Rahova sau apropiere..... (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
cristina dupa drumul ala lung si greu pana la mare acum cred ca este f usor sa te urci in masina cu ale si sa mergeti pana in carol...este super simplu de ajuns...mergi pana la bingo si acolo faci dreapta si ai ajuns eu facem 7 min pana in carol si acolo e umbra cata vrei...mai nasol este la intoarcere cand drumul se parcurge pe soare si cu bb obosit in masina
va pup

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ai dreptate. In Bucuresti marea mea problema e parcarea. De fapt la parc nu e problema, aici, acasa, e bataie pe locuri si nu-mi vine sa-l parasesc pe al meu . Plus ca inca nu imi iese a naibii parcare....

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

la fel e si la noi la bloc cine vine primul are prioritatedar ziua nu prea se ocupa....batalia mare incepe dupa ora 16-17 cand incep sa vina de la servici.
dar la voi la bloc nu se poate plati un loc la primarie? noi am fost si in spatele blocului unde este amenajata parcarea sunt platite toatene-a aratat ala schmema dar voi poate aveti noroc si gasiti unul pe care nu l-a mai platit cineva si daca il achitati voi in continuare vi-l da voua...
ref parcare daca inca nu ai zgariat-o pana acum e bine...eu la inceput luam toate barele alea din parcare si toate garduletzelenorok ca nu am lovit si masini...doar pe a mea...dar saracutza nu zicea nimik...era si ea tot o baba ca mine...o dacie din 79'.
va pup pe toate, sa aveti o noapte buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mai, cu locul i-am tot zis lui Tony sa se ocupe si sa mearga dar...trebuie sa mai insist . In spate unde e chiar amenajat sunt toate locurile ocupate, in laterala blocului au "amenajat" astia de la noi ceva, e mai ferit dar acolo ar fi si mai greu sa parchez. Oricum nici acolo n-am loc. Ramane sa am sansa sa fie la bordura liber (unde nu cred ca a platit cineva) dar nu stiu cat mi-ar folosi la cata nesimtire e in zona.
Iar de parcat, ba m-a ghidat cineva, ba mi-a parcat-o un vecin. O singura data m-am atins cu bara de o dacie veche (nu aveam loc sa ies si am tot facut manevre), i-am agatat numarul si m-am speriat crezand ca i-am spart farul, dar nu era de la mine buba la farul aluia ci mai veche.

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

astea de langa bordura nu cred ca le poti plati...cred ca fac parte din domeniul public
eu auzisem la mama la bloc ca vroia unul sa vanda un garaj...e super aproape de tine, eu vroiam sa-l cumpar pentru noi...dar totusi sa ma duc in fiecare seara pe jos pana acasa si dim sa vin pana acolo sa iau masina

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata. Nu stiam ca astea la bordura nu merg platite. Asta e. Stii si cu garajele ca li se pune cateodata pata sa le demoleze...nu stiu...asta chiar n-am luat-o in calcul ca la noi nu e spatiu, ai vazut ce stramt e.

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kokolina spune:

Buna...
ma bucur ca este subiect cu fetele din rahova,eu ma mut in august in zona...deci sper sa ne imprietenim

va pup si va citesc in continuare

Kokolina- mami de Andrei nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor. Am revenit si noi ieri de la munte, a fost superb si ne-am simtit tare bine. Am facut vreo 200 de poze, o sa pun si in albumul yahoo cateva ca sa vedeti si voi ce locuri minunate am vizitat!
Pupici tuturor!

30+ I wish I were an angel...
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
kokolina bine ai venit in
lexi, bine ai venit acasa, ma bucur ca v-ati distrat...bb a fost cumintel in burtica? cand mai mergi la urmatoarea eco?
cristina, asa era la noi la bloc dar cine stie...la voi poate este altfel.
azi am scapat repede cu mesele a papat ruxi f bine nici nu-mi venea sa cred, supita de pui cu fidea si un copanash de pui(la cuptor) plus cartofiori....eu daca scap de masa de pranz ma simt mai linsitita ca aici e buba ei cea mai mare hi hi
alex nu prea vrea el sa manance dar cu chiu cu vai pana la urma papa si el tot din farfurie
deja ma gandesc ce sa le mai fac sa pape maine ca sa-i atrag si sa le placa.
va pup pe toate
noapte buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ale de 3 zile papa piure...maine fac supa de pui.
Dimineata am fost in Carrefour, Ale a adormit cand ajunsesem la Prosper asa ca si-a cam stricat somnul, abia la 2 a mai adormit dupa ce m-a terminat.... Inainte de somn a papat banana+pepene+piersica (bineinteles puse in borcan de Nestle), iar cand s-a trezit piure cu pui.
Pentru ca s-a trezit tarziu abia in jur de 7 am ajuns in parc dar parca nu mai am nici chef asa mi s-a cam luat de praf....
Fug la baie, noapte buna!

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput