FIV in Ungaria 2

FIV in Ungaria 2 | Autor: andicu

Link direct la acest mesaj


Informatii utile :

www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii
Harta clinica Szeged
Site clinica Debrecen
Adresa email clinica Debrecen: kaalideb@jaguar.unideb.hu
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74175&whichpage=8" target="_blank">Lista analize Szeged
Lista noua preturi Szeged
1 eur = 272,5 fts (septembrie 2006)

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65872" target="_blank">Cap.2, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68388" target="_blank">Cap.3, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70128" target="_blank">Cap.4, Cap.5, Cap.6, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74175" target="_blank">Cap.7, Cap.8, Cap.9 Cap.10

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap1



Deschid un subict nou cu FELICITARI ! repetate pentru AUBURN ! o proaspata fericita care ne ridica si noua sperantele de reusita in Ungaria la un nivel spre maxim!
Sa fie cu noroc !

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Nu mai repet ce-am scris despre mine la celalalt capitol ca e f lung mesajul.
Am uitat sa va spun ca desi mi-a facut si eco, de data asta mi-a luat doar 7.500 fts ! nu am mai platit si eco, ci doar consultatia!
Si am modificat cursul la euro= forint, ptr ca am vazut ca mai crescuse putin.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Andicu ma bucur mult ca incepi deja tratamentul, stiu ca ti-ai dorit asta. Deci i-ai spus si tu la dr. ca ne cunoastem. Cred ca se intreaba cum de ne cunoastem atatea intre noi. Dupa calculele mele si eu incep tratamentul pe la sfarsitul lui septembrie - inceputul lui octombrie. Asa ca sigur ne intalnim de data aceasta la Szeged. De fapt, ieri am vorbit cu sotul, ca in perioada aceea cand voi face eco mai des, apoi punctia si ET, sa stam la Timisoara la pensiunea unde stai tu. Asa ca s-ar putea sa ne intalnim si acolo. Chiar, crezi ca ar fi bine sa sunam deja la pensiune sa le spunem (numai ca inca nu stim exact data cand vom merge)? Cand pleci in concediu? De abia astept sa o vad si eu pe Auburn, graviduta de .
ZoRi iti tin pumnii si sper sa vii cu vesti bune.
Mi-Ka de data asta, cand vin spre Szeged sau cand ne intoarcem, o sa te sun. Dar mai vorbim pana atunci pe msn.
Va pup pe TOATE FETELE de aici


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miaumiau spune:

Fetelor
va imbratisez pe toate cele din secta szeged!!! Foarte tare mesajul lui Andicu.
Eu sunt bine. Maine merg la ultima ecografie.Luni punctia. Sa vedem ce o sa iasa pt ca la FIV urile de la Medsana am avut" ovule de proasta calitate". Poate acum or fi mai bune.
Am multa incredere in dr. Zadori si in profesionalismul si seriozitatea lui. Vom vedea. Cum o vrea Dumnezeu ! Tin pumnii tuturor fetelor care sunt in focuri, ce o face Zori?
Va sarut pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Miaumiautrebuie sa fie bine!!! iti tin pumnii!!

Am vorbit cu Zori e ok, va povesteste ea mai multe. Cand ma gandesc ca puiutii ei acum prin viata

