Relatie la distanta

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ken spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

SARBATORI FERICITE SI LA MULTI ANI.FIE CA ANUL CARE VINE SA FIE MAI BUN,.VA DORESC TOT BINELE DIN LUME IAR LACRIMILE SI DURERE PE CARE O SIMTIM ACUM SA SE TRANSFORME INTR-O MARE SI IMENSA FERICIRE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

quote:
Originally posted by ken

SARBATORI FERICITE SI LA MULTI ANI.FIE CA ANUL CARE VINE SA FIE MAI BUN,.VA DORESC TOT BINELE DIN LUME IAR LACRIMILE SI DURERE PE CARE O SIMTIM ACUM SA SE TRANSFORME INTR-O MARE SI IMENSA FERICIRE.

ken



Amin, ken! Ai spus exact ce trebuia in aceste momente.
SARBATORI FERICITE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesssia spune:

Imi pare rau sa-ti zic, DAR...nu ai nici o sansa sa ramai cu el. Imi pare rau. Daca-l vrei neaparat....ramai....Faci greseala vietii tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

MIINE ESTE SF STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

A trecut si Craciunul.E tirziu innoapte iar lacrimile mele nu mai contenesc sa curga.Trupul meu e viu dar inima mi-e moarta..Imi ascund lacrimmile si imi inec suspinele ca nimeni sa nu ma auda.Prin minte imi trec atite ginduri negre iar amintirile nu imi dau pace.Incerc sa ma ridic dar nu mai am putere.Nimic acum nu-imi mai alina durerea...caci el e departe de mine.Chiar daca nu imi spune stiu ca sufera la fel ca mine....il simt cind vb la telfon.Doamne asi da orice sa il am linga mine. fie si numai pt citeva momente.Mi-e dor de el iar zilele imi par secole.Incerc sa imi spun in sinea mea ca totul va fi bine dar citeodata nu este deajuns.Visez ca fac dragoste cu el ,ca e cu mine ,il simt-iar apoi ma trezesc din vis plingind.NU ESTE UN CITAT DINTR-O CARTE.Este ceea ce simt eu acum...disperere din sufletul meu.Incerc sa ma descarc aici -voua.Nu am cui sa ma destainui.Prieteni si familia imi spun ca nu sa sfirsit lumea {barbati} la el.Dar numai cine a suferit poate intelege toate aceste trairi.Stiu ca timpul vindeca toate ranile dar timpul meu nu a venit inca.VA las acum caci nu vreau sa va plictisesc prea mult.SPER din toata inima ca totul sa se termine cu bine.Iubitul meu imi spune acelasi lucru..<.nu mai plinge ,totul va fi bine>.Sper...speranta moare ultima nu-i asa?Iertati-ma va rog.{daca v-am intristat}

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

quote:
Originally posted by ken

A trecut si Craciunul.E tirziu innoapte iar lacrimile mele nu mai contenesc sa curga.Trupul meu e viu dar inima mi-e moarta..Imi ascund lacrimmile si imi inec suspinele ca nimeni sa nu ma auda.Prin minte imi trec atite ginduri negre iar amintirile nu imi dau pace.Incerc sa ma ridic dar nu mai am putere.Nimic acum nu-imi mai alina durerea...caci el e departe de mine.Chiar daca nu imi spune stiu ca sufera la fel ca mine....il simt cind vb la telfon.Doamne asi da orice sa il am linga mine. fie si numai pt citeva momente.Mi-e dor de el iar zilele imi par secole.Incerc sa imi spun in sinea mea ca totul va fi bine dar citeodata nu este deajuns.Visez ca fac dragoste cu el ,ca e cu mine ,il simt-iar apoi ma trezesc din vis plingind.NU ESTE UN CITAT DINTR-O CARTE.Este ceea ce simt eu acum...disperere din sufletul meu.Incerc sa ma descarc aici -voua.Nu am cui sa ma destainui.Prieteni si familia imi spun ca nu sa sfirsit lumea {barbati} la el.Dar numai cine a suferit poate intelege toate aceste trairi.Stiu ca timpul vindeca toate ranile dar timpul meu nu a venit inca.VA las acum caci nu vreau sa va plictisesc prea mult.SPER din toata inima ca totul sa se termine cu bine.Iubitul meu imi spune acelasi lucru..<.nu mai plinge ,totul va fi bine>.Sper...speranta moare ultima nu-i asa?Iertati-ma va rog.{daca v-am intristat}

ken



Doamne, ken, linisteste-te, te rog!!

Eu am trecut pe la serviciu sa iau ceva si am intrat pe net tocmai sa vad ce mai faci.Un semn, nu?
Stiu, iti spun sa nu mai plangi, dar eu sunt la fel. Intr-adevar a trecut Craciunul. Eu astept sa treaca si Anul Nou, sa treaca cat mai repede toate zilele pana vom fi doar noi doi. Te inteleg foarte bine, crede-ma. Ti-am spus, nu a plecat inca, dar de 1 luna de cand mi-a dat vestea nu e zi sa nu mor cate putin. Stiu prin ce treci. Eu am obosit foarte mult, foarte, foarte mult, psihic. Nu ma mai rog decat sa-mi dea Dumnezeu putere sa pot trece peste aceasta perioada.
Am sa ma rog lui Dumnezeu sa ne dea amandurora putere, sa fim puternice, sa trecem cu bine peste asta. Indreapta-ti atentia catre altceva: citeste o carte de aventura dar sa-ti fie gandul numai la ea, du-te pe la prietene, prin magazine, trebuie sa faci tot timpul ceva care sa-ti distraga atentia de la gandurile negre. Stiu, daca treci cu bine peste zi, vine noaptea care este intotdeauna cea mai lunga. Eu m-am gandit chiar sa iau somnifere...
Incearca sa nu te mai gandesti, te rog. Ma faci si pe mine sa plang...
Concentreaza-te la serviciu. Fa ceva ce nu ai avut niciodata timp sa faci cand el era langa tine. Eu, de exemplu, voi vrea sa-mi rezolv toate problemele de sanatate.
E chiar atat de departe EL? Nu-i poti face "o vizita"?
FII PUTERNICA, TE ROG. Astept sa-mi mai dai vesti, sa-mi spui ca a fost "un moment trecator" si esti bine. OK? Te pup dulce si sunt alaturi de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

TE rog iarta-ma si iti multumesc pt cuvintele tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Curaj fetelor si nu mai plangeti.






Daniela

CRACIUN FERICIT



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

UN AN NOU FERICIT SI NUMAI BINE.NU VA PIERDETI SPERANTA.ALABAZI SINT IN AL NOUALEA CER DE FERICIREiubitul vine in 2 saptamini in ROM pt 1 luna.Incep sa fac pregatirile sa nu ma ia pe nepusa masa.In primul rind trebuie sa ma fac frumoasa..DD multumesc din tot sufletul [acesta e cadoul intirziat de CRACIUN}.TU CE MAI FACI?CUM ATI PETRECUT? ESTI BINE?TE ROG ai grija de tine si nu uita :cine se iubesc ingerii-ii ocrotesc.

Mergi la inceput