Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

soni draga de tine.

Mi-as dori tare mult sa te pot ajuta mai mult decat atat.Din pacate tu esti acolo cu puii si i-ai obisnuit ca esti ingerul lor.Intradevar trebuie sa mai ai grija si de tine si familia ta.
Sigur fetele sunt aici si te citesc, sigur nu esti singura.
Asa cum ai spus si tu sunt multe cazuri disperate si e nevoie de ajutor in multe parti.
Usor , usor vor mai ajuta si aici sunt convinsa.
Poate ar trebui luata legatura cu Irina R de la povestiri adevarate sa mai faca un mic anunt cu Marian.Poate asa se vor mai strange ceva banuti .
Noi la Sabina am mai strans si a doua oara ceva.

Hai soni capul sus te rog.Ai facut foarte multe pt acesti copii si sigur vei mai face, dar iti repet sa ai grija si de tine.

Va pupam pe toti si va tinem pumnii.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu citesc in fiecare zi ce se intimpla cu Mihaita si Marian si imi este foarte mila de ei. As vrea foarte mult ca tot chinul lor sa se termine si ei sa fie din nou bucurosi ca orice copil. Soni, eu te admir foarte foarte mult pentru ajutorul pe care il oferi, fara sa astepti nimic in schimb.

Vreau sa trimit si eu bani in plic, se poate sa imi scrieti prin PM adresa?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

'Neata tuturor.Nu i-au bagat morfina lui Marian pe motiv ca are bilirubina (ficat) crescuta.Asa ca se chinuie in continuare cu antidolorifice care nu prea au efect.Analize 0.Asteptam.
Mihaita: ar trebui sa intre in pregatire cu tatal pe 18 oct. Dar--colac peste pupaza tata a racit bocna ! Au fost variatii de temperatura,este un virus (au anuntat ca 300.000 italieni sint la pat)si el cred a luat acest virus. trebuie neaparat sa-si revina (i-au dat antibiotice)ca altfel iar se amina .au hotarit sa scoata maduva de la tata si s-o transplanteze la "cald"adica imediat lui Mihaita.De donator nici vorba si atunci se urgenteaza ca Mihaita acu e sus cu analizele acu e jos complet.
Sirimie multumim de gindul bun.
Cosmina ai dreptate ,nu sint singura si ma bucur.Sint insa singura care vad durerile si de multe ori am momente cind pic cu moralul dar i-mi revin .E ca lungindu-se in timp devine din ce in ce mai greu.
Acum a mai aparut si frica .Oare aprin ,oare nu,se face bine,etc.
Asteparea asta cu anlizele e si ea grea ca in fiecare zi auzi :0
Dar speranta e ultima a morire! Si noi asteptam. Pup toate fetele si urez duminica placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Soni, asa e, a vedea suferinta zi de zi e cel mai greu... Noi ne putem doar imagina, si din cind in cind mai ajutam cu cit putem. Din pacate, nu exista alte variante, tu esti ACOLO si noi AICI :(
Eu una ma gindesc des la ce se intimpla, si cu copii de acolo si cu ceilalti care au nevoie de ajutor pe forum. Dar nu prea scriu - decit cind pot sa spun ceva concret gen "uite, am trimis si eu un plic". Cred ca majoritatea fac la fel, sintem orientati spre "a face"/"a obtine rezultate". Si de aia uneori vezi ca ramii singura pe fir :( Insa multa lume asteapta cu sufletul la gura ce scrii tu, sa stii...
Eu una dupa data de 20, cind mai vine un salariu, mi-am propus sa trimit 100 euro. E putin pentru acolo, stiu. Din pacate e un alt efect al nivelului de trai de toata jena, de aici :(
Imi mai vin tot felul de idei pe tema banilor. Vreau sa le pun diseara intr-un PM cit de cit coerent. Poate ca se poate gasi si vreun avantaj al lui "acolo" versus "aici", poate ca s-ar putea traduce si in ceva pozitiv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Multumesc fetelor inimoase.Vestile sint ---nu bune ca sa nu uzez cuvintl rele. Dupa 3 saptamini ----nimic concret.In fiecare zi Marian primeste singe ,plasma ,trombocite si ------a doua zi sint mincate ,dispar .????De azi incepe cu doua pungi una dim una seara.Ei spun ca la el e mai greu ca a fost cu toxicitate mare in organism si atitia ani dar mie nu-mi prea vine bine situatia asta.Sa dea domnul sa fie bine .
Mihaita si tata jan de joi intra alea 5 zile in pregatire .Alt necaz ca maduva lui e 80% si l-au anuntat deja ca v-a fi greu si copilul v-a sta rau 3-4 saptamini !Offf doamne -ajuta-i!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Fetelor va multumesc .Acum pling! nu-l vad pe Marian sa iasa din experienta asta!!!1Dupa cea cu denis m-am impietrit. In general dupa 2 sap. ar trebui sa se vada primele rezultate - el acusi are trei si de azi ii baga 2 asci singe ,trombocite si plasma pe zi si nik.Analize 0!!!! mai pe seara trec sa ma duc sa duc cumparaturile dar cum sa-l vad prin geamul ala ca nu maninca de 3 sapt si e mai inalt ca mine si e fara muschi, fara suflare ,alb ca varul si azi a tel incet ca abia vb mi-a zis ca la el merge mai greu ca a facut multi ani chemio!!!Puiul de el!!!!Medicii nu sint D-zeu pe pamint dar----spera si ei ! Sint f. uimiti ca nu reactioneaza de loc! Dar spun o sa fie bine !! mama-sa e terminata .a inceput dupa 3 sapt ca e inchisa acolo sa se gindeasca ---la de toate!!!Eu o chem in fiecare zi juma de ora dar nu cred ca ajunge si mai mult nu pot sa fac cit e acolo!dar e constienta ca ceva nu merge cum ar trebui si spune mereu ca ea are inima impacata ca a facut ORICE pina acum sa fie bine! Tare mi-e mila de amindoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni,

