Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Parca imi e si teama sa mai intru, ca cine stie ce mai citesc

A inceput luna cadourilor si a sperantelor Poate bunul D-zeu ii va ajuta pe copilasi sa aiba Sarbatori cat de cat mai linistite.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Fetelor ce sa va spun .Nimic schimbat dimpotriva Marian face febra mare 39 cu--de o luna si medicii spun ca---n-are motiv sa fac febra!!! peste putin il duc iar la ecografie ca e putiun umflat pe dreapta se pare ca ziceau ceva de fiere, i-au inchis iar cateterul si vene nnu prea are ,analizele scazute ,trei luni au trecut si nimic nu sa-schimbat!! Lui Mihaita a 5 oara i-au aminat transplantul!!Mama tre sa plece si asa mai departe.
Danielac si Mihaita a venit cu non Hodkins deci se face dar ce pot face e sa caut un mail de la oncologie si sa ti-l trimit pe PM .Deocamdata !Stiu doar ca unchiul lui Denis a platit analizele facute si l-au primit sa vorbeasca inainte de a aduce pe Denis aici!
Astea sint verstile .Nici medicii nu stiu de ce ! sa vedem ce vor zice dupa eco ca se pare ca iar are apa in burtica!! Va pup si ne auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

soni sper ca Mosul din sera asta sa le aduca zambete pe fata celor doi copii si numai numai implinirii..
Doamne ajuta!!!


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni, multumesc din suflet ca esti si alaturi de noi si de Raducu! esti o femeie cu suflet urias!

Doamne ajuta!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE


Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Eu sint inlemnita! Mama Marian s-a dat cu capul de pereti pina au prins-o infirmierele! Maduva lui Marian nu functioneaza!!!!!!!!!!!!!!! Analize la pamint! Cuvinte de incurajare de la medici:"Mata crezi in D-zeu?" Vor sa aduca popa sa-i faca slujba! Am vb acum cu tata Jan.O sa mearga mama Mihaita sa-i tina companie in seara asta , miine poate ori mama ori tata Mihaita ca eu plec din Torino si poimiine ma duc eu ca dac o lasam singura a zis ca se ucide! Marian e o larva ! Cind a auzit ca tre sa-i puna alte celule de la acelasi donator(in capul lui de copil a zis ce bine ,si dupa ma duc acasa!!) Ma-sa era sa lesine!! A zis ca n-are curaj sa se mai uite in ochii lui si sa-i spuie ca e bine! totul a fost pina la ---maduva! Asta a terminat-o! Acu e tata Jan acolo ca sint aproape.Ea s-a dus sa stea sub apa ca nu minca de trei zile!
Acum asa vai de capul lui cum e s-ar putea sa vina si tatal ca fiinta asta are fluviul care atraverseaza Torino la doi pasi! Cred ca o sa puna gaj saraca aia de casa de la tara ca de la servivci nici concediu medical nu mai vor sa-i dea si piciorul continua sa supureze! Bunica (mama lui ) 86 de ani era sa dea foc la casa! N-are nici cu cin s-o lese! Off Doamne mare esti de ce???.I-mi curg lacrimile dar nu stiu ce sa fac!!!!
Danielac vb mama Radu . Ma tin in contact cu tine prin mail.
Va pup si ne auzim.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, mi-e frica ori de cate ori deschid subiectul... Mi-e frica de ce o sa mai citesc....Ii fac alt transplant pana la urma? Acum sau nu se stie cand? E nevoie de alti bani pentru asta? Mihaita ce mai fce? Cand transplantul....?
O sa pun si eu niste banuti azi la posta si-ti dau de stire dupa ce i-am pus. Tot cu felicitare, sper sa ajunga.

Pupici, putere si bunul Dumnezeu sa le dea sansa la viata acestor copilasi, ma rog pentru ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni, ce veste urata! ma rog pentru Marian si mama lui!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE


Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Situatia azi: Marian slabit! ramas fara aparare imunitara ca nu mai are globule albe!Au reaparut aftele in gura. a fost trimisa scrisoare la donator daca poate sa mai dea. daca nu se asteapta un altul!!! dar oare mai rezista copilul asta??? Numai D-zeu stie.
Mihaita reaminata ca donatoarea inca e bolnava!(un virus sau ceva de genul asta ) Nu se stie nimic precis!Continua chemio.Sa speram din suflet ca nu v-a fi un Craciun trist! Va pup si multa sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Fetelor azi e ziua de nastere Marian !!! Saracutul si tare rau! medicii i-au dat cadou un dvd portatil !!!!tare mult il iubesc toti si sint tristi pentru el!! Eu lucrez pina tirziu si daca nu ajung in seara asta miine merg si eu pina la el!Azalizele azi sint sub orice crtica! Va dura cel putin 4 sapt daca regasesc donatorul si este de acord sa-i faca iar toate analizele,pina sa ajunga noi celule!!!!Offf! nici in picioare nu mai sta! hemoglobina 7,500 leucocite si 5000 trombocite! puiul de el!!!Eu am incercat sa vb azi cu el dar nici forta nu avea ca zicea ca ii e somn!
Mihaita asteapta! miercuri mama pleaca si ramine iar cu tatal care este terminat si el . Nimic nou. Orice schimbare (sa speram in bine o comunic)!Duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inga spune:

La multi ani! lui Marian,sa ii dea Dzeu multa sanatate si putere sa mearga mai departe sa treaca si peste hopul asta...

Mergi la inceput