Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Neata .Aseara n-am reusit sa intru pe Dc.De azi dim ma chinui,O fi lineele pline ..
Da lili de aseara chioar daca e sub aparate de oxigen cu capul intr-un balon a inceput transplantul! Tre sa se termine azi la 11. Donatoarea din SUA a dta mai mult si sanatoase ! Sa speram intr-o minune .Vb cu mama la 7.30 du pa 12 dau vesti.
Mihaita -luptatorul e in norme!!!!!!! Tre sa fug òla treaba dar revin!
Rugati-va pt sufletelul lui! Ca al treile in conditiile astea (35 kg) nu-l mai poate face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Terminat transplantul ! Donatoarea 32 ani . medicii zic ca reactioneaza bine la antibioticul pentru plamini ! mama era mai sus de moral! Marian e tare credincios si sa speram ca asta o sa-l ajute impreuna si cu rugaciunile nostre!
Mihaita febra ,abia iesit TAC ,dar analize buneeee!! 9200 leucocie , hemoglobina peste 10 am uitat sa intreb de trombocite dar or fi mari si alea si asta la 20 zile de la transplant!!!!
Ne auzim mai pe seara! Sper din suflet cu vesti iar bunisoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Doamne ajuta soni ma rog pentru amandoi..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Doamne soni poate vrea Dumnezeu si va fi bine cu amandoi.

ne rugam pt ei si abia asteptam vestile tale

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:


Doamne ajuta!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Tinem pumnii.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Soni!Da-ne o veste!Te rog!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Doina ti-as da-o daca as sti! sint terorizata! Am lucrat plingind! Cred-ma ! Nu stiu nimic si nu vom sti nimic decit peste el putin 10 -15 zile!!! Sintem la pamint si eu si mama!tot ce pot sa va spun acum e ca ---respira! traieste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Offfffff, Soni!Am incremenit pentru cateva secunde...de ce asa de tarziu?Ce este acolo?pentru voi?pentru mama?offffff!DOAMNE!ASCULTA-NE RUGACIUNILE!FA O MINUNE!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ce este aici DOINA? Bucurie si tristete , durere si speranta !
Miaita merge nesperat de bine ,10.800 trombocite . 8.200 globule albe ! Maduva FUNCTIONEAZA!!!!! Are febra , ia un punm de pastile pe zi printre care si ceva care sa stimuleze in continuare maduva . Miercuri il duc la 6 iese din camera sterila dar mai sta o saptamina pina se regleaza febra.
Marian l-au scos de la aparat are doar oxigen pe nas si gura;se pare ca la tac infectia la plamini e mai mica (antibiotic f. puternic) miine dac e mai binisor il duc la 5 in camera sterila (facut transplant) . dar in general dureaza cam 14 zile pina se vede daca maduva produce ! asta e regula! Mihaita e o exceptie :10 zile! A primit si diploma de copil curajos si luptator!!!
Sa speram ,sa ne rugam ca si Marian sa aiba noroc de data asta ca i-au spus (am mai zis ) ca al treilea s-ar putea face dar nu in conditiile astea!! Are 35 kg! Doamne ajuta!

Mergi la inceput