Relatie la distanta

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

"Imi pare rau sa-ti zic, DAR...nu ai nici o sansa sa ramai cu el. Imi pare rau. Daca-l vrei neaparat....ramai....Faci greseala vietii tale!"
Alessia, la situatia mea te-ai referit?
Spune-mi, de ce crezi asta?
Sincer, vreau sa aflu o parere din exterior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

eu sunt ferm hotarata sa fac ceva, orice, numai sa nu mai plece. Nu ne-am vazut de 6 luni si timpul trece cumplit de greu. Din pacate nici nu putem sa vorbim cand vrem noi. E tare greu. Ce-i drept, ma suna saptamanal dar... numai cateva minute, nu poate mai mult. El chiar mi-a zis ca daca nu se poate altfel, prefera sa renunte la serviciul actual, numai sa nu mai fie nevoit sa plece pe perioade atat de mari. Noi am facut acest sacrificiu ptr ca era singura sansa de a aduna banii necesari tratamentului de sarcina. O sa vina peste 2 saptamani dar trec zilele atat de greu.... sunt un zombi. Nu mai pot de dorul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, va inteleg perfect. De vreo 1,5 luni suntem departe unul de altul si pe zi ce trece ma apuca deznadejdea, desi stiu ca pentru moment asa este bine, din motive financiare, job,etc, insa.... daca va mai dura mult cred ca o voi lua razna.
El e mai rau decat mine, sufera mult, dar e mai increzator ca asta e doar o situatie temporara.
Va imbratisez cu drag si va doresc putere si nu uitati ca dragostea invinge orice, iar pentru dragostea adevarata merita sa suferim.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

STIU CA E FOARTE GREU DAR TREBUIE SA AVEM RABDARE SI SA NU UITAM CA DACA IUBIREA E MAI PRESUS DE TOATE MERITA SA LUPTI.DACA IUBESTI CU ADEVARAT TOATE PROBELMELE VOR TRECE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

ken, nici nu stii cat ma bucur!!! Bravo! Ai vazut ca s-a rezolvat intr-un fel?! Asa am zis si eu: IUBIREA INVINGE ORICE!
Doamne, am eu emotii pentru tine! Sa te faci frumoasa si sa te bucuri, deocamdata de aceste 2 saptamani cand STII ca va veni acasa, apoi de luna aceea intreaga.
Si la mine a fost frumos, am petrecut Revelionul 5 zile la munte. Acum, iar e greu sa stam departe unul de altul. Oricum ne-am hotarat: la sf. lui Iunie sau inceputul lui Iulie (de ziua noastra) cand vine acasa facem cununia civila. Amandoi visam numai la acest lucru si nu mai avem rabdare, sa treaca timpul mai repede.
Crinuta si mariana flo, capul sus!Totul o sa fie bine! Rabdare si incredere in dragostea noastra sa avem. Mariana flo, sa vezi ce repede vor trece aceste 2 saptamani, dar tocmai ele sunt frumoase cu o asemenea veste, nu?!

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

CRED ca m-am bucurat prea devreme....miine se duce la spital.ARE de mai mult timp dureri la ghenunchi.Si imi e tare frica{poate il opereaza...cred eu ca are apa....a mai avut dureri cind eram eu cu el }.IMI fac mari griji pt ca e singur si nu are pe nimeni care sa il ajute daca se intimpla ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

salut! sa nu va suparati pe mine dar putine relatii de la distanta functioneaza. o spun din proprie experienta. cu fostul meu prieten am fost aproape 5 ani. Eram la facultate in orase diferite la mare distanta unul de altul.Ne vedeam cam la 3-4 saptamani.El a terminat facultatea si apoi s-a mutat cu serviciul in orasul in care eram eu la facultate.Dar stupoare!!!!! Eram in acelasi oras acum si NU NE INTELEGEAM!Aveam impresia ca sunt cu un strain.asa ca la cateva luni ne-am despartit.am terminat facultatea si am venit in orasul meu si m-am angajat.Viata merge mai departe.Dupa 2 ani l-am cunoscut pe sotul meu si sunt foarte fericita. Asa ca e important ca partenerii sa fie cat mai mult impreuna, sa se cunoasca.Eu nu sunt de acord cu relatiile de la distanta.Cred ca este timp pierdut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

mie intotdeauna mi-a fost frica de broaste si de relatii la distanta

de ce mi-a fost frica n-am scapat: am avut parte numai de relatii la distanta iar broastele pe care le-am sarutat nu s-au transformat nici una in print

mai devreme sau mai tarziu distanta isi spune cuvantul si ochii care nu se vad, se uita
nu generalizez - exista si cazuri fericite insa cred ca dragostea trebuie intretinuta si o atingere, un zambet, o spranceana ridicata nu se pot inlocui cu un mail, un telefon, un sms etc..



meg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

Buna ziua la Dvs.

ken, imi pare rau ce aud. Ce face baiatul tau? Ai vreo veste? Sper ca nu e nimic grav! Astept vesti! BUNE!

meg67, in majoritatea cazurilor de aici e vorba de sacrificii ce trebuiesc facute. Nimanui nu-i place sa plece de langa cel iubit, dar ... sunt situatii cand se cere. Intr-adevar dragostea trebuie intretinuta. Sa speram ca reusim sa o intretinem si fara un zambet, o atingere, etc. pentru cateva luni de zile.

lai, ce mai faci? Cum va mai merge?

Va pup pe toate si CURAJ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Atunci cand exista iubire adevarata, sunt sanse clare. Nu va descurajati fetelor.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput