Prichindei martie - aprilie 2005 (106)

Prichindei martie - aprilie 2005 (106) | Autor: rrox3

Link direct la acest mesaj




Ne-am facut copilasi mari!

Livia (n.18 ianuarie) Lorelai
Maya (n.18 ianuarie) Lorelai
Mihai Alexandru (n.17 februarie) Ninocikap (n.19 iulie)
Stefan Catalin (n.23 februarie) Cameron
Stefan Costin (n.25 februarie) Ellinia
Irina Maria (n.27 februarie) Betilina
Alicia (n.1 martie) Caramella (n.30 mai)
Sylvia Eloise (n.1 martie) Mary-Jane
Sonia Mara (n.2 martie) Ariadnabr
Bernhard (n.2 martie) Alessia 105
Lavinia Ana-Maria (n.4 martie) Lauraspeedy
Alice Gabriela (n.4 martie) Elibui (n.26 februarie)
Alexia (n.5 martie) CatXO
Melissa Ioana (n.7 martie) Claudia_2803
David Emil (n.9 martie) Erix
Rares Andrei (n.10 martie) Andrruzza
Alessandra (n.10 martie) Giuliatm
Brien Constantin (n.10 martie) Dariaevelin
Vlad Antoniu (n.11 martie) Coco
Eva Maria (n.13 martie) Ana71
George Alexandru (n.13 martie) Simonnete
Bianca Ecaterina (n.14 martie) An-k
Darian Gabriel (n.16 martie) Ako
Rares Mihai (n.16 martie) Ako
Bianca Maria (n.16 martie) Nika
Ema Ioana (n.17 martie) Anca Micaela
David Andrei (n.18 martie) Smmiha
Andrei (n.18 martie) Infofun
Calin David (n.18 martie) Calimend
Alexandros Xenofon (n.19 martie) Zuzunaki
Rares Mihai (n.21 martie) Carmenduta
Dario (n.21 martie) Camelia Geanina 78
Mara (n.22 martie) Rp
Sara Mihaela (n.22 martie) Iuliana Sara
Ioana Alexandra (n.23 martie) Rrox3
Andrei - Bogdan (n.23 martie) Crisa-77
Luca Joszeph (n.23 martie) GabiG
George Victor (n.24 martie) Coral
Tudor (n.24 martie) Unariel
Nicola Adriana (n.26 martie) Raluk
Vlad Stefan (n.26 martie) Lazy
Julia Diana (n.29 martie) Marox
Karen (n.30 martie) Hiroral
Iosif (n.31 martie) Kathywsha
Rada Valentina (n.2 aprilie) Carmissis
Stefan (n.3 aprilie) ClaudiaH
Daria (n.3 aprilie) Gegea
Antonio-Haruki (n.4 aprilie) Mihaela Imai
Gabriel-Stefan (n.5 aprilie) Gabrianah
Adina Nicoleta (n.7 aprilie) Giliutza
Thomas Daniel (n.8 aprilie) Gabrielaveres
Thea Ioana (n.9 aprilie) Crangutalil
David (n.9 aprilie) Cenia
Daniel (n.9 aprilie) Corrinutza
Emilia Alexandra (n.11 aprilie) Geta Sava
Jenny (n.13 aprilie) Simmypo
Dora Ioana (n.13 aprilie) Ionela r
Irina Ana-Maria (n.14 aprilie) Andira
Alexandra (n.14 aprilie) Adela 20
Ioan Rares (n.14 aprilie) Oanamaria Luiza
Alexandra (n.15 aprilie) Adseana
David (n.17 aprilie) Ocrainic
Martijn (n.19 aprilie) Dantje
Mihai Cosmin (n.20 aprilie) Danuta t
Antonia Maria (n.20 aprilie) Teodora Racz
Vlad George (n.20 aprilie) Shumi
Bogdan (n.20 aprilie) Lali74
Letitia Medeea (n.21 aprilie) Oanamc
Andreea Maria (n.21 aprilie) Andreoti
Adela Maria (n.22 aprilie)Cristinatwo
Rares Ionut (n.22 aprilie) Cristinatwo
Radu Victor (n.22 aprilie) Ligia 13
Alexander Christian (n.22 aprilie) Lantana7
Alexander Paul (n.22 aprilie) Valenka
Matei (n.22 aprilie) Pisicuta si Matei
George Stefan (n.22 aprilie) laura72
Cezar Georgian (n.23 aprilie) Adrianafedorca
Dalia Larisa (n.24 aprilie) Lauradaria
Alexandru (n.25 aprilie) Mamacita
Daria Maria (n.25 aprilie) Mihaela agh
Delia (n.26 aprilie) Loreen
Calin George (n.26 aprilie) Connie 1974
Rares (n.26 aprilie) raresionut(Alina - n 17 Aprilie)
Miruna Ioana (n.28 aprilie) Miska
Andrada Cristina (n.28 aprilie) Simonela
Sara Narcisa (n.29 aprilie) Danna J
Vladimir (n.30 aprilie) Sibip
Delia Melissa Mamanati (n.30 aprilie, 3,7 kg., 49 cm.)



