Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II | Autor: roxanaz

Link direct la acest mesaj

continuati aici
Soni, multumim pentru tot ce faci!
reiau aici ultimul tau mesaj:
"Situatia de azi! Mihaita in continuare RAU! Au luat analize de tot felul tata jan (si din maduva si tre sa mai faca una ) .Asteptam mama care v-a fi ajutata de -----unchiul Denis!!! sa ajunga aici pina duminica seara!!!!!Luni la 7 obligatoriu la analize.
MARIAN a inceput asa cum prevedeau medicii:afta in toata gura , diaree , febra(ei zic ca e normal cu febra ca acel singe se pare ca reactioneaza mai repede decit prevazut!Doamne ajuta sa fie in bine).
GREUL ACUM INCEPE!!! 40 zile inchis in cusca aia sterilizata, 6 luni obligatoriu aici si la control in fiecare saptamina !!!Doamne ce iarna si primavara v-a fi !!! Doar sa fie el bine sa nu recada!
Cit despre Mihaita ACUM i-mi tremura sufletul in mine de frica sa nu se agraveze!! Oare de ce mediciii au urgentat cu viteza sunetului in 3 zile tot??? Au spus tot adevarul??? sa fie asa!Sper ca ingerasul Denis sa-i vegheze pe prietenii lui de suferinta si sa le dea puterea sa reziste!!!Va pup . Sint tare trista!"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Multumesc Roxanaz ,eu oricum nu stiam sa schim .Mina ,mina!
peste vreo ora va dau vesti!!pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni,

Suntem aici, asteptam mereu cu nerabdare vesti. Deschidem subiectul de cateva ori pe zi sa vedem ce ne mai spui... Nu esti singura, sa stii.
Nici tu, nici puiutii...suntem alaturi de vaoi cu gandul...

Pup si sanatate si putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Doamne ajuta-i pe amandoi puiutii.

Le tinem pumnii stransi.

Mii de ganduri bune pt unchiul lui Denis.

Pupici multi pt voi toti.



Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Ma gandesc si ma rog in fiecare seara pt. voi, Mihaita si Marian! Doamne ajuta!

Soni, mii de
Adrian,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI_TOGOE spune:

buna tuturor sufletelor maaaari de pe dc.desi nu am scris pana acum urmaresc subiectele de pe acest forum de aprox.1 an de cand baietelul meu,lucian,sufera de leucemie.m-am bucurat alaturi de voi si am plans alaturi de voi.sa va dea bunul dumnezeu sanatate si tot binele din lume caci sunteti mai mult decat "oameni".multa bafta lui marian si lui mihaita sa dea domnul sa fie bine cu amandoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Bine ai venit Ani! Sper ca baietelul tau nu este asa grav . Mai spune-ne ceva de el.
Noapte de groaza la spital ,azi noapte Mihaita a ramas dint-ro data fara aer si analizele au scazut dintr-o data de s-au perindata
toata noapte madicii pe acolo. Mama a ajuns la Timisoara , obosita si cu cearcane am vazut-o pe web la d-l Balaci,v-a sta azi acolo si la 4 dim v-a fi dusa la aeroport.Am vorbit putin cu ea la microfon dar de Mihaita am scris ca deja e terminata . medicii au spus ca tre sa se odihneasca doua zile bine inainte de trece la analize. Acum citeva minute Mihaita era mai binisor. A mai scazut febra.
Marian e molesit are febra,vomita in sfirsit toate belelele de dupa!! Mai intru mai tirziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni , speram ca luptatorii nostri rezista.

Le dorim o zi mai usoara si asteptam vesti.

Pumnii stransi.

Pupici

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

aCUM JUMATE DE ORA A AJUNS MAMA mIHAITA CARE E IN CONTINUARE LA SPITAL MAI BINISOR. aZI NOAPRE FEBRA 38 LA 4 DIM . aCUM MAI MICA PUTIN PUTIN AU MAI CRESCUT ANALIZELE!!!Doamne ajuta .Dupa amiaza ma duc si eu pina acolo poate ii vad pe amindoi.Si cind ma intorc va mai spun ce stiu.Azi e duminica si medicii sint numai de garda . cei romani sint la un congres asa ca daca se intorc marti seara miercuri vom sti mai mult .Ca ei explica mai bine lui tata Jan ce se intimpla .Abia astept sa-i vad pe pui macar prin geam!!!
Cosmina ce sa -ti spun decit ca te simt ca si cum ai fi aici! Si pe celelalte,dar se vede ca ai trecut ptin ceva asemanator!
Am primit 10€ dantje pt, Marian deocamdata .Zilele astea i-mi iau listutele si refac tot ce s-a primit de 6-7 luni incoace .Mult putin cit a fost AU AJUNS LA DESTINATIE . Asta pentru cine mai baga nasul pe forumuri fara sa stie ce citeste in afara de citi bani s-au primit!!E clar ca nu e pt fetele noastre e in general pentru cei care intra pentru prima oara . Sanatate si zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ani citi ani are puiul tau??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI_TOGOE spune:

ma bucur ca mihaita e mai bine.sper sa auzim de bine si de marian.soni,mi-ai scris sa mai scriu ceva despre fiul meu.ok. marea problema cu care ne confruntam acum este ca a contactat hepatita b din transfuziile de sange primite in primele luni de tratam. pt. leucemie si asocierea tratamentului pt. hepatita cu cel pt. leucemie ne da mare bataie de cap.interferonul(ca asta face pt hepatita)scade analizele si nu i se mai poate administra doza de citostatice pe care o ia ca tratament de intrtinere.daca renuntam la interferon facem varza ficatul,iar la citostatice nu avem cum sa renuntam.si uite asa nici interferonul nu il face asa cum ar trebui(3 injectii/sapt.)si nici pastilele ptr. leucemie nu le ia decat in zilele in care analizele ne permit.chiar as vrea sa aflu daca nu exista alt tip de tratament pt. hepatita care sa nu afecteze atat analizele si sa putem lua si citostaticele.e greu dar daca vrea bunul dumnezeu speram sa fie bine .noi azi plecam la spital la tim.pt o noua cura de citostatice si osa stam cam 2 sapt.si nu osa pot sa mai scriu.dar la intoarcere sper sa aud numai vesti bune despre cei2 ingerasi.va pup pe toate si va admir pentru ceea ce faceti.

Mergi la inceput