Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Rall multumim ca esti cu noi1 Replay daca ar fi bune vi le-as da la fiecare ora ! dar din pacate nu e asa .
Mihaiata febra 38 , vomita , il doare spatele , ii pun trombocite ---pina aici e aproape normal e a doua zi de transplant -vb cu tata jan incerc sa-i explic cu cuvinte simple ca in corpul lui Mihaita sint "musafiri" noi care incearca sa se adapteze !
Marian insa----e durere!! Azi noapte 40.5 febra! cortizon.-nik . azi i-au pus un amestec da sub 39 nu scade si vor sa-l bage luni sau marti i al doilea transplant! Doamne ajuta! Eu nu mai stiu ce sa cred!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni,

Care-s noutatile?
Speram ca bune....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna fetelor! Denis daca vestile ar fi bune as scrie la juma de ora sau as trage o fuga sa vi le spun de persoana . Dar nu sint bune !
Deh , cu Mihaita mai asteptam ca are 4 zile de la transplant si e normal sa fac febra , sa vomite , sa nu manince , sa aiba analize scazute , sa-i curga singe pe nas dar---a doua oara cind l-a busit singele ---tata Jan a lesinat si ---l-au dus cu slavarea la alt spital ! Hipertensiune! Coool! I-am spalat creeri azi! Da a trecut!
Marian in schimb e jaleeee!! Am vb cu mama azi 10 min si il auzeam eu cum tusea ca unul care a fumat 100ani! sint 24 ore ca e asa aparte febra si altele! Nici patul nu poate sa i-l ridice ca vrea jos ca e obosit!
Cit as vrea si eu sa urlu de bucurie dar--- asa stau lucrurile acum !
Azi medici --nik! sa vedem miine ce vor mai spune ! Nu va uit si va tin la curent! dar parca am un pumnal in spate cind deschid si tre sa va dau vesti din astea!La un moment dat se ajunge la o limita ! Eu sint deja de mult si fac orice mi-e posibil sa nu o depasesc ca deja o fac parintii!Si nu stau inchisa acolo!Nu stiu daca e mai bine sau mai rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni, esti minunata! Am fost plecata din Bucuresti si azi m-am intors, am citit pe nerasuflate vestile, m-am gandit tot timpul la baieti.
Sper si ma rog in continuare ca totul sa fie bine!
Am trimis si eu un plic cu 100 E inainte de a pleca, nu mai stiu exact data, iti dau detalii pe PM.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni

asteptam vesti cat mai bune!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE


Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ioana multumim ! Ceci tu erai! Raspuns pe PM.

Mihaita in seara asta e a 6-a zi sta rau .diaree, afte pina in git ,nici apa nu poa sa bea,i-au pus glucoza dar medicii sint multumiti de cum evolueaza situatia . Scazut putin febra! E prea devreme inca .

Marian rau ca intotdeauna , mama plingea azi ca nu-i mai zic nimic, ca este constienta ca dupa 4 luni se inrautatetste situatia zi de zi si camai bine de asa nu poate sa stea , ca daca ii fac al doile transplant in starea asta in ce sa mai spere? Are 38 kg!!! Ufff!
Dupa amiaza la la 18 iar chem sa vad ce i-au spus medicii ca iar a facut TAC azi dimineata! In fiecare zi zic:"miine""! dar care miine nu se stie! A zis ca se pune in miinile lui Dumnezeu ca ea a facut si face tot ce uman posibil si cind cade numai DD ii da putere sa mearga inainte! Tot mai pe la 15 merge o prietena pe la amindoi si sa vad ce mai zice si ea ! ne dam cu schimbul sa mearga macar la 2 zile cineva sa nu se simta singuri.
Pup si va tin la curent .(sper sa nu mai cada netul care m-a lasat 15 ore de aseara de 18 pina azi la 11!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

Soni tot respectul meu pentru tot ceea ce faci......Dumnezeu sa-ti dea sanatate ca sa poti lumina vietile celor care au atata nevoie...

Asteptam in continuare vesti bune despre baieti,si ma rog ca Dumnezeu sa usureze suferintele acestor copii nevinovati...Doamne ajuta!

ADELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni tinem pumnii ca de obicei.
Vai de ei saracii si de parintii lor.
Doamne ajuta .

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni multumim de vesti! speram sa fie din ce in ce mai bune!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE


Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Pe MARIAN l-au coborit la et 5! pregatire din nou pentru transplant! Doamne ajuta la 38 kg!! si 1.72 h!!!

Mihaita febra toata noaptea di diaree!! febra a scazut dim la 6 dar tot glucoza maninca ! E moale si a vrut sa vb la tele cu mine da n-a iesit --o vorba! A zis doar pa! Uff .Medicii sint f. optimisti! I-au dat diploma de copilul cel mai tare in transplant!!! Am sa o fotografiez ca a facut scurt circuit digitalul!!

Ne auzim! Peste putin sint 11 luni ca puii sint aici! Oare ne-a uitat dumnezeu? Si cit tre sa mai sufere Marian??
Cine ma invata unde sa pun niste poze?

Mergi la inceput