Intilnire DC la Montreal - 16 decembrie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ange spune:

eu sunt de acord numai sa para si Simona si Dana Podeanu. ce o fi cu ele?
stabileste tu suma.
nu vreti sa facem si pt. mamici?
daca luam de la dolarama nu ne costa decat 2 $ ,2 cadouri(mama,copil)

"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
foto recente
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Prezent si eu.Ange ma bucur tare mult ca te-ai razgindit si vii. Il iei si pe sot???

Eu ma ofer in continuare sa aduc sampania, mai ales ca la un paharut de fiecare nu ne imbatam.
Sunt pentru tombola si ptr copii si ptr adulti.



Dana si gemenii
Voiculestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

dana,nu stiu cum va lucra in sapt. aia.
nu pot sa-ti spun decat atunci in sapt. cu 16 dec.(adica sapt. viitoare)
acum nu sunt sigura 100% ca vin.sa vad sambata ce zice profa de balet a Maiei daca-i da voie sa chiuleasca sau nu.Imi este teama sa nu organizeze ceva Mos Craciun la ultimul curs din sesiunea asta(16 dec.)

"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
foto recente
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Dana,

Multumim pentru ! Eu ma ofer sa aduc niste piscoturi.

Sper sa raspunda si celelate participante legat de tombola. Si eu sint pentru .





Intilnire DC Montreal 16 decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Scuze, eu nu am mai apucat sa intru, dar sint de acord cu orice, numai sa ne vedem. Adica si cu sampanie, si cu tombola, si cu vin... ca doar o data e Craciunul. Eu nu stiu ce aduc, as vrea sa aduc ceva facut in casa. Cum ar fi piine calda, pe care sa o mincam cu ceva bun, ma mai gindeam la o placinta cu mere sau cu brinza, din aia ca la mama acasa (mama mea, adica). Calduta, sa mearga cu frigul de afara! Ar merge si cu niste ceai cald sau mai bine vin fiert cu mar si cu scortisoara! Si musai portocale, ca la mine daca nu miroase a portocale nu e Craciun (din copilarie mi se trage, ca nu aveam portocale decit de Craciun!)Si sa ascultam colinde! Oau! Abia astept!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Sunt pentru tombola, copii+adulti, inteleg ca si ptr tatici, nu?

Eu pot aduce placinta de mere (mie personal imi place fff mult) sau pot aduce orice alceva. N-ar fi mai bine sa stim cam ce aduce fiecare?




Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

quote:
Originally posted by Ica 1975

Sunt pentru tombola, copii+adulti, inteleg ca si ptr tatici, nu?

Eu pot aduce placinta de mere (mie personal imi place fff mult) sau pot aduce orice alceva. N-ar fi mai bine sa stim cam ce aduce fiecare?




Noi




F.buna idea. Voi scrie pe prima pagina, in dreptul fiecaruia cam ce se ofera sa aduca.

Deci tombola va fii pentru toti participantii (mici si mari).
Regulile tombolei: fiecare trage un numar si primeste un cadou.Cine trage cadoul adus de el poate sa incerce sa il schimbe cu altcineva (dar nedesfacut).



Intilnire DC Montreal 16 decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

mai pai mie spuneti-mi ce sa aduc si ma execut.
la ce ora ne intalnim ca si asta conteaza?
daca e la 10 dimin. putem servi micul dejun impreuna.Un ceai,o cafea,un corn,o gogoasa ceva.
daca e trecut d1 11 o mini pizza ceva cu o gura de sampanie si o placinta cu branza

hai stabiliti ora si vorbim.


pup.


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
foto recente
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

eu zic ca tombola sa fie numai pt. copii pt. ca daca al meu copil(cel mic) castiga vreun polonic sau mai stiu eu ce spalator de vase va incepe criza de nervi si vom fi nevoiti sa ne caram acasa
Ori.facem tombola separat.Copii si adulti

"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
foto recente
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

ange ai fost dementiala cu polonicul.

Eu zic sa vedem intii cine vine si apoi luam cadouri de adulti si cadouri de copii. Le insemnam cumva si le punem separat.

Mai putem de asemenea sa tragem la sorti (sau sa ne oferim) cine cumpara cui.Asa am facut la servici intr-un an. De ex eu ii iau cadou coopiilor lui Camelia, si le scriu si numele pe cadouri. Daca am fi avut un bradulet le puneam acolo (pe ascuns) si apoi fiecare copil isi cauta cadoul cu numele lui.

Stiti de ce imi pare rau? Am un subsol mare dar la inceput cind toata lumea zicea ca vine eram mult prea multi chiar si ptr casa mea. Acum insa cind vad citi au ramas pe lista ma gindesc ca incapeam la fix la mine. Si as fi facut si un brad acolo ptr DC.

Poate next time,cind vine si Irina intre Craciun si Revelion,eu stau acasa, putem organiza ceva chiar si dimineata daca se poate ptr voi si copii.

Buna ideea si cu cafeaua.

Dana si gemenii
Voiculestii

Mergi la inceput