Relatie la distanta

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

lai, multa intelepciune si rabdare, ca o sa treaca si incertitudinile. cel mai greu e perioada de acomodare la despartirea temporara.

http://www.google.com/sendtophone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:




Am incercat sa accesez link-ul, dar imi da mesajul urmator: "Google error - Bad Request - Your client has issued a malformed or illegal request."

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

lai, uite un site pentru SMS gratuite:

http://www.sms.ac

Ai 3 mesaje gratuite/zi

lai, mai asteapta putin. Eu zic ca o sa i se faca dor rau de tine si o sa vina si cererea de la sine. Fii tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Wow Lai, in Brazilia ai ajuns? Pe mine ma fascineaza tara aia.
Revenind la topicul nostru, bineinteles ca e greu sa fiti departe unul de altul, dar.... in anumite situatii distanta ajuta, ti-o spun din experienta proprie.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

da, am vazut si eu acum ca nu merge, desi mergea.
http://www.google.com/tools/firefox/sendtophone/index.html

aici e, sau da cautare dupa google sms, ca noi am folosit intensiv serviciul asta:)

alta optiune, tot gratis, pe yahoo messenger ai optiunea de a trimite sms-uri, tot asa nelimitat. dar uneori merge bine, iar alteori ajunge mesajul cu intarzieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Initial creeata de lai

Ma gandesc ca poate unele dintre voi va aflati in prezent sau v-ati aflat pentru o anumita perioada in trecut intr-o alta localitate sau poate chiar o alta tara decat partenerul vostru (sot sau prieten). Cum va/v-ati descurcat?

Eu sunt impreuna cu prietenul meu de trei ani si ceva, anul trecut au fost vreo patru luni cand a trebuit sa stam despartiti, acum din nou din august.. in orase diferite, ne vedem cam o data la trei saptamani, vorbim la telefon in fiecare zi, uneori de mai multe ori pe zi. In anul care urmeaza va fi si mai greu, vom fi in tari diferite si ne vom vedea cam o data la trei luni, si nici de vorbit la telefon nu cred ca ne vom mai permite atat de des..

Mi-e greu si mi-e teama uneori ca atat de mult timp la distanta si-ar putea pune amprenta intr-un mod nu tocmai fericit asupra relatiei noastre.
Vorbim despre aproape orice la telefon, dar nu e acelasi lucru cu a fi fata in fata cu el, a-l tine de mana si a-l privi in ochi, sau a-l imbratisa.
Iar cand ne vedem, pentru ca incercam sa comprimam trei saptamani intr-un weekend, iese ori ori iese cu scantei, asteptari poate prea mari, tensiune si de aici conflicte. Pe care incercam sa nu le lasam nerezolvate, dar totusi..

Nu mai spun ca am auzit diverse comentarii de la terte persoane ca, mai ales cu anul asta in care urmeaza sa fim in tari diferite si sa ne vedem asa de putin, pot sa pun cruce relatiei. Incerc sa nu acord atentie, dar adevarul e ca un ghimpe miculet, undeva, este.

Lai



Povestea mea pe scurt.
Am avut un prieten din alta localitate, distanta de 500 km intre orase, ne vedeam la o luna, sau doua cate o sapt.. Era f.f. greu. Aveam servici amandoi si mai faceam si scoala. Banii erau destul de putini. Dar am trecut peste toate. Toata treaba asta a durat 4 ani, si pt. ca ne-am iubit cu adevarat si nu am ascultat de cei care ziceau ca el ma inseala la el in oras, ne-am casatorit si sintem f. fericiti. Avem 3 ani de casnicie.
Asa ca daca crezi ca el e alesul , nu asculta ce zic altii. Dar deschide bine ochii.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amella spune:

Dragelor, si eu am trecut prin aceasta situatie si inca ma mai confrunt cu ea. Sotul meu este marinar. Pana sa plece pe mare a lucrat ca inginer la o firma care-l trimitea peste tot in tara unde aveau santiere in lucru. A plecat de la aceasta firma deoarece i s-a propus un voiaj pe mare..apoi au urmat si alte voiaje..Acum nu mai voiajeaza, a plecat sa lucreze in alta tara.
Dragelor, stiu ca nu este usor, din proprie experienta, insa nu trebuie sa va dati batute! Sub nici o forma! Luptati pentru cel pe care-l iubiti! Stiu in singuratate noptile sunt lungi,gandurile nu se mai regasesc,stiu ca atunci cand ai cea mai mare nevoie de cineva, acel cineva nu e langa tine sa te ia in brate, stiu cum e cand, singura fiind, soacra nu stie cum sa mai faca sa va desparta, stiu cum e cand prietenii iti spun ca te insala "pe-acolo"..stiu cum e cand tu insati iti pui semne de intrebare daca aceasta relatie merita, stiu cum te simti singura de ziua indragositilor, de 1 sau 8 martie, de pasti craciun si revelion sau de ziua ta...toate starile interioare si toate gandurile amare imi sunt cunoscute..insa, eu nu am incetat niciodata sa cred in noi doi! Si nu-mi pare rau! Luptati cu toate fortele voastre, tineti capul sus si nu uitati ca "tot ce nu te omoara te face mai puternic"! Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:


Fetelor, multumesc pentru sustinere Ma bucur pentru acelea dintre voi care ati reusit sa treceti cu bine peste distanta, iar celor care inca se afla in situatia asta - multa tarie si ganduri bune!

Inceputul aici a fost greu, a fost si ziua mea si am resimtit si mai mult singuratatea, dar acum lucrurile au inceput sa se aseze.

Intre timp, el m-a anuntat ca o sa vina in vizita la sfarsitul lui martie, ceea ce ma bucura si ma linisteste. In mai o sa ma duc eu pe la el, asa ca - pe moment, cel putin - nu mi se mai pare dracul - distantei - chiar atat de negru.

Aici a inceput Carnavalul, azi-noapte am fost la 'sambodrom' sa vad parada scolilor de samba. Iar acum stau cu geamul deschis si, desi nu se vad de aici, se aude zgomot de artificii aproape non-stop. Pana pe joi e inchis aproape peste tot, toata lumea-i in vacanta, se cuvine sa iau si eu o vacanta de la griji, nu?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

BINE v-am regasit dupa o absenta de 1 luna., care pt mine-a fost ca o vacanta in paradis.FAPTUL ca iubitul a venit in ROM ,pt mine a insemnat cel mai frumos cadou primit in ultimile luni.POATE o sa rideti dar mi-a reincarcat bateriile p-t lunile de singuratate care vor veni de acum in colo.LAI nu dispera ....imi pare bine ca ai mai multe ocazi decit mine sa te intilnesti cu iubitul si ai sa vezi ca cu timpul totul se va rezolva.IAR pt toate celelalte fete care sufera in tacere.....nu va pierdeti speranta....daca credeti ca merita sa luptati pt cel iubit nu renuntati.ACUM 3 zile el a plecat,dar in urma lui au ramas multe sperante pe care vreau sa le facem realitate.MI-AM promis mie insami ca voi lupta din toate puterile...pt ca iubirea impartasita merita orice sacrificiu.

Mergi la inceput