FIV in Ungaria 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by steliana04

Buna tuturor fetelor dragute.
Eu am inceput procedura FIV nr. 2 la Debrecen. Luni fac punctia si am o nelamurire. Poate cineva sa imi spuna daca Ovitrelle prescris in Ungaria este acelasi cu Pregnyl? Ce cantitate de Pregnyl sau Ovitrelle ati primit voi inainte de punctie?
Astazi aveam 4-5 foliculi. Este bine sau doar binisor? Multumesc celor care imi raspund si va doresc tututor o toamna cu impliniri.



Daca ti-a prescris Ovitrelle, este bine sa faci ovitrelle.
La Fiv-urile din Romania, am facut 2* 5000 ui pregnyl.
La Fiv din Germania, mi-a dat ovitrelle, 1 fiola ( este cu totul, in seringa ...nu stiu unitatile, dar este un singut tip).

Atentie, ambele se tin la rece.De la farmacie din Germania, mi-a dat ovitrelle in punga termica cu gheata in ea.

De pe propria-mi piele, pot sa-ti zic ca ovitrelle, pare mai bun..si riscul de hiperstimulare mai mic, dar poate fi o simpla intamplare...



Edit: daca vrei/trebuie sa faci pregnil, pentru ca nu ai luat ovitrelle ( sau ca-i f. scump, in Germania am platit 108 Eur/fiola), doza, la toate FIV-urile de la Medsana ( ca sunt loturi) este de 10 000 unitati . 2 fiole de 5 000 unitati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Ciao fetele!
Ieri am facut punctia, au fost 5 ovocite de calitate buna.
Azi am sunat si dr. mi-a spus ca s-au fecundat toate 5 si luni voi face ET. Sun din nou maine sa vad la ce ora.
Irina poate ne vedem luni la clinica. Oricum eu tin pumnii sa ai o recolta buna .
Andicu multumesc de mesaj
Acum fug sa ma intalnesc cu Auburn si Pussi, sper sa fie si aceasta intalnire norocoasa.
Va pe toate
ZoRi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

zoriii frumosa productie!!tin pumnii!!!
va pup pe toate si va ttin pumnii!!!


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Steliana ma bag si eu ca musca in ciorba, dar asa cum zice si Ileana e mai bine sa iei Ovitrel. In Ungaria medicamentele sunt mai ieftine, de ex eu am luat o doza de Ovitrel cu aprox 35 euro.
Crinuta am inteles eu bine, luni mergi la Szeged? La ce ora? Voi fi si eu acolo, dar inca nu stiu ora, o sa o aflu maine. Poate ne vedem.
Liana multumesc sa stii ca am nevoie de pumnii tai stransi, am observat ca sunt norocosi
Mi-ka spunei printesei sa puna o vorba buna si pt. mine, stie ea unde
Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

ZoRi eu trebuie sa fiu luni la ora 10 acolo. Luni faci ET? Ar fi fain sa ne intalnim. Iti trimit un PM.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Zori te intlnesti tu cu crinuta..da ai grija ca io o sa fiu dupa..asa ca aveti grija ca daca aud ca sunteti nelinistite si intrati in panica imediat ies cu si va fi vai de vostru

apropo andicu m'ai vazut? si la tine am sta tot aci
Mika ce faci mama casunasi pe cal sa'l bati..asa rau de numai aparusi pe'aci?
pussiii legatura mea tu ce mai zici mama?
steliana tin pumnii!!!

fuggg acu.. da revin

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Multumiri pentru incurajari.
Nu am mai gasit farmacii deschise in Ungaria, asa ca fac 10000 ui de pregnyl. Mai am doua ore.Sper sa fie bine, am inceput deja sa fiu stresata pentru luni, ziua punctiei.
Va tin pumnii la toate si sa auzim de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Liana
Steliana te roooog incearca sa nu te stresezi. am sa ma gandesc la tine.

Cate fete o sa faceti luni punctia sau ET..... BAFTA la toate!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Fetelor,
va citesc tot timpul,chiar daca nu scriu nimic aici si va tin pumnii la toate sa reusiti.
felicitari fetelor care asteapta in burtica un ingeras sau doi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

eu in 11 septembrie am programare la dr.micu la cluj
sper sa fac laparoscopia cat de repede...imi este putin frica de rezultatul pe care o sa-l primesc dupa operatie...dar asta e trebuie sa mergem inainte.
daca apar probleme mai deosebite probabil ca in ianuarie o sa incep si eu FIV la szeged

Va pup pe toate si va doresc bafta din tot sufletul
LAVINIA.

Mergi la inceput