Intilnire DC la Montreal - 16 decembrie

Intilnire DC la Montreal - 16 decembrie | Autor: oanagabriela

Link direct la acest mesaj


Intilnire DC la Montreal - 16 decembrie (intre 10h00 si 13h00)

Locatie: sala parohiala - biserica catolica St-Irénée, prin bunavointa preotului paroh Cezar Vasiliu (biserica Ortodoxa Sfantul Nicolae)

Adresa corecta:

3030 rue Delisle (colt cu Atwatter) (METRO Lionel Groulx)
Montreal

Cost: $100.00


Puteti veni cu copii, soti, vecini si prieteni.

Lista de participante

bebitzu - (2 adulti + 1 copil) - pateuri cu brinza
Podeanu (Dana) - (1 adult + 1 copil) - sampanie
Oanagabriela - (1 adult) - piscoturi de sampanie + panettone + tacimuri + farfurii + pahare
Simonna - 1 adult - dupa inspiratie si timp
Ica 1975 - (2 adulti + 1 copil) - placinta cu mere
Nelia - 1 adult + 2 copii - pizza si ceai verde
Ange - 1 adult - ceva sarat...


Propuneri administrative (lista ramine deschisa):

- Oana aduce un CD payer (care are si casetofon) + CD si casete cu colinde. Cine mai are pe acasa sa aduca...
- fiecare sa aduca cite ceva de mincare. Orice sugestie culinara este bine venita (vedeti lista de mai sus)
- fiecare sa aduca cite ceva de baut (suc, apa, coca etc).
- Oana aduce tacimuri + farfurii + pahare
- vom face un schimb de cadouri (tombola): fiecare cumpara de la 1 dollar cite un fleac de participant (copil sau adult), le numerotam si toata lumea trage la sorti (separat pentru copii si adulti)
- Oana aduce aparatul foto pentru a imortaliza marele eveniment

Alte idei/propuneri/sugestii?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ange spune:

oana,pana la urma la ce ora e intalnirea?
si nu faci un efort sa o aduci si pe Antonia? daca mi-as aranja programul si as veni mi-ar place enorm sa ajungem sa le facem la fete cunoastinta.ce zici,ne aranjam?
Si inca ceva.ce zici.nu poti sa ceri sala pana la un 14-15.Poate asa vor veni mai multe fete.in general dimineata avem activitati cu copii
o seara buna

"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
foto recente
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Ange,

Intilnirea este intre ora 10h00 si 13h00. Din pacate asta este tot ce am reusit sa gasesc: nici alta data nici la alta ora... La ora 13h00 trebuie sa plecam pentru ca biserica este inchiriata unui alt grup care are slujba simbata de la ora 13h00. Iar duminca sint alte slujbe in biserica...

Am mai scris la Sezatoare ca la cealalta biserica romaneasca Sf. Ioan Botezatorul (unde cladirea apartine parohiei romane), am fii putut organiza ceva intre Craciun si Anul nou, dar erau mai multe fete care plecau si nimeni nu s-a aratat interesat...Oricum mi se pare o buna alternativa pentru o alta intilnire in februarie, martie de exemplu, nu am avea restrictii de ora simbata (ca duminca este slujba si acolo...).

Pe Antonia nu o aduc pentru ca are o alta petercere la ora 14h00, si nu ar rezista la amindoua...Si cum este aniversarea celei mai bune prietene a ei, chiar nu poate lipsi.

Intre a nu veni de loc si a veni singura, am ales a doua varianta...

Si eu imi doresc ca fetitele noastre sa se cunoasca, sint sigura ca vom reusi, poate in vacanta de Craciun, odata cu Nelia.... De exemplu la Acadie (unde au construit o gramada de magazine) este un cinematograf unde mergem noi cu Antonia. In plus au si un loc de joaca, dupa film copiii se joaca si noi stam de vorba...Au parking subteran gratuit. Sint sigura ca in perioda asta va aparea un film pentru copiii la care sa putem sa mergem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

wow Oana.super idee.ne vedem in vacanta la Acadie.Dar pana pe 22 dec. daca puteti.
vorbim.
o seara buna.

