Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici 4

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

floridecires, e super dulce fetita ta. cind erau fetele mele in spital am vazut in salon cu ele o fetita nascuta la 650g care, ca si Maria ta, ajunsese la 900g cind s-au nascut fetele. era cea mai mica de acolo dar si cea mai viteaza. sa-ti traiasca fata si sa se faca mare si frumoasa. e o luptatoare, ai sa vezi ce repede creste.

try, ma bucur sa aud ca aveti vesti bune. asta da cadou de sarbatori.

Laura, bravo pt Bianca. si la noi a fost la fel. Maya se tira in 4 labe de aproape o luna si facea tot felul de chestii, Livia nu isi misca fundul deloc. pina intr-o buna zi cind Livia si-a dat drumul si a mers singura, inaintea Mayei, fara sa treaca prin faza de "4 labe". a doua zi, dupa ce a studiat-o pe sora-sa intens, a mers si Maya singura.

pupici la toate mamicile de esente.

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)
****pt. poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala)****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Bravo, Maria, vad ca mami e pe drumu lcel bun cu moralul si cu siguranta ca asta ti se va transmite si tie. Flori de cires, de-abia astept sa ne spui ca o poti tine in brate. Spune-mi, te mulgi in timpul asta? Sau ai pierdut laptele?

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Multumesc fetelor pt urari.
Din pacate mi s-a facut ablactatia pt ca sunt purtatoare de virus hepatic B.Din pacate pt mine dar e normal pt Maria ca sa fie ferita de orice risc de contaminare.Asa ca mititica nu primeste decat laptic praf.
Si eu abia astept sa o tin in brate si ca sa ne simtim mai bine una pe alta.Deocamdata atingerile imi sunt limitate la mangaierile prin ferestrele incubatorului dar ma bucur si pt acestea fata de perioada cand tineam mainile doar pe peretii acestuia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Flori de Cires, am citit tot timpul cu emotie postarile tale. Sa stii ca eu in fiecare seara ii spun Smarandei "Inger Ingerasul Meu" si la sfirst intotdeauna o pomenim pe Maria. Dumnezeu sa va ajute!

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Si, daca tot am fost cuminte si am crescut , uite ca azi mami mi-a adus primele mele hainute. Este ca-s mai sexoasa acum?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lao_cezar/album?.dir=/e2fbre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Flori de Cires ma bucur tare mult ca lucrurile merge spre bine.....sa va De'a Dumnezeu rabdarea necesara si puterea care sunt sigura ca o aveti sa mergeti inainte...
Ne vom ruga in continuare pentru ca totul sa fie din ce in ce mai bine...

Va iubim!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by FloriDeCires

Si, daca tot am fost cuminte si am crescut , uite ca azi mami mi-a adus primele mele hainute. Este ca-s mai sexoasa acum?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lao_cezar/album?.dir=/e2fbre2





Este o schimbare foarte mare... era frumoasa si inainte...insa acum este si mai si.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Imi pare rau pt. virusul asta, Flori de cires, dar partea buna cu lapticul praf e ca Maria va lua mai repede in greutate daca e pe lapte praf si cu cat atinge mai repede 2 kg cu atat va fi mai bine pentru ea in sensul ca iese din zona inretitudinilor si intra pe drumul oricarui bebelus la termen. Cum ia in greutate? cam care-i media zilnica?

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

FloriDeCires si noi suntem alaturi de tine in fiecare zi. Am vazut pozele, ati crescut frumos, felicitari pentru prima hainutza. Suntem martorii unor miracole.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)


poze
Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Flori de cires pentru cand o scoti din spital sa mergi al raionul de papusi sa-i cumperi o rokita. Este deja o domnisoara extraordinara de frumoasa!!!
mexxa v-am pus pe listuta:-) mi-amintesc ce sustinere ai avut de la mamicile de la grupa ta pentru ca erai tare speriata ca pierde Seb in greutate:)





Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput