Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

soni , ce e cu tacerea asta?

ce fac luptatorii nostri?

Sper ca nu e de rau.

pupici

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Cosmina acu vin de la spital de la Marian .Puiul de el iar i-a cazut tot parul ,e apatic ,nici voce nu mai are .I-au facut TAC si au gait iar apa plamini si burtica .Au scos vitaminele. Acu a mai scazut putin dar are inca 3 kg in plas E complete in aplazie ii baga singe in fiecare zi miine sint 2 sapt . Se vede ca cel nou nu produce inca nimic. S-a luminat putin cind m-a vazut dar am zis ca n-a ajuns caseta si iar cazut in apatie!!!Mama zice ca de o sapt nu vb nu vrea numic chiar daca azi i-am dus plasa cu ce m-a rugat sa cumpar si se uita intr-un punc fix pe peretele din fata!Iesind am gasit un plic .L-am desfacut in fata ei la spital-DANA_e MULUMIM. Erau 60 de €!! AM dat 30 ei si 20 am tinut pt mihaita.Ceilalti i-am dat deja .Tin plicurile pt final.Multumesc Dana pt vedere e superba!
Zilele astea au fost de alergatura - mama Mihaita tensiune mare . Ieri am dus-o la cardiolog care de obicei ia 150 € I-a luat 50!(cu o noapte inainte la 4 dim au chemat salvarea si au dus-o in urgenta!) Mai mult nu pot face. Dar tre sa mai faca ceva si tre s-o duc din nou.La medici le e frica sa-i faca punctie. Tata Jan intra saptamina viitoare in pregatire cu Mihaita care e mai binisor dar ne-a tras si el sapt trecuta o sperietura. Asa ca incepe iar plimbaritul. Acu la Mihaita sint in doi , nu stiu cum sa fac ,daca o sa pot sa o schimb pe mama Marian.Dar sint 48 ore !!Innebunesti inchis acolo! Numai ca eu si cu problemele de sanatate a sotului(insuficienta respiratorir si cu oxigenul la doua ore)si cu cele al lui tata jan ca in urgenta cheama pt masina , si cu munca o sa fie greu! Poate gasesc pe cineva!Da nu cred ca il lasa singur nici cu mine ,zice ea . Si apoi ar trebui sa stea la mine, ca acum casa, nu are . Urita situatie.Are tel de la spital in camera si vb cu ea
cu schede de al al meu de acasa.In fiecare zi . Tare mi-e frica pt amindoi! Marian a asteptat prea mult si are organismul slabit.Mihaita pt ca tata jan e 80%compatibil si are 37 ani si lipseste restul de 20% si medicii nu garanteaza nimic!Urita boala si subdola !Cind te astepti mai putin ataca iar! Citeodata ma auit la ei cum au venit si cum sint si nu mai am lacrimi! I-mi fac forta singura sa merg inainte si sa surid gindind ca v-a fi bine!! Va pup dulce si va mai tin la curent . Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Soni, suntem alaturi de tine, ne rugam la Dumnezeu sa le dea sanatate puiutzilor de care ai grija si tie putere sa mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Uffff iar i-au bagat oxigen lui Marian!!! oare are zile copilul asta!!!! Doamne ajutal ca multe a trecu si de unde a fost abandonat de mama nu-l abandona si tu! Ai grija de el !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, suntem alaturi de tine si de puiuti si ne rugam pt ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Tare rau e Marian ! Mama-sa plinge .el plinge si n-are nici voce de la afte si da numai din picioare are ochii injectati si ar vrea sa fuga!!! dureri groaznice !probabil miine il baga la morfina! Puiul de el ca era greu au spus-o de la inceput dar asta e un calvar! Am ramas muta la telefon!Ce sa mai spun?Am impresia ca si inchisul asta da spre ---claustrofobie! Dumnezeu sa ma ierte !!!Fiti fericite ca aveti copii sanantosi pt. ca e inuman sa-l vezi cum se chinuie si sa nu poti face nimic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

offff Soni ma rog si eu sa fie bine!!
azi asa cum ti'am spus am reusit sa'ti trimit pliculetzul..
deci am pus 50 euro..
sunt bani primiti de la
Relya..75 Ron
danyalo..10 Ron

total 85 Ron..schimbat..aproximativ 25 euro si restul contributia mea..nu'i mult dar e din suflet!!
Numai bine!!
Doamne ajuta!

editai.. ca nu stiu ce se intampla..eu nu vrusai sa scriu asa mare..incercai sa repar..dar vad ca nu am nimik de reparat..si totusi pe forum apare mesajul ala maree..
chiar nu mai inteleg nimik
sper ca acu rezolvai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Soni, fii tu macar tare ca esti punctul de sprijin al tuturor celor de acolo.

pt cei doi micuti si familiile lor

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

soni le trebuie putere multa puilor.Am vazut si eu in Fundeni ce inseamna asa ceva.Intradevar este un chin ingrozitor,dar am vazut si copii care si-au revenit dupa asa ceva.

Asa ca incredere.

Sanatate si putere si o zi ma i usoara le dorim.
Pupici si tie si sotului tau

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

STAU SI MA INTREB UNDE SINT TOATE CARE LA INCEPUT ERAU PE AICI?
nu va suparati.Stiu ca sint multe cazuri disperate(sebi eu am dat micul meu ajutor ,Mirela ,generale am facut-o, cum pot voi face-o si pt Dan) dar vai cele care erati cu mine unde sinteti? In afara de citeva ,cazurile noi v-au mortificat. dar aici am pierdut deja un copil, si ------tare mii sa nu pierdem altul si---cine stie fara prognoze ce se va intimpla cu Mihaita! Am promis ca odata terminate aceste probleme ma voi implica in ajutor financiar ,pt altii. E prea greu sa fiu dadaca la doi copii care au nevoie de prea multe ca eu sa pot fi la inaltime ! Sint o persoana simpla ca si voi dar am o limita ! Dupa 6-7 luni ei ma cheama in ajutor ! Cum sa fac ? mi-e mila ,mi se rupe sufletul ,ma privez eu dar nu pot mai mult!off ,Doamne de ce nu imi dai posibilitatea de a putea macar sa dau strictul necesar?S-a a juns la limita . Nu mai sint ajutoare de acasa de la rude .nici aia nu mai pot. Acu ca unu e intransplant cu sansa------cine stie pina acu e 0 si altu care tre sa intre pe 20 oct fara nici o probabilitate!!!D-zeu stie si v-a rindui . eu sint la limita ,chiar daca ma insel ca o sa pot face in continuare ceva!
(Aici intra niste probleme personale care nu au domeniu public dar care poate fara vointa mea ma vor impiedica sa fac ce am facut pina acum) Nu tot dar ,limitele se reduc substantial! si acu ce fac???


Mergi la inceput