Cum spuneau si fetele, sa stii ca nu esti singura...Adica, nu suntem langa tine, tu suporti greul, dar suntem macar aici sa-ti mai ridicam moralul un pic, atat cat se poate....
O sa fac si eu tot posibilul sa mai trimit niste banuti - imediat ce pot. Poate voi face rost in week-end si pe luni incolo sa mai pun ceva tot la plic cu felicitare. Putin pentru ei, din putinul nostru. Si multe ganduri bune si rugaciuni.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

PRIMELE LEUCOCITE!!!!!!Putine dar azi dim, in loc de 0 era 200!Putine da erau!!!Uffffff!!!Poate miine sint mai multe !!Continua sa-i bage singe ,plasma .Acu vin de la spital .Am glumit , i-am dus carnita si am zis sa manince ca il asteapta o manastire frumoasa la 100 km Torino! .S-a luminat putin si i-am lasat date sa se uite pe internet !O raza de soare a aparut!Marian va saluta !
Mihaita intra pe 18 in pregatire 5 zile pt transplant cu tata!!
Deocamdata e binisor , maninca , iar incepe perisorul sa creasca mic mic da e.Si cind il intrebi el e:bine!Ce inseamna sa fii copil!
Pup si ne auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Uf! O mica raza de speranta, in sfarsit!


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Nu stiam de Denis, am vazut la un moment dat subiectul "Sa ne rugam pentru Denis", dar am crezut ca e vorba de tratament. Nu mi-am putut inchipui... Dumnezeu sa-l odihneasca! pe micut

Ma bucur enorm ca cei doi baietei sunt un pic mai bine..ma cam speriasem cand am citit un pic mai sus de Marian.

Soni, pentru ceea ce faci tu...nu am cuvinte

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput