Intilnire DC la Montreal - 16 decembrie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Despre tombola: daca vine toata lumea inscrisa pe lista, sintem 10 adulti si 10 copii. Daca fiecare aduce cite un cadou de participant(diferit pentru adult si pentru copil, ca sa nu provocam mici drame ), le punem in doua grupe separate si tragem la sorti pe rind.

Sala este disponibila de la ora 10h00 pina la 13h00. Deci este timp si de o cafea si de o gustare. Eu m-am gindit sa aduc panettone, ca seamna cu cozonacul nostru.



Intilnire DC Montreal 16 decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Referitor la cadouri, ramanem la $, nu? Ideea mea este ca copiii sa primeasca cadouri "apropiate", indiferent ca va fi tombola sau vom aduce cadouri "cu directie".



Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Fetele-cucuietele, eu voi intra mai rar sau chiar deloc pe DC si pe net in general. Am doua examene finale miercurea viitoare si nota lor are o proportie prea mare din nota finala (35% repsectiv 45%) ca sa nu le iau in serios. Deci, voi avea o saptamina dedicata studiului, bineinteles ca pe linga copii si casa.

Daca hotariti ceva concret, adica suma cadoului, ce aduce fiecare de mincat si de baut, voi afla joia viitoare... daca scap intreaga de ziua de miercuri. Eu voi aduce placinta cu mere sau/si brinza facuta de mine si ceai verde, gata facut. Sau, daca va convine mai mult, pot face o tava de pizza.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Nelia,

Multa bafta la examene, iti tinem pumnii! Cred ca ar fii mai bine sa faci o tava de pizza, pina acum avem numai deserturi. Voi trece la tine pizza si ceai (eu sint mare amatoare de ceai verde )

Despre tombola:
Fiecare aduce cite un cadou de persoana, in valoare de 1$ (exemplu: o mamica cu un copil aduce un cadou pentru un adult si un cadou pentru un copil). le numerotam si tragem la sorti. Daca ai ghinion si iti tragi chiar cadoul tau poti incerca sa il schimbi (asta ca ca amuzament).



Intilnire DC Montreal 16 decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Ideile principale legate de intilnire ((lista ramine deschisa. Le postez si pe prima pagina, ca sa nu le cautati prea mult):

- Oana aduce un CD payer (care are si casetofon) + CD si casete cu colinde. Cine mai are muzica pe acasa sa aduca...
- fiecare sa aduca cite ceva de mincare. Orice sugestie culinara este bine venita. Am scris pe prima pagina, in dreptul fiecarei fete, ceea ce s-a oferit sa aduca
- fiecare sa aduca cite ceva de baut (suc, apa, coca etc). Pahare cumpar eu.
- vom face un schimb de cadouri (tombola): fiecare cumpara de la 1 dollar cite un fleac de participant (separat pentru copii si pentru adulti), le numerotam si toata lumea trage la sorti. Ideea este sa alegeti lucruri cit mai transnite, ca sa ne amuzam
- voi aduce aparatul foto pentru a imortaliza marele eveniment

Mia astept si alte sugestii.




Intilnire DC Montreal 16 decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

fetelor, eu la dulciuri nu ma pricep deloc, dar deloc.
o sa aduc si eu suc, insa pentru mancarica astept sugestiile vostre.spuneti va rog ce ati prefera si ma duc si cumpar - dulce, sarat, combinat, orice.
eu ma gandisem la pateuri cu branza (cumparate).daca este ok, va rog sa-mi spuneti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

inteleg ca tombola va fi numai pentru mamici si copii?pentru tatici nu luam nimic ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

quote:
Originally posted by bebitzu

inteleg ca tombola va fi numai pentru mamici si copii?pentru tatici nu luam nimic ?


bebitzu



Nuuuuuu, in nici un caz nu vom "persecuta" pe taticii curajosi. Eu am spus adult, deci am inclus mamici si tatici. Cadourile trebuie insa sa nu fie leagate de "sexul" copilului sau adultului (ca nu stim cite le cistiga), deci trebuie sa va ginditi la ceva care merge si la fetite si la baieti (si mici si mari).



Intilnire DC Montreal 16 decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

quote:
Originally posted by bebitzu

fetelor, eu la dulciuri nu ma pricep deloc, dar deloc.
o sa aduc si eu suc, insa pentru mancarica astept sugestiile vostre.spuneti va rog ce ati prefera si ma duc si cumpar - dulce, sarat, combinat, orice.
eu ma gandisem la pateuri cu branza (cumparate).daca este ok, va rog sa-mi spuneti.


bebitzu



Pateuri cu brinza sint f.bune (te trec pe lista). Oricum este si bucatarie acolo deci vom putea incalzi cite ceva, daca vrem.

Eu voi aduce farfurii, tacimuri si pahare.




Intilnire DC Montreal 16 decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

quote:
Originally posted by ange

mai pai mie spuneti-mi ce sa aduc si ma execut.
la ce ora ne intalnim ca si asta conteaza?
daca e la 10 dimin. putem servi micul dejun impreuna.Un ceai,o cafea,un corn,o gogoasa ceva.
daca e trecut d1 11 o mini pizza ceva cu o gura de sampanie si o placinta cu branza

hai stabiliti ora si vorbim.


pup.


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
foto recente
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert



Ange,

Cred ca ar fii bine sa alegi ceva "sarat", ca dulce avem deocamdata. Tu oricum esti o artista in acest domeniu, sint sigura ca vei gasi ceva super...



Intilnire DC Montreal 16 decembrie

Mergi la inceput