Va pup pe toate!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Buna tuturor fetelor dragute.
Eu am inceput procedura FIV nr. 2 la Debrecen. Luni fac punctia si am o nelamurire. Poate cineva sa imi spuna daca Ovitrelle prescris in Ungaria este acelasi cu Pregnyl? Ce cantitate de Pregnyl sau Ovitrelle ati primit voi inainte de punctie?
Astazi aveam 4-5 foliculi. Este bine sau doar binisor? Multumesc celor care imi raspund si va doresc tututor o toamna cu impliniri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Steliana cred ca Ovitrelle este tot hcg dar e obtinut sintetic. Daca bine tin eu minte Pregnyl (care e tot hcg) e obtinut din urina parca. Eu la celalalt FIV (la Cluj) am primit 10.000 UI de Pregnyl. Nu stiu la Ovitrelle ce cantitate se prescrie (probabil ca nu e aceeasi cantitate ca si la Pregnyl). Fetele de aici pot sa-ti spuna insa cum e in Ungaria, cat Ovitrlle se prescrie inainte de punctie. Daca ai 4-5 foliculi, probabil ca dupa Ovitrelle o sa mai creasca unul sau doi (eu asa am patit dupa Pregnyl). Tie ti-a prescris Ovitrelle sau Pregnyl? Iti tin pumnii pe luni. Sa vi cu vesti bune.
Miaumiau iti doresc bafta luni.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

andicule, ai uitat sa-i spui dr. ca ma cunosti si pe mine
Data viitoare cand veniti, normal ca vreau iar sa ne intalnim

pussi,eu inca nu i-am luat trusoul printesei lu'tata, pentru ca tati e putin superstitios
Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mi-Ka, n-am uitat!i-am spus si despre tine si i-am mai spus ca esti bine si ca o sa ai o fetita; ti-a zis felicitari!
Crinuta, m-as bucura sa stati la Timi la pensiune in perioada aia! sper sa fiu si eu deja acolo si sa fim colege de camera! cred ca poti suna si cand stii exact perioada, nu-i problema! ei stiu deja de voi de cand vorbisem eu si daca e nevoie, le spun si eu inca o data!
Eu plec in concediu pe 20 sep. si ma intorc in 30 sep. Dar la hotel au si acces la internet, asa ca o sa va mai scriu si de-acolo.
I-am explicat doctorului ca noi vorbim toate pe net, suntem pe un forum de specialitate si ca stim de clinica una de la cealalta; el a zis ca asta e cea mai buna reclama, ca ei n-au nevoie de articole in ziar sau reportaje tv, ca li se duce vorba prin pacientele multumite si care au reusit acolo! a zis ca lui ii convine f mult ca noi stim atata si ne interesam asa, ca il ajuta si pe el mai mult in contactul cu noi !
Steliana , Ovitrelle este ca Pregnyl! din pacate, nu stiu ce doza am facut ptr ca am avut scris doar pe reteta si aia a ramas la farmacie! Multa bafta la Debrecen si nr. 2 sa fie cu noroc!!! eu zic ca 4-5 foliculi suna bine! tinem pumnii sa ai ovocite frumoase si de buna calitate !
Irina, bafta multa luni la punctie! sunt sigura ca ovulele or sa fie de f buna calitate de data asta! nu stiu de ce, dar si eu am mare incredere in dr Zadori si-n ce face el acolo!
ZoRi, sa stai linistita ca o sa fie bine! sper sa ai numai vesti bune maine si poimaine! sa ne zici si cum a ramas cu ET-ul!

Va pe TOATE!


Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Crinuta si Andicu, multumesc pentru raspuns .
Crinuta, in Ungaria mi-a scris Ovitrelle de aceea nu stim cantitatea de Pregnyl ce trebuie data. Poate sunam la Clinica sa-l intrebam pe doctor. Din pacate noi nu comunicam telefonic sau prin e-mail cu medicul. Este adevarat ca nici noi nu l-am intrebat despre aceasta posibilitate.
Dupa punctie, ce trebuie sa intreb ca sa imi dau seamn ca merg lucrurile bine: grosime endometru, nr. ovocite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Steliana eu dupa punctie am intrebat de calitatea ovocitelor, endometru, nr. ovocite, calitatea spermei. Multumesc de ce mi-ai trimis. Cel mai bine sa-l intrebi pe dr. cat Pregnyl sa iei, e important.
Andicu ar fi fain sa fi si tu la pensiune in aceeasi perioada.
oentru toate

poze

Mergi la inceput