Acum suntem 42 si 46 si suntem tare frumosi Specialii 2005 by Alessia 105
(New) Avem Pagina WEB

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48054" target="_blank"> Aici am asteptat sa soseasca in viata noastra
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48283" target="_blank"> Aici am inceput www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48498" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48896" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49250" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49659" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49997" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50554" target="_blank">7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50895" target="_blank">8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51300" target="_blank">9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51708" target="_blank">10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52007" target="_blank">11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52286" target="_blank">12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52593" target="_blank">13 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53102" target="_blank">14 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53589" target="_blank">15 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54100" target="_blank">16 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54596" target="_blank">17 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54835" target="_blank">18 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55025" target="_blank">19 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55318" target="_blank">20 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55723" target="_blank">21 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56093" target="_blank">22 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56502" target="_blank">23 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56761" target="_blank">24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57010" target="_blank">25 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57485" target="_blank">26 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57976" target="_blank">27 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58150" target="_blank">28 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58383" target="_blank">29 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58636" target="_blank">30 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58947" target="_blank">31 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59070" target="_blank">32 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59211" target="_blank">33 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59355" target="_blank">34 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59451" target="_blank">35 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59533" target="_blank">36 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59636" target="_blank">37 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59782" target="_blank">38 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59897" target="_blank">39 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60032" target="_blank">40 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60173" target="_blank">41 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60405" target="_blank">42 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60535" target="_blank">43 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60619" target="_blank">44 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60751" target="_blank">45 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60858" target="_blank">46 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61031" target="_blank">47 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61292" target="_blank">48 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61503" target="_blank">49 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61684" target="_blank">50 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61888" target="_blank">51 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62155" target="_blank">52 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62405" target="_blank">53 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62504" target="_blank">54 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62726" target="_blank">55 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63032" target="_blank">56 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63190" target="_blank">57 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63391" target="_blank">58 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63581" target="_blank">59 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63734" target="_blank">60 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64009" target="_blank">61 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64309" target="_blank">62 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64562" target="_blank">63 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64804" target="_blank">64 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64913" target="_blank">65 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65065" target="_blank">66 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65311" target="_blank">67 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65777" target="_blank">68 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66034" target="_blank">69 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66394" target="_blank">70 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66651" target="_blank">71 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66887" target="_blank">72 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67161" target="_blank">73 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67413" target="_blank">74 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67705" target="_blank">75 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68099" target="_blank">76 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68496" target="_blank">77 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69071" target="_blank">78 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69350" target="_blank">79 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69571" target="_blank">80 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69759" target="_blank">81 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69949" target="_blank">82 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70198" target="_blank">83 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70564" target="_blank">84 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70904" target="_blank">85 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71170" target="_blank">86 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71450" target="_blank">87 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71714" target="_blank">88 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71970" target="_blank">89 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72365" target="_blank">90 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72740" target="_blank">91 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73167" target="_blank">92 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73753" target="_blank">93 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74086" target="_blank">94 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74393" target="_blank">95 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74831" target="_blank">96 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75230" target="_blank">97 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75756" target="_blank">98 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76524" target="_blank">99www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77035" target="_blank">100 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77513" target="_blank">101 102 103 104 105





Listuta din nou cu mic

Elibui
Andira Nati
CatXO Daria
Zuzunaki Sofia
Mamanati dpn: 12 august 2006
RP dpn: ?
Ocrainic dpn: 9 martie 2007




Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Ligia Multzam de info!

Mamacita Ce poveste extraordinara! Felicitari pentru convigerea mamicii! Oare va avea vreodata curajul sa-i spuna copilului cum de a ajuns pe lume?

Andruzza Bineinteles ca am observat ca te-ai tuns, dar am inclus observatia in fraza cu "arati foarte bine!"

Simonela vacanta placuta! Noi am renuntat la bibe inca de la 1 an. Suzeta n-a vrut-o niciodata, dar se foloseste de propriul degetel. Pana la 2 ani, 2 ani si jumatate n-am de gand sa fac nimic s-o dezvat, are nevoie de suportul psihic dat de suptul asta.
Prichindei la plaja fara slip se practica de cand lumea, dar e adevarat ca nisipul intra pe unde nu trebuie si nu e chiar bine. Plus ca eu am idei de genul sa nu se uite toti pedofilii la fetita mea, asa ca am cumparat de la huggies scutece pentru balacit si cu alea va sta Ioana pe plaja.

Ana Foarte frumoase pozele de vacanta! Eva pare mai mare asa tunsa, dar e la fel de frumoasa si zambeste minunat. Victor s-a distrat pe cinste, cu parasuta, biliard, sarituri la saltea si cu poneiul! Iar tu arati foarte bine!

Ocrainic Ce mai faci? Nu ne mai scrii nimic?

Apropo de doi porumbei, vorba Ligiei, astazi porumbeii au porumbit ce-au porumbit si s-au dus la piata, au cumparat rosii si au facut suc

tuturor!

P.S. Ati vazut pe undeva, prin Bucuresti desigur, pat supraetajat, dar care sa aiba jos nu un al doilea pat, ci alte chestii? Cautam pentru Mariuca, vrea la cucurigu' si a prins momentul sa-i doneze patul ei Ioanei

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by rrox3


Mamacita Ce poveste extraordinara! Felicitari pentru convigerea mamicii! Oare va avea vreodata curajul sa-i spuna copilului cum de a ajuns pe lume?

SA STII CA SI EU M-AM GANDIT LA ASTA,CHIAR CAND ACCEPTASE IDEEA ADUCERII PE LUME A ACELUI BAIETEL;E CLAR,SUNTEM PE ACEEASI LUNGIME DE UNDA,PORUMBITO CU SUC DE ROSII PE CIOC

P.S. Ati vazut pe undeva, prin Bucuresti desigur, pat supraetajat, dar care sa aiba jos nu un al doilea pat, ci alte chestii? Cautam pentru Mariuca, vrea la cucurigu' si a prins momentul sa-i doneze patul ei Ioanei
DE CE NU FACI LA COMANDA?aI OCAZIA SA ALEGI MODELUL,CULOAREA SI ACCESORIILE CARE-TI PLAC SI NU VEI IESI MAI SCUMP.

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi




Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

mamacita, rrox. Eu sunt un copil nedorit. Adica mama, din greaseala, dupa ani si ani in care era convinsa ca nu mai poate face copii (probleme medicale) a ramas insarcinata. Aveau o situatie finnaciara f grea si mama orice isi dorea, numai un copil nu. A facut tot ceea ce a fost posibil sa nu pastreze sarcina, inclusiv incercare de avort cu o baba din sat . Toate nereusite.
Spre finalul sarcinii s-a mai linistit si spune ea ca deja devenise fericita.
In fine, la nastere , v-am mai povestit eu ca a fost o minune ca am supravietuit amandoua .
Surorile mele (care pe atunci aveau 14, respectiv 15 ani) mi-au povestit la un mom dat cate ceva, ce am stiau si ele, dar mama a negat totul. L-am intrebat pe tata, care si el a negat, dar el chiar nu stia precis f multe. Am suferit o perioada pe tema asta, in sufletul meu, dar nu am simtit NICIODATA ca am fost o "greseala".
Ambii parinti m-au iubit, au facut tot ceea ce e omeneste posibil.

Nu stiu daca mama acestui copil ii va povesti, dar daca mama mi-ar fi povestit cand eram adolescenta povestea (pe atunci am auzit eu zvonurile si am pus intrebari) cred ca nu as fi inteles-o si as fi urat-o. Asha, ea povestindu-mi doar franturi, dar mult mai tarziu , pt mine este o poveste ca oricare alta, fara a ma afecta prea tare.
Daca nu s-ar fi intimplat totul intr-un spatiu atata de restrins in care toti se cunosc intre ei, probabil ca nu as fi stiut nimic, si cred ca varianta asta e cea mai buna.
O femeie trebuie sa aiba secretele ei cu care mai bine pleaca in mormant! (parerea mea)

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

rrox, si eu vroiam sa-ti sugerez ideea cu comanda pt pat! Paranteza: eu nu's impacata deloc cu ideea acelor paturi "la cucurigu" .

zuzu, pe cutia de Lego a lui Raduc scrie Lego Quatro si atata. Nici macar nu scrie cate piese are. Da sunt multe....

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Ligia sunt de acord cu tine!Cu siguranta atunci ai fi privit altfel lucrurile!
Mamacita eu vreau sa te intreb:cand ai stiut ca vrei sa devii medic anestezist?Si de ce nu alt medic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Ligia ma bucur ca n-a reusit mama ta ce-si propusese si ca nu te afecteaza treaba asta. Probabil ca si mamica in cauza isi va iubi baietelul ca orice mamica, nu asta era dilema mea. Si eu cred ca cel mai bine ar fi sa nu-i spuna niciodata.
Pe mine, de exemplu, nu m-a vrut tata. Avea deja un baiat si nu mai vroia bebelus pe cap (mai ales ca frate-miu a fost modelul ala care te stoarce de puteri ). Dar mama m-a vrut si si-a impus punctul de vedere. Evident acum si tata neaga...oricum nu-mi pasa, n-a reusit niciodata sa se apropie nici de mine, nici de fratele meu. L-am fentat toata viata si cu asta basta. Pe mama oricum o iubesc foarte mult, dar cred ca daca as fi aflat ca a incercat sa scape de mine mi-ar fi subminat mult increderea in mine.

N-as vrea sa-i fac patul la comanda fiindca nu esti niciodata sigur ca vei avea ce vrei tu sa ai. Comenzile astea cam sunt cu surprize... In fine, daca n-o sa gasesc, o sa facem si la comanda.
Ligia de ce nu-ti plac paturile la cucurigu? Mie imi placeau, cand mergeam in tabere numai la cucurigu dormeam. Si e si practic, creste spatiul utilizabil in camera, inspiri mai putin dioxid de carbon (care se aduna jos fiind mai greu), e mai cald iarna si ... esti la inaltime!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

... hmmm... si daca femeia respectiva a avut initial gemeni? Brrr...

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

ligia,pentru copilul nedorit;daca ii va povesti sau nu este decizia ei,eu nu stiu cum as proceda si in nici un caz n-as dori sa ma aflu in locul ei[la cunostintele pe care le am cred ca ar fi practic imposibil sa patesc asa ceva].Eu v-am povestit ca pe o raritate,caci chiuretajele profesioniste,nu cele"babesti"care au omorat si omoara inca mii de femei[asa ca mama ta e printre fericitele care a scapat,nemaivorbind de tine],nu dau gres.Copii nedoriti au existat si vor exista inca multa vreme.Ma uit la nr.de chiuretaje pe care le efectuam saptamanal,desi ne aflam in era planningu;lui familial si a informatiei!"Intamplarea"este cea "acuzata"in fiecare caz.Important insa,dupa parerea mea,este ce decizie ia mama si sentimentele revarsate ulterior asupra pruncului.Daca mama s-a impacat cu ideea[si aici cred ca si noi avem un rol important]si este fericita,lupta este castigata pentru micut.Ce lupte s-au dat in mintea si constiinta ei prenatal mai putin conteaza.Am cunoscut femei care si-au dorit intens un copil,au facut mari eforturi sa-l aiba,pentru ca apoi sa constate ca nu"asta era ce le trebuia"si ca se simt "terminate"Cred ca e de preferat prima situatie,nu aceasta din urma.
rrox,eu am mobila la comanda in toata casa,sora mea la fel,gandita si desenata de noi,muuulkt inainte de a-l cunoaste pe sotul meu sau de a avea el vreun aport in aceasta privinta.Mobila facuta de el si la care a contribuit din plin este cea din sufragerie,facuta cand eram gravida.Era solutia optima pentru noi,pentru ca am avut"noroc"de niste constructori mai mult beti decat trezi.Rezultatul?Pereti strambi,pe care nu se potrivea nici o mobila de-a gata,ci numai mobile"individualizate".
Si eu sunt fan "cucurigu",dar pentru mine,cred ca la Alexut as muri de frica
Teo,mi-am dorit sa fiou medic punct.Erau putine specialitati pe care le evitam si in care nu ma vedeam facand fata,printre care si...Anestezia-Terapia Intensiva,asa-numita"anticamera a mortii",in care in veci nu credeam ca as fi facut fata psihic.eu ma pregateam pentru chirurgie sau ginecologie,eventual cardiologie.Doamne-Doamne a considerat la rezidentiat ca eu am alte"haruri"asa ca am ajuns anestezist,si nu regret

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

rrox,nu prea avea cum,caci s-ar fi fisurat membranele si facea o amniotita,ar fi ajuns in stare grava la spital si se dadea totul in vileag.Cel mai probabil n-a reusit s-o dilate ca lumea si a chiuretat...doar colul uterin

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

ligia,rroxsi pentru voi si pentru mamele care s-au hotarat corect

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput