Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANI_TOGOE spune:

luci a implinit 4 ani pe 12 august


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna fetelor. Acum am terminat oleaca de munnca.Dupa 7 seara ma duc la spital sa duc ceai lui Marian si sa vad si pe Mihaita.
Dar Azi am primipliculete de la :
COSMINA_72-----100€ pt.Mihaita
100€ pt.Marian

DENIS-----------50€ pt amindoi (25-25)
DANTJE(chiar daca am mai spus) 10€ pt Marian
De la clientii mei 10€ mihaita (deja dati) 5€ pt, marian (de dat)
de la MINE sufletul si disponibilitatea in orice moment (si au fost putine in care nu se putea dar nu erau grave).Mai avem mult de stat impreuna!
Acum tre sa vad cum sa fac rost de haine groase ca aici a inceput toamna urit de tot si ---vine frigul.Ploua de rupe si e o umiditate de-ti rupe oasele .Deh,se mai intimpla si in tara soarelui!!
Sarumina la toti cei care se gindesc , celor care se roaga ,celor care pot sa mai ajute din cind in cind . Tare mai sint bineveniti!!
Azi veti citi pentru prima oara semnatura mea . Dupa moartea lui Denis m-am hotarit sa o pun ,in memoria lui dar si pentru a face pe multi sa inteleaga ce gindesc si de ce sint asa cum sint .Nu fac nimic deosebit. Ma gindesc doar, ca daca ,miine nu voi mai fi ,am sa-mi gasesc linistea in sufeltul fericit al unor fiinte!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Acum la 21 .22 vin de la spital.Sint trista si e normal . Marian e treia zi ca se umfla (zic medicii cu aer) are ocii rosii,lacrimosi si toate necazutile care vin incet incet. Am luat 8 sticle de jmate de ceai cu lamie si un red-bull ca lui ii place tare mult dar nu stiu daca poate sa bea.E tare trista camera aia chiar tot cu televizor, leptop si casete .Este un hol si se vorbeste la interfon.Am urcat la 6 Mihaita era cu mama.Tatalui i-au iesit rau analizele .miine il trimit la alklt spital sa faca altele .ceva cu ficatl si se pare o pata pe plamini!!!off doamne asta mai lipsea ca el e cu 71%Mihaita era mai binisor . Mama a deschis usa dar n-am intrat cu hainele de toata ziua de alergatura . A iesit mama pe hol am vorbit putin si acum asteptam cu sufletul la gura analizele si mai ales rezultatele .Am comunicat de bani . Un zimbet le-a luminat fata dar tristetea a reaparut din nou . Au spus doar sa va transmit sanatate ca cuvintele sint de prisos. Va pup si sper sa ne auzim cu vesti mai bune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Doamne soni , copii acestia au mult de tras. Sa le dea Dumnezeu putere sa indure toata suferinta si multa sanatate.
Ma bucur ca au ajuns asa de repede pliculetele.Cum pot voi trimite iar ,dar din pacate mai mult de atat nu pot ajuta bietii copilasi.Mi-ar place sa le pot alina suferinta, sa le linistesc noptile ,sa le pot spune ca totul va lua sfarsit cat de curand.
Dar cine poate face asta?

pupici multi si putere

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Urite vesti! tata jan are nevoie de doua saptamini de "depurare" completa .Nik tigari, nik fript , nici o bere ,si o incercare de autotransplant!! fara nici o garantie!! Intre timp ei mai incearca in banca da dati internationala. Mama 0 .Hipertensiva .
marian continua sa se umfle .II fac in fiecare zi eco dar zic ca-i aer!!! E ca o larva!!!
Fetelor nu aveti casete cu vacanta mare acasa?? e sinurul lucru in care mai are o licarire in ochisori!!! Am rugat pe Motanik acu o luna daca avea ceva cu mr Been acu va rog pe voi ! cine are poate sa le imprumute?? pe ale mele 3-4 le stie pe de rost . Cind am fost la inceputul lui mai acasa nu am gasit nimic . haideti sa-i cautam ceva ! Nu maninca ,nici ceai nu poa sa bea doar cu lingurita ,nu mai vrea pc ,nici muzica .E vreuna din voi care are ceva??? Vi le trimit eu inapoi!
Sper doar si nici nu vreau sa ma gindesc ca nu reincepe cosmarul cu Mihaita !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

ufff. intr-adevar, e mai usor de gasit in afara filme cu vacanta mare, decit in romania. am presupus ca spui de casete VHS, right?