"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
foto recente
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sau la patinoarul Atrium... adica si la patinoar ne putem intilni. Si noi mergem destul de des acolo. Unde e Acadie? Abia astept sa iau vacanta si sa ies cu fetele. Ce bine ar fi sa ne intilnim, ca Agata in ultimul timp nu s-a mai intilnit cu nici un copil roman, cum sa stie sa se joace in romaneste!?! Ea numai in engleza se joaca, mai nou si in franceza, dar mai putin. La scoala vorbeste in franceza... noroc ca e ma-sa vorbareata si ii place sa fie si fie-sa la fel, asa ca o trag de limba cu orice prilej, altfel, nu stiu daca ar sti o boaba romaneste.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

quote:
Originally posted by nelia

Sau la patinoarul Atrium... adica si la patinoar ne putem intilni. Si noi mergem destul de des acolo. Unde e Acadie? Abia astept sa iau vacanta si sa ies cu fetele. Ce bine ar fi sa ne intilnim, ca Agata in ultimul timp nu s-a mai intilnit cu nici un copil roman, cum sa stie sa se joace in romaneste!?! Ea numai in engleza se joaca, mai nou si in franceza, dar mai putin. La scoala vorbeste in franceza... noroc ca e ma-sa vorbareata si ii place sa fie si fie-sa la fel, asa ca o trag de limba cu orice prilej, altfel, nu stiu daca ar sti o boaba romaneste.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA
www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE




Nelia,

Noi mergem in fiecare simbata dimineata la Atrium, pentru ca este perioda rezervata pentru copii (intre 10h30 si 11h30). Ne propunem sa mergem si in vacanta. Vorbim.

Complexul Acadie este pe linga Metropolitan si strada Acadie si se cheama Marché Central.
Uite un link pentru cinematograf.
http://www2.canoe.com/divertissement/cinema/fiche/cinema/889.html



Intilnire DC Montreal 16 decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Sa va confirm adresa corecta:

3030 rue Delisle (colt cu Atwatter) (METRO Lionel Groulx)
Montreal


Biserica are mai multe intrari, deci trebuie sa cautati pe strada Delisle, usa cu numarul 3030.

Intrarea la Metro-ul este chiar in fata bisericii ( pentru cine nu poate veni cu masina).

Mai are cineva CD-uri sau casete cu colinde pe care le-ar putea aduce?




Intilnire DC Montreal 16 decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

eu am cateva colinde cu Stefan Hrusca, dar sunt mp3.

buna ideea cu tombola




Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

din pacate noi nu avem nimic, toate casetele, cd-urile au ramas acasa in Ro .
am insa un CD in engleza, o sa-l avem la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:


vin si eu 99 %
am fost anuntata ca Maia nu are curs pe 16 dec.Asa ca nu ne ramane decat cursul de balet dar pe care am putea sa-l sarim
sper sa nu apara vreun neprevazut pana atunci

simonaaaaaaaaaaaaaaaaaa,danaaaaaaaaaaaaaaa unde sunteti?????
abia astept sa va vad

"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
foto recente
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

quote:
Originally posted by ange


vin si eu 99 %
am fost anuntata ca Maia nu are curs pe 16 dec.Asa ca nu ne ramane decat cursul de balet dar pe care am putea sa-l sarim
sper sa nu apara vreun neprevazut pana atunci

simonaaaaaaaaaaaaaaaaaa,danaaaaaaaaaaaaaaa unde sunteti?????
abia astept sa va vad

"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
foto recente
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert



Ce veste minunata, ma bucur ca veniti si voi

O sa avem muzica de Craciun, ceva de mincare si cite un suc si sper multa voie buna.

Sotul meu ma intreba daca vrem si vin, dar ma gindesc ca trebuie sa ne mai intoarcem si acasa, mai bine lasam pentru un pick-nick unde sa stam toata ziua, si unde am putea ciocni si un pahar ). Dar sint deschisa la propuneri, mai ales ca eu vin singura si nu conduc .

Cine este de acord cu "tombola" sa imi confirme, sa vedem daca o facem sau nu (ori toti ori nici unul..).





Intilnire DC Montreal 16 decembrie

Mergi la inceput