Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

SONI si multe

Doamne ajuta-l pe Marian!

Si pt micutul si curajosul Mihaita...

SONI poti sa mergi aici sa pui poze: http://community.webshots.com sper sa reusesti...te si iti doresc tot binele din lume!






Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

DANA-e ajuns azi plic cu 60 € Multumim! Cind l.am vazut complet dezplit am albit! Dar erau impaturiti bine! Sar'mina!

Mihaita procede binisor.face febra mai mult noaptea, acu de 2 zile morfina ca nu poate nici vorbi, dar e normal .
Mi-e si frica sa csriu ca Marian e la 5 pe 13 incepe chemio mai balnda zic ei si pe 19 ar trebui sa faca al doilea transplant dar----a mai slabit un kg!!!!!37!!!Cind v-am zis ca avea 38? acu 2 zile ! iaca!Masa nu mai are nici suflare .E constienta de multe dar raza de speranta o miingiie mereu!A zis ca ii e frica sa si-l atinga! nu mai are muschi, fundisor eoase si piele si zice ca parca s-a schimbat si la culoarea pielii!! Are totusi 1.72h! Doarme tot timpul ! Azi la 14.00 nu bause un strop de apa si el are doar un rinichi!II uda buzele si atit! Am intirziat sa scriu ca am fugit sa pun niste teste puiutului de la Giurgiu (Alexutu cu diabet)! Am vb si cu tata Jan acu ca-s la 5 amindoi sa mai stea cu ea de vb . A zis ca asta
fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Soni, multa putere sa ii ajuti cat poti in continuare si transmite parintilor ca sunt alaturi de ei macar cu gandul daca nu pot financiar.

Mihaitza si Marian, nu va lasati mami, luptati in continuare, stelutele voastre inca stralucesc. Curaj si sanatate multa!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Soni, ma bucur ca au ajuns in sfirsit banutii dar ma de ce povestesti tu ca se intimpla acolo... Incercam si noi sa speram, ca vorba ta, atit ne mai ramine.

Dupa 25 ian. mai intra o runda de salariu si am sa mai trimit un pliculet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Am fost la spital pe la 21.00 ! mai bine nu ma duceam 1 mrian este de o frumusete rara -la cap! Are niste ochisori de caprioara care cind se uita la tine parca implora sa-l ajuti! Sint terminata dar trebuia sa fac niste cumparaturi mamei si nu am avut sufletul impacat sa ma duc duminica asa ca ,abia am scapat de ale mele am fugit! A ramas f . impresionata! Miine incepe chemio1 DOAMNE AJUTA!
n-am mai avut curaj sa-i fac poza!
Mihaita m-a salutat, a facut semn ca "e bine! am inminat banutii de la dana -e si am ramas putin ca altfel ma internau si pe mine!
Inca nu-mi revin ! Dim tre sa ma scol la 6.30!sa speram!
Aviz fetelor; Pt probleme familiare tre sa aterizez acasa la Iasi in saptamina 22-29 ianuarie! 24-25 voi fi la bucuresti cu sora mea ! Ea cu ale ei eu cu ale mele . care dintre voi e dispusa sa bem o cafea impreuna (chiar va rog) trimiteti pe PM nr. tel ca sa va pot chema ! Hai sa ne si cunoastem doar pt. citeva minute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Citesc, plang si ma rog pentru acesti doi copii minunati si pentru parintii lor!Soni esti extraordinara pentru tot ce faci!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Acum terizat de la scoala . pt cine nu stie nu ma opresc , viata continua si eu merg in pas cu ea. fac un currs de la regiune pt coordinator cultural Torino si reuine care se numeste Piemonte . Azi am fost plecata la 80 km la o fortareata de pe timpul romanilor dar in pauza am controlat copii!!
Marian a intrat in chemio si e in diaree continua si ----doarme!
Mihaita aseara era binisor .Azi noapete a facut 40 febra si o intoletanta la vreun medicament si ca si cum ar fi "urzicat " pe tot corpul. sa speram ca nu e nik grav . mama Lidia a zis ca inante de a incepe chemio i-au dat niste picaturi si ceva pt inima sa fie siguri ! Asta era la prinz (pe la 14.00) Acu daupa ce i-mi revin putin , dautelefoane ! daca e ceva urgent va scriu daca nu ne auzim miine ! mai pe dupa amiaza ca tre sa ma duc in alt judet la masa si sper sa rezolv o alta problema pt un alt copilas!Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:


Salut! Azi Mihaita analize bune ! alea dou zile cu 40 febra si tot corpul rosi ca urticaria se pare ca erau di cauza maduva a inceput sa produca!!!!! si a aruncat afara ceva! (expresie tata Jan) A zis ca -i e foame dar are inca afte!!! Bravo Mihaita!

Marian refuza tot ,Azi 36.400 kg! S-a suparat si doctorita ca i-a adus integratoare de tot felul fructe .nik! A zis ca dedeaba fac tot ce fac daca el nu maninca ! cu lacrimi a mincat o banana si a baut in integrator! Nimeni nu mai stie ce sa zica! ieri avea 37.250 kg pina azi a pierdut 800 gr!! tensiunea mare (19) chemio care il debiliteaza si mai mult ----sintem muti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

MIHAITA e un LUPTATOR!!! Azi 4500 globule albe ! IUHUUUUUUUUUUUUUUUUU!!! hemoglobina 10 ! IUHUUUUUU !! Maduva se pare ca functioneaza!!!!!!!!!!!
Doamne ajuta-l si pe MARIAN!
Vorbit cu mama 30 min pe mobil! Nu mai are forte! A facut imposibilul in 13 ani spital! S-a resemnat ! Azi dim .dr. a zis ridicind din umeri ca mai incerca!!! Dar in ritmul asta --- Vor sa-i bage un tub de hranire atrificiala ca la greuatea pe care o are sansele sint minime! sa speram ca nu se ajunge aici dar vineri seara pe 19 tre sa inceapa transplantul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

tinem pumnii pentru amindoi... e bine ca vestile sint macar pe jumatate bune, ufff. poate macar cu hranire prin tub sa se mai refaca un pic si Marian.



(lor si tie)

Mergi la inceput