la momentul acela pentru cat timp, poate definitiv...

Am tocit tastele pe messenger si am vorbit la telefon sau macar cate un sms...pana in decembrie cand s-a intors pt 2 sapt de Craciun si revelion si apoi a plecat iar. Dragostea crestea cu fiecare zi in care eram departe unul de celalat. Ne-am mai revazut in aprilie, la Viena unde am si ramas insarcinata. Fiecare a plecat pe drumul lui, eu la Bucuresti, el la Geneva. Apoi a venit confirmarea sarcinii, problemele mari pe care le-am avut cu bb si el nu era langa mine... Nu va spun cat de greu a fost. S-a reintors definitiv cand sarcina avea aproape 4 luni. Acum suntem casatoriti din vara lui 2003 si avem 2 copii frumosi si o relatie minunata.

Pentru mine despartirea asta de 1 an a fost mai benefica decat, cred, daca am fi stat in acelasi oras. L-am cunoscut mai bine, am vazut cum reactioneaza si in situatii de criza, m-am convins ca sentimentele lui nu sunt vorbe goale... A fost pana la urma, cu bune si rele, un lucru pozitiv.

Daca dragostea exista, relatia va functiona chiar si la distanta.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

prietenele mele de suferinta ce mai faceti?Cum o mai duceti cu sanatatea?AM o veste buna ....iubitul vine pe 28.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

quote:
Originally posted by ken

prietenele mele de suferinta ce mai faceti?Cum o mai duceti cu sanatatea?AM o veste buna ....iubitul vine pe 28.

ken



Bravo, ken. Inseamna ca s-a rezolvat totul, nu?!
Ma bucur enorm pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

Ken, ce mai faci?

Esti bine? Ti-a venit baiatul?

Sper ca esti bine si profiti de fiecare secunda in parte.

Poate ai timp sa intri sa ne mai dai de stire. Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:



Noa, ca am ajuns si la distanta cea lunga.. si e cam nasol

Din fericire eu am internet acasa, iar el are la lucru.

Deocamdata ne Skype-uim - ACusor, la asta te refereai sau la alte modalitati? Orice sugestie e binevenita (Windows).

Josefine, da, a ramas in State, cum pot sa-i trimis SMS-uri gratuit de pe internet?

Luna trecuta am stat impreuna, a fost bine, mai putin niste discutii pe care le-am deschis eu privitor la viitorul relatiei noastre (mai precis - casatorie) si care au ramas..neclarificate.
Asa ca-s cam intoarsa pe dos si din cauza asta..
si mi-e si destul de greu sa ma acomodez pe aici, desi am mai stat in tara asta si mi-e draga. Insa acum ma simt singura, si obosita, si..


ps Fetelor care va aflati la momentul actual in relatii la distanta, va doresc tot binele din lume si sa iasa toate cum vreti voi si/sau cum e mai bine

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Lai, eu cred ca de fapt ce te nelinistste pe tine este incertitudinea pe care o transmite el. Spui ca ati avut niste discutii nu prea edificatoare (si) despre casatorie. Tu dai semnalul ca ai fi pregatita si el poate nu e sigur?

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Cam asa e.. eu am dat un semnal cat se poate de clar (adica explicat si cu desen ca altfel parca vorbeam pe alta limba ) iar la el.. e cat se poate de clar ca nu e sigur. Din ce motive.. asta e mai putin clar.
Poate ca ar trebui sa deschid un alt subiect [emoticon cu un ochi rade si unu' plange], desi nici distanta asta nu ajuta deloc (si, pentru a completa cercul vicios, incertitudinea ingreuneaza suportatul distantei).


Lai

Mergi la inceput