pe google am gasit asa:
http://www.roclub.com/catalog/ - au multe vhs-uri cu vacanta mare, dar livreaza numai in sua si canada :(

http://www.videofil.ro/ - au doar dvd-uri, livreaza in romania (si printre altele si in italia)

as incerca sa cumpar eu un DVD (singurul pe care il au pe videofil.ro in stoc este "leana si costel vol. 25", sper sa nu se suprapuna cu ce ai deja!). INSA, eu sint in Bucuresti asa... ilegal... fara viza de flotant, nimic... si la posta nu pot sa ridic coletul :( voi incerca miine sa ii sun, poate il pot cumpara direct, dar sint tare misteriosi pe site in legatura cu locatia lor, telefoane etc... asa ca ma indoiesc ca vor vrea.

apoi ar trebui dus DVD-ul la un centru de inregistrari, sa faca transfer pe VHS. si apoi trimise casetele catre tine.

ma rog, am mai umblat si pe cai mai misterioase si voi obtine niste filme... sperind ca cei de la inregistrari nu ar pune prea multe intrebari la transfer...

ufffff. complicat, complicat, complicat.

deci:
- daca cineva are resedinta in Bucuresti si poate sa ajute cu preluarea coletului, eu ma pot intilni sa il iau si sa dau banii. 70RON costa acel DVD. apoi il transfer pe VHS. dar va dura, in mod sigur, pina se pun toate astea cap la cap :(
- daca o iau pe "caile misterioase", dureaza vreo saptamina pina ajung la transfer cu materialul
- daca crezi ca e mai rapid sa comanzi tu acolo sa iti vina direct, si sa te ocupi de transfer, eu pot contribui cu banii (chiar azi ti-am trimis un pliculet, si mai trimit oricum cit de curind posibil). stiu, numai timp de asta nu ai... :(

uff. sorry, lung si incilcit posting. daca cineva are idei mai simple, m-as bucura tare mult... eu atit am reusit, cu google cu tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Dana_e multumesc de interesare dar are leptop in camera deci DVD merge am sa ma uit si eu pe site. Nu.i nevoie de casete o munca in plus. Am sa rog o fata din Canada care a trimis cei 60$canadieni pt copii daca poate face ceva ca tre sa vina in oct in Romania. Intr-un fel dac ne punem mai multe in miscare o rezolvam noi.Nu sintem cele care cind vrem sa rezolvam ceva ,o facem? Cine mai are vreo idee?
Multumesc . Apoi si le vor da unul altuia.Ca si Mihaita mai reuseste sa zimbesaca cu acel grup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Dana_e dac mai citesti pe aici ai sa zimbesti dar AM REZOLVAT!Datorita tie m-am bagat pe al dilea link care mi l-ai dat si m-am incris -Totul bine si frumos pina la CNP !Scoate l de unde nu-i ca eu am ci cetatenie italiana din '81.M-am bagat in contacte am luat un nr de tel si am telefonat .fatuca a zis sa astept si mi-a dat vreu sef cred. Am eplicat situaia ca vreau sa le cumparpt doi copii ,am vorbit de forum si de citi sint si a ramas asa de impresionat ca m-a rugat sa-i trimit un email cu adresa mea si mi-l trimite GRATIS! pt copii!Si ca v-a lua masuri ca si noi cei din afara sa putem cumpara .Waw.ce zici de asta!!!! Mama ce limba am cind tre sa rezolv ceva!!!Eu voiam sa le cumpara dar----

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

mama Soni ce tareeeeeeeeee esti!
si cred ca te simti tare bine acum.

Urmarim zilnic evolutia puilor si ne rugam pt ei

Pupici

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:



Soni, daca nu erai deja inger-pazitor, faceai cariera ca avocat sau comis-voiajor sau ceva de genul asta...

ma bucur ca a iesit cu happy-end aceasta mica batalie, si tin pumnii sa iasa si razboaiele la fel.

auguri e baci (ai sa vezi tu)
Dana

Mergi la inceput