Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, sa ne tii la curent daca ii fac al 2-lea transplant...poate se va face o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Denis fara indoiala ! acum am vb cu dr care a zis ca abia a iesit din terapie intensiva si intirzie la intilnirea cu presedinta! mama a iesit din spital si a plecat uned nu se stie . Pina si medicul a zis sa-i spun sa se calmeze ca ei fac tot cepot! Acu incearca tata jan sa dea de ea si in functie de cum raspunde o chem si eu .Poate reusesc s-o aduc la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

sintem "aici" si citim cu sufletul la gura... multa lume e cumva linga voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Acum am vb cu mama ! Nu vrea sa vina la mine dar am simtit-o mai calma ! A zis ca vrea doar sa dorma ca sint 72 ore ca nu inchide ochii si miine tre sa fie la spital !
VOR TOTUSI SA-I FACA TRANSPLANT! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inga spune:

Soni,nici nu stiu ce sa iti spun...imi pare atat de rau de Marian incat nu imi gasesc cuvintele.Mai sper totusi si ma rog sa faca Dzeu o minune pentru el si sa isi revina...Ma bucur ca macar Mihaita merge spre bine si sa il tina Dzeu tot asa.Va doresc multa sanatate tuturor si putere sa mergeti mai departe,mai ales mamei lui Marian.Va pup pe toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

DOAMNE AJUTA!Sa faca Dumnezeu o minune!totul sa fie bine!Ma rog sa fie bine pentru acesti doi copii si parintii lor!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Multumesc la toate din suflet !
De dim incerc sa vb cu mama dar nu raspunde o fi linga puiul ei acolo,in terapie intensiva!
Am vb cu tata Jan care a zis ca areusit cu telefonul sa schimbe 2 cuvinte cu ea dar era nervoasa si a inchis. Mihaita a facut mai putina febra aseara dar a facut , starea lui dupa transplant decurge se pare dupa reguli. Pe 29 ii iau maduva la control (voi fi aici ca aterizez la prinz) si pe vinerea viitoare daca totul decurge bine il lasa sa iasa.Si urmeaza 6 luni de asteptare in care v-a fi destul de greu cu mincarea dar ne-om descurca noi. El sa stea bine.
Cum reusesc sa vb ceva cu mama va anunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

am reusit sa vb cu mama acum .Nu reuseste sa stea mult linga el ca se agita si scad valorile oxigenului, Am inteles ca vor sa-l adoarma si sa-i bage un tub in plamini si la aparate sa oxigeneze la maximEa zice coma zic D-na e sedat coma e altceva! Am stat am ascultat-o , nu poate sta departe spital mai iese iar intra ii dau voie citeva minute ,vb singura pe srada si are nevoie de aer!Cind intra zice ca simte ca vijie tot si ii vine sa urle si sa sparga tot si daca exista DD sa faca acuma minunea ca acum e nevoie!!Azis (dar nu cred ) ca miine poate trece pe la mine ca ea tre sa fie acolo daca o cheama . Si ca transplantul char in situatia asta il fac poate diseara !eu am zis daca poate sa nu intre daca ii pun tubul ! Cretina si eu o sa intre oricum si dupa----tine-te!!Am sa incer diseara sa mai trag o fuga sa mai vb cu ea .mai mult---nu stiu ce pot face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni ce vesti ne dai, sunt niste vremuri tare grele acolo la voi! Doamne ajuta sa le treceti cu bine!




Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Deci in seara asta va intra Marian in transplant?

Doamne ajuta-l!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput