Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

tinem pumnii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

cosmina eu am destula rabdare..dar stii cum e..ma simt atat de prost..daca stiam ii puneam normal..si in plus nu sunt numai de la mine banii..mai sunt si de la alta fata.de aceea imi fac atatea griji..nu vreau sa dezamagesc pe nimeni..ma intelegi tu...
soni doamne ajuta!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Iamginati-va cum ma simt eu si nu de azi de ieri! Pina la urma sa-mi spuneti cifra si am sa pun eu incet incet altceva ce sa spun ?Pina acu toate au ajuns si am scris imediat.da marei cel de sus .
Marian ieri avea citeva ore care parea ca se mai reprinde !de unde ! De azi noapte febra in continuare singe anitbiotice , se pare ca are oleaca de apa in burtica.si are un gust amar in git!! iar medicii spun ca nu are motiv sa fac febra si ca nici ei nu stiu de la ce
azi vor face iar razi miine iarTAC.Tare mii ca s-au impotmilit si ei!Mama lidia abia vorbeste si plinge intruna! Mihaita e chemat luni la 8.30.S-au mutat la casa amenajata pt acesti copii aproape de spital unde au tot necesarul.Si cam atit .eu ma tin in contact de 3-4 ori pe zi cumama Lidia,si speram impreuna! Offff!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

soni tu si asa ai prea multe pe cap..asa ca stai linistita..uite cum facem ..asteptam pana la sfarsitul lunii daca nu ajung atunci vedem cum facem si trimit eu altii..da?gasim noi o modalitate mai buna sa ajunga mult mai repede..
Doamne ajuta pentru cei doi copii!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna seara! Iar am asteptat crezind ca va dau vesti mai bune dar dupa o zi jumate de sasa zis binisor o luam de la capat! Mihaita -i-au aminat iar transpalntul! marian baga in el cortizon si singe la loc comanda ! A inceput sa aiba par si pe degetele de la miini.Leucocitele acu trei zile erau 1000 azi 500! Trombocite ajunsese la 22000 acu o sapt azi 6000!!! Sintem terminati toti!Tata Jan pe o parte , mama Lidia pe de alta si eu in mijloc!
fetelor am o rugaminte .Care din voi cunoaste la bucuresti un spital cu un bun medic ortoped??? V-am sps ca lui tata Marian acu doua luni i-a cazut un dulap de fier peste picior la munca .Continua sa supureze . puroi , nu se leaga nik , la Ploiesti il trimit acasa ,el sta la tara daca nu face foc ingheata , in medical salariul e de basca si nu mai poate sa mearga.Nu-l puteti ajuta sa faca o vizita unde sa nu plateasca si putinul care-l ia pe medical??? Mama lui Marian va roaga sa -i dati lui banutii pt Marian mai ales ca el este in spital acum macar pt o visita ca daca pica tata s-a dus singurul venit din familie!Si daca ii taie laba piciorului nici la servici nu-l primesc!E disperata intre unul si altul .Azi a plins la telefon ca un copil zicind:Nu mai pot! Marian vrea acasa! si zice ca :Vreu sa simt cum e o gura de aer!Azi in schimb zicea ca de ce d-zeu l-a pedepsit asa ca el este cuminte si nu supara pe nimeni! Raspunde-i daca mai ai taria sa-i spui ceva!Citeste rugaciuni in fiecare seara si spune ca vrea acasa!I-am dus eu cartulii mici si el citeste,puiul de el!Ma simt asa neputincioasa! Oare cind vine ziua sa urlu de bucurie si sa spun :E bineeeeeeeeeeeeeeeeee!!!???Pup si ne mai auzim.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna .Azi am internet dupa o zi jumate . Tata Marian internat ploiesti .Deocamdata nu poate face nici o alta vizita . Va multumesc chir daca numai v-ati gindit sa-l ajutati,
Starea Marian aceeasi! Mihaita iar aminat .daca lunea viitoare nu se primeste vreun raspuns intra in joc tata . deocamdata atit!
Pup si fug la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Soni, ma gandesc la acesti copii zilnic si intru sa vad ce mai fac. Le tin pumnii, sa-i ajute Bunul Dumnezeu sa treaca cu bine prin aceste clipe atat de grele si de multeeee.
Iar tie multa putere, sa poti fi langa ei

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Multumim Replay. Vorbit cu mama Marian la 21 .Siuatie de necrezut.Al doilea virus e debelat primul s-a reacutizat in toata forta si asta poate insemna alte 6 luni spital!! sint fara cuvinte! Marian plinge ca vrea acasa! mama plinge ca nu mai poate ! Oare cum sa-i ajut mai mult ? Nici cuvintele nu mai servesc.Ramin muta si ascult!O las sa se descarce .ieri am fost la spital .sa-i duc un aparat de taiat mustata care de la cortizon a ajuns pe buze .35€(luat de mine de la en gros altfel min. 60) Era ultra necesar ca nu poate folosi nimic taios .Ufff,doamne ce situatie!! Analizele scad, de miine antivirale din nou---si numai vesti frumoase!Lui mama Mihaita i-am dus niste pastile ca s-a blocat si ea pe fond nervos!V-a trebui sa plece acasa ca D-na care avea grija de celalalt baiat a facut un semi infarct si e la spital deci acu sta mai mult singur pe acasa si-----ce sa va spun in fiecare zi totul perca se intorce pe dos .Daca nu-i una e alta .Sper sa nu se mai agraveze nimic ca deja e grav totul. Si medicii spun ca maduva n-are nimic dar nu poate produce din cauza virusului!Sa dea >Domnul sa fie asa!Ufff!Nu reusesc sa sprg peretele asta nicicum dar nici capul ! Deci:mergem inainte si sa speram ca v-a fi bine!pup fetele inimoase si baiatul inimos (Dorksev)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Of Soni
tare greu, greu de tot
trebuie sa apara si o veste buna,
neaparat
Doamne, Doamne, te rugam ajuta puii bolnavi!

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni, esti minunata! sa iti de-a Dumnezeu putere!

am si eu o intrebare pentru tine daca se poate, in spitalul unde sunt baietii se poate face transplant de maduva, pentru un baietel de 4 ani care are limfom non-hodgkins de 10 luni, care a facut pana acum chimioterapie si intrase in remisie totala si din pacate acum 1 luna a facut recadere si face radioterapie acum???? vreau sa stiu daca se poate si unde putem (adresa) trimite primul raport medical... multumesc mult de tot!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE


Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput