Rahova sau apropiere..... (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mai eu am un stres de cand mi-a zis pediatrul sa am grija cu pepenele roshu ca de obicei astia mici fac enterocolite cand il papa...mi-e cam frica sa le mai dau si tot ocolesc subiectuldesi inainte le-am dat si nu au avut nimik...dar acu' mi-a ramas o hiba pe creierash

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna fetele!
Kokolina, bine ai venit in grup!
Vad ca tot vorbiti de parcari, si noi avem cam aceeasi problema ca si voi, noi nici in fata blocului nu o putem tine, pt. ca nu avem unde, e batalie mare pe locurile din jurul blocului .O tinem in strada, pe trotuar.Daca auziti de vreun gagaj de vanzare, sau chiar de inchiriat in zona Margeanului sa-mi dati si mie de veste.
Ce va invidiez cand vad ca spuneti ca puiutii vostri mananca, Aleca continua sa nu vrea altceva in afara laptelui.Azi noapte vas ca a dormit mult mai bine decat noptile trecute, cu o singura trezire la ora 2 sa manance.
Pupici, ma duc sa strang prin casa ca acum se scoala piti.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Monica...galben i-am dat, pepene galben, o felie (dar amestecata cu banana si piersica a venit mai putin in borcanelul ei). Sper ca asta merge, i-am mai dat o data cubulete facut si lua cateva guri si nu a avut nimic.
Dory...nu auzi ca nici astea nu prea papa? Eu fructele i le dau in borcan de Nestle (mai, fructele la borcan, alea cumparate le stinge....ii plac ), iar cu masa de pranz...azi arunc ciorba si fac o supa ca din ciorba daca a luat adunat 3 linguri. In rest piure din care papa cam juma de castronel. Dar dupa 3 zile azi sigur ar refuza si oricum nu vreau sa o tin doar pe cartofi....
Iaurt aseara nici n-am mai desfacut ca tot asa l-am aruncat....se invata d-ra sa il serveasca la plaja domne ce sa-i fac.
Si ca sa puna capac, aseara dupa baie nu a vrut nici laptele. A cerut suzeta (belea, acum ca striga "nona" urla ca naiba daca nu i-o dam) si nu a vrut sa puna gura pe biberon. Intr-un final a luat cateva guri dar nu tot laptele....

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna! Am pus poze din concediu. In semnatura la "Poze diverse" dati click pe albumul "Obarsia Lotrului 2006". Sper sa va placa!
Monica, azi mergem la eco, sper ca macar de data asta sa ne spuna SIGUR ce e! Abia astept sa-mi vad bebele!


30+ I wish I were an angel...
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
eu sunt cheauna de somn, azi noapte la 3 ii faceam ceai cu miere si multa lamaie lui alex...iar l-a apucat tusea...tusea asa sec de mi se facea rau...ciudat este ca dupa ceaiul ala imediat nu a mai tusit delok...saracutza ruxi se trezea si ea si se uita la el...asa ca am avut o noapte
lexi abia astept sa ne povestesti ce facea bbelica din buritca.
cristina si eu o mai pacalesc uneori pe ruxi si-i dau din alt borcan...numai ca uneori se cam prinde si vai de bucataria mea
va pup pe toate

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Neata!
Bebe din burtica e bine si e in continuare la fel de rusinos si incapatanat ca maica-sa (si speram sa nu fie asa)Isi strangea cu incapatanare genunchii la gurita de nu s-a putut vedea nimic. Si cum doctorita mea in august e in concediu, urmatorul control va fi abia in septembrie cand, practic la mine va incepe numaratoarea inversa. Asa ca nu mai intreb ce e, ca aflu la fata locului.

31 I wish I were an angel...
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Salut, noi suntem pe aici dar nu prea mai apuc sa intru...de ieri cautam pensiuni la munte ca ni se puse pata sa plecam in weekend. Acu alt stres pe mine, la mare am mers eu, dar la munte ma descurc? Sa speram.
M-am enervat fetelor dimineata in parcul nostru drag si scump , era o bunica cu 2 copii pe iarba se jucau cu mingea. S-a dus o fetita langa ei, s-a dus si Ale, m-am dus si eu si bunica fetitei aleia....si imediat ne-au luat la rost gardienii sa mergem la "locul de joaca" ala unde sunt barele alea de metal in pietris ascunse, legane rupte. Ca sa nu mai zic ca a sapat cineva o groapa care acum e plina de apa si destul de adanca. In loc sa-si vada de curatenie si de groapa aia sa o inconjoare cu ceva pe ei ii .... grija de statul nostru pe iarba.
Monica sper sa ii treaca lui Alex tusea...o fi de la praful din atmosfera, ceva alergic?
Lexi sa fie sanatos aia conteaza!

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
alex nu a fost mai bine ci si mai rau azi noapte, acum i-am schimbat siropelul de tuse fiindca se pare ca ce-l pe care-l lua(ketof)nu-i facea nimik...daca vedem ca nu-i trece trebuie sa mergem cu el la dr.
eram asa de obosita azi noapte ca am plecat din camera unde dorm eu cu ei si am zis macar o ora de somn sa prind pe canapea...ruxi dormea in patutul ei(care este chiar langa patul in care dorm eu cu alex) si cand am revenit in camera ce credeti...ruxi sarise "parleazul" si dormea chiar langa alex care tusea de zordar se tineau asa de frumos in brate ca ti-era mai mare dragul. ziua nu prea tuseste dar cum se pune in pat...incepe de nu se mai opreste
cristina, macar de-ar fi ingrijita iarba de acolo...la praga nu era absolut nici o restrictie, toata lumea calca pe iarba si vorba aia erau turisti ca la balamuc in zona si iarba arata mereu verde si frumoasa...dar in fiecare zi o udau.
lexi, mai bine, o sa fie surpriza si mai maredaca bb este sanatos este cel mai important lucru...ma bucur ca totul este ok.
mia, dory, vio, andrea-ea, andreap voi sunteti bine, ce mai fac copialshii?
va pup pe toate

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna fetelor!
Monica suntem aici, nu am mai avut timp sa va scriu,dar am mai intrat si mai mi-am aruncat cate un ochi in graba pe forum, multumim ca ai intrebat de noi, suntem bine, Aleva a inceput sa manance ceva mai bine, nu ft. mult ca tine la silueta!
Va pupam.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata!
Dory cunoastem cu siluetele astea, de coma sunt copiii, eu am ajuns sa am urmatorul program: lapte dimineata, fructe la pranz, supa la 6 (3 linguri fireste), iaurt la 8 si...prin urmare nu mai bea tot laptele la culcare, de 2 zile arun jumate dinc at fac.
Monica imi pare rau ca nu e bine Alex, dar va tin pumnii sa se rezolve cu siropelul schimbat si sa nu fie caz de ajuns la medic.
Vio nu stiu ce face, Andre_ea nu stiu daca a venit din concediu (vinerea trecuta a plecat), Andrea_p care oricum nu a mai dat pe aici de mult e la Pitesti acum (marti a venit de la mare, miercuri a plecat).

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput