Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici 4

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Doamne, sunteti minunate! Cand Maria va creste ii voi arata cata sustinere si ganduri bune am avut aici, alaturi de voi!

Deja ma uit la raioanele de jucarii pt fetite visand cat de innebunita va fi sa aiba cat mai multe papusele ..sau cine stie, poate va prefera sa se joace cu jucariile fratiorilor ei!
Maria, ia in greutate 10 gr/zi in mod constant. Mananca cca 18-22ml lapte la o masa.A avut cateva varsaturi zilele astea dar mi s-a spus ca nu au fost in cantitati semnificative si ca ar fi fost laptic nedigerat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Lidia, Madalina, ! Ma bucur ca sunteti bine! Noi va stim din postarile voastre mai vechi si vrem sa va urmam exemplul! Sa crestem asa de sanatosi, frumosi si voiosi ca voi!


Laura, bravo pentru Bianca! Ati filmat-o sau va luat total prin surprindere?
Gata acum numai ma prinde nimeni! Poate doar Rares!
Va pupam cu mult drag?
(sper ca Elyanne e bine ca azi nu a intrat deloc pe la mamici de gemeni! Da, Doamne sa mai reziste inca 3-4 saptamani macar!)

Flori de cires, Maria e superba! Si maninca foarte bine pentru greutatea pe care o are! Cate saptamani pana la implinirea DPN mai are (adica varsta gestationala)?
Stai linistita, o sa creasca si foarte repede aceste lucrusoare o sa ii fie mici! Eu am deja o punga mare cu lucrurile de inceput ale baietilor! Le-am aranjat frumos si le-am dus la spital pentru bebelusii prematuri abandonati! Sper sa le poarte noroc asa cum le-au purtat minunilor mele!

Noi am fost la control si Dna doctor s-a declarat extrem de multumita de baiei! A zis ca sunt sanatosi, cresc si se dezvolta normal!

Va pupam pe toti!

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Papadie ca ne'ai trecut in listuta si ca ti-ai adus aminte de noi...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Mi-au dat lacrimile uitindu-ma la pozele MARIEI - fetita ta - FloriDeCires....mi-am adus aminte cind lucrurile pe Dragos ii erau foarte mari [ desi cele mai mici]....cind ii faceam baie in chiuveta....cind il luam cu o mina si il puneam la sin....cind i-am facut poza linga o cutie de servetele Zewa si era cit ea...parca a trecut o gramada de timp !!!....si uita-l acum pe Dragos cum ii foarte obraznic de scoate untul din noi....mare si istet. Va doresc si voua mamici care mai aveti de luptat un pic cu esentele voastre sa fiti tari si sa sperati ca totul o sa fie bine....eu niciodata nu m-am gindit ca o sa am probleme cu Dragos , si nici nu am avut....sa fiti optimiste !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_degetar spune:

Ce faceti frumosilor?
Pentru ca se cuvine ca mititeii nostri sa stea pe o lista frumusica am facut un user comun. Asa ca doritorii de tinut listuta pot sa-mi dea PM sa le dau parola si emailul nostru:)

Degetei si degetele
Pupicei si bombonele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

aaaaaaaa... PMul mi-l trimiteti mie :)))




Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Am uitat sa va mai spunem ca noi am scapat de regurgitari, ma rog, mai varsam in limita normalului, cand si cand cate-o lingurita, dar nu mai vomita linguri intregi de 2-3 ori dupa fiecare masa asa cum facea acum o luna. Cam de 3 sapt. am scapat. Si am scapat si de gazutele la burtica si plansetele noaptea din acest motiv. Am trecut in faza in care nu ma ifacem kk noaptea decat ocazional. Asa ca nu mai schimbam pampersi noaptea. Insa spre dimineata tot se fatzaie si se frichine pana face kk, dar nu mai plange din motivul asta.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Asa e! Mai Try, maine poimaine ii ducem la insuratoare!
Pai zii si tu, e drept! Noi ii nastem si ii crestem si vine intr-o zi o fetiscana si ni-i ia asa de-a gata! Una frumoasa, asa ca Maria! Se uita odata in ochii ei si gata...ne-au uitat!


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Eheee, Anna, dar pana se-nsoara? Cine ne umple sufletul de bucurie? Cine de trimite zambete si ne face ziua ziua mai frumoasa? Cine ne da o ratiune in existenta asta? Nu ei? Asa ca ne-am primit rasplata, ca sa zic asa.

La un moment dat, anul trecut spuneam de alex ca mi-a adus atata bucurie si fericire in suflet acest copilas in numai un an de zile cat sa contrabalanseze ani intregi de suferinta (nu c-as fi suferit eu prea mult, ci doar asa ca metoda de comparatie).
Dupa ce s-or insura si s-or duce-n lume (sau pe alta planeta, mai stii) nu-mi trebuie sa stiu decat ca-s bine sanatosi si multumiti de viata lor.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Aliooooo, da' shi fashiti voi aicisha?Planuri cu frumoasa mea Maria?
Da' si crediti voi? Baieteii vostri corespund cerintelor?
Ia uitati-va voi in garderoba si spuneti ce gasiti acolo. Musai sa aveti doo plashmi. Si nu oricare. Pawasonic trebe. Apoi, sa dati fuga la Europa si sa le cumparati trelinguri Adibas , ciorapi albi suta la suta pvc si adidasi Lotot. Ca asta se poarta acum.Mai e nevoie sa amintesc de casutza modesta cu 24 de camere si enshpe mii de turnulete? :D:D:D:D De gipanul 16 ? Pt necunoscatori asta e 4 ori 4.
Si nu cumva sa nu fie medic primar. Adica om cu doua facultati.
Sa nu uit : tre' sa fie cel mai tare din parcare. Asta inseamna ,ca cel mai tare si mai tare, in conformitate cu directivele Comisiilor Europene , tre sa aiba doo celulare si peiger la cingatoare.
Deocamdata am pus conditiile minimum minimorum ( uailioooo, ce fain am scris asta cu minimorum, desi nu stiu ce inseamna , dar suna bengos ) pentru ca sa poata vreun baiet sa-i pronunte numele.
Mai departe negociem.
Am prezentat doar cateva conditii de mult bun simt si de o extraordinara modestie , nu-i asa?

Lao

PS Sa fiti multumite ca am apucat sa scriu eu primul, inaintea mamicii dragei mele Mariuca , care azi a implinit 920 de grame.

Mergi la inceput