Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Aseara m-am asezat in pat la 23 si am spus Tatal nostru in gand pentru Marian, incontinuu, pana la 2 noaptea cand am adormit.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Fetelor s-o intrat in postul Craciunului .Eu de cind sint aici am pirdut traditiile noastre.Dar dac vreuna din voi il face rugativ-va pprntru sufletele astea amarite! La amindoi au facut punctie azi! Lui marian sa vada ce se intimpla de regreseaza mereu si lui Mihaita pt. Transplat!!!Dupa ce ambii parinti au semnat toate foile a-------------ajuns un fax! Persoana nu mai e disponibila !!!!!Are un virus in corp!!!!!Dupa 2 ore de sedinta cu translatorul de la spital i-au spus ca Mihaita in 2 saptamini maxim are nevoie de transplant!Are hepatita aia faimoasa care i-a ingrosat ficatul, Daca pina luni nu iese nimic il iau pe tata Jan iar!i-au spus ca dupa transplant se va agrava hepatita si ca ei au facut si vor face tot ce pot fara distinctie intre copii!!Dar----Acu am trei parinti terminati!! Alaltaieri a plins mama Lidia la telefon juma de ora ,ieri am plins eu in loc sa o incurajez plingeam amindoua!Azi era fara glas! E terorizata de rezultatul care v-a veni peste 2 -3 zile! Dar , draga de ea spera! ca a suferit atit alaturi de el! si zice ca ochisorii aia frumosi o cauta si parca o implora sa-l ajute dar ea nu poate face nimic!! Offf! Nu urez nimanui sa fie in situatia lor dar nici a mea, E usor sa mi se spuna nu te implica ! Pot sa va garantez ca si o inima de piatra se sfarima !si a mea din pacate e din aluat!!
Aurelia 1278 sa-ti dea D-zeu sanatate pt rugaciunile tale! si tutur voua care stiti sa va rugati! Eu nu stiu dar in schimb incerc sa fac ceva sa ajut .Se pare ca nu ajunge . Am ajuns insa sa ma gindesc ca ne nastem si pe fruntea noastra e scris (bunica) si cind tre sa plecam dar noi nu vedem asta si traim cu speranta !Iar o sa spuneti ca nu va dau vesti bune ! Dar vedeti si voi de la o zi la alta cum se schimba cursul vietii.Va tin la curent si va pup!Sint tare trista !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Nu stiu ce sa mai zic. Parca ma apuca si pe mine disperarea numai cand citesc, ma gandesc, tu care esti acolo...si parintii...ooofff. Sarmanul Marian...dupa atatia ani de chin...Sa-l ajute D-zeu!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Am vorbit cu Soni aseara, nu a putut intra aici (din motive binecunoscute, nu a mers forumul). Situatia nu este buna deloc, s-a mai descoperit un virus la Marian, azi se asteapta rezultatele de la analiza de maduva.



Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Ne rugam pentru voi, ne gandim la voi si speram ca veti fi bine.

Putere multa

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna fetelor! Iar am asteptat citeva zile in speranta sa va dau vesti mai bune da nik. Acu 5 min mama Marian zicea ca zilele sint ca la indigou toate egale.
AURELIA PRIMIT AZI PLIC DE LA TINE .MULTUMIM suma e 65 €!
marian a stat iar rau de tot .Face febra in continuare care scade doar temporam cu pastile , a stat o zi fara singe azi iar, a facut tensine la 180 cu90!!! e ----doamne iartama ca o cirpa !Abia daca sustinut merge la baie cind nu face diaree.A facut TAC complet medici zic ca e bine ca n-are nimic da ce bine o fi asta acu cu 2 virusi------nu stiu! L-au mutat din nuo in camera sterila si-----asteptam.
Mihaita termina azi cura de citostatice si miine dim la spital dar tatal nu stie ce-i fac sau ce-i vor spune miine .Si ,iarasi asteptam!
LIANA PLICUL TAU NICI AZI N-A AJUNS . Sa speram ca ajunge !!
Ce sa va mai spun;tristetea asta te doboara ,dar, se pare ca toti avem inca forta de a merge inainte. Sanatate si ne auzim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Soni, chiar daca nu am mai scris sa stii ca intru des aici sa vad cum mai sunt cei 2 baieti.
Eu am trecut cu baietelul meu printr-un tratament de chemoterapie urmat de transplant de stem cells si stiu ce inseamna tratamentul asta nenorocit. Lui Stefan al meu i-au trebuit 4 saptamani sa nu mai faca febra si sa fie mai bine. In tot acest timp a facut febra si pulsul i-a fost dublu decat e in mod normal, a primit transfuzii de sange si trombocite si de 2 ori pe zi, iar trombocite a primit si la 4 saptamani de la iesirea din spital ca alea cresc cel mai incet. Dar am cunoscut copilasi in spital care au avut transplant si la care a durat 2-3 luni pana nu au mai facut febra si a scapat cat de cat de complicatii. Dar au iesit din spital si sunt bine. Ma mai intalnesc cu ei din cand in cand la clinica.
Curaj!!! Doamne ajuta!!
Trimite-mi si mie adresa ta sa pun si eu niste banuti in plic.
Cat timp are Marian de la transplant?

Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

DanaA Multumesc tie ca si tuturor de interes. Dar aici lucrurile sint mai complicate .Are deja doua luni jumate de la transplant dar nu stiu daca stii povestea de la inceput .In mare copilul a fost infiat . la 3 ani cancer rinichi! Scos rinichi si ureter.Chemio! mama adevarata n-a vrut sa auda nici sa-l vada. La 7 ani leucemie !Are 15 ani si 13 aproape de spitale ! organismul lui este distrus de la chemio ! Dupa 6 saptamini de la emotransplant s-a presentat primul virus ,Acum doua saptamini al doilea. Ativirale si antibiotice nu-i lasa sa creasca leucocite si trombocite . Si el merge cu 2 saci pe zi de trombocite ca i le pun si a doua zi nu mai sint!Ma bucur ca al tau pui e bine acum dar poate era si mai mic!Iar marian n-a facut cell, stem .In Italia inca nu e lege!Am sa-ti trimit un PM cu adresa.Inca o data multumesc pt. ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

off mai soni nu stiu ce sa mai zic..daca stiam nu'i puneam recomandati..poate ajung..daca nu o sa'ti trimit altii de la mine,..daca ai stii ce rau imi pare..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

liana30 mai ai un pic de rabdare ca poate ajung.
Si eu prima data i-am trimis recomandati si au ajuns foarte tarziu.Parca intr-o luna.Acum din cauza sarbatorilor , deja lucrurile merg si mai greu.

Soni Doamne ajuta acolo la copilasi.

Pupam luptatorii nostri si pe tine


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput