viata in germania (37)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Raluca, te pot ajuta numai cu un site, intra aici http://www.immobilien24.de/ si afli tot ce vrei, si de cumparat, si de inchiriat.

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by RaluD

Buna, fetelor!
Cam cat costa o garsoniera la Munchen? De cumparat/de inchiriat.
Multumim mult!


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
www.point.ro/andrei/" target="_blank">http://www.point.ro/andrei/



de cumparat sau de inchiriat? Ca e mare diferenta. Mai bine te uiti pe linkul de la Carmi, desi diferentele sunt enorme intre oras si suburbii.

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Plecam la cresa. incepand cu 1 septembrie a.c. Cam neasteptat de rapida a venit inscrierea asta mai ales ca prima oara am fost pe 8 iunie, in vizita. Avem o amica mai mika decat baietelul meu cu 4 zile dar ea incepe cresa, in alt loc, abia pe 11 sept. si noi suntem incepatorii incepatorilor.

Aveti ceva sfaturi pt noi cu 'Daca stiam!? sau nefolositor?

Baietelul meu a mai stat la un fel de cresa de doua ori pe saptamana a cate 4 ore din septembrie anu trecut, asa ca s-a obisnuit cat de cat cu cineva strain dar noi nu stim cum e cu sistemul gradinitzelor-creselor in DE.

Multzam anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cklaudia21 spune:

Salut fetelor, am o rugaminte, ajutati-ma please
Parintii mei au aniversarea de 30 de ani de cand sunt casatoriti si eu nu am nici o idee ce as putea sa le fac cadou, orice idee m-ar ajuta mult
mersi , va pup

http://community.webshots.com/user/cklaudia21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Kclaudia, eu zic sa-i chemi la tine in germania sau poate sunt deja aici si ofera-le o mica croaziera cu vaporul pe Rhin sau pe Neckar.
Cred ca o sa le placa enorm..parerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by cklaudia21

Salut fetelor, am o rugaminte, ajutati-ma please
Parintii mei au aniversarea de 30 de ani de cand sunt casatoriti si eu nu am nici o idee ce as putea sa le fac cadou, orice idee m-ar ajuta mult
mersi , va pup

http://community.webshots.com/user/cklaudia21



Wellnes-Wochenende, daca te tine punga.

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enn spune:

DidiAlex, ce vîrsta are baietelul? Al meu e "veteran" la cresa, merge de mai bine de un an, de la 1 an si 3 luni. E bine, suntem f. multumiti, doar ca bîntuie mereu cîte-un virus, de-am ajuns sa aflam aproape saptamînal despre noi si noi boli. La început le si lua, acum mai rar, s-a calit
Succes!
E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Alina, inca astept nr de tel, am sa-ti trimit si eu nr meu pe PM si poate reusim sa ne vedem zilele astea.
Ce bine ca a plouat putin ayi si m-am racorit si eu, ca dupa temperaturile de peste 40 de grade din Italia, aveam nevoie de putina racoare.
Desi putin soare tot vreau ca as merge la strand.Voi fetele din München pe unde mergeti la strand, eu am unul relativ aproape, dar nu am mers niciodata.
Va urez o saptamana excelenta

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Enn,multzam mult! Baitelul meu implineste 2 ani pe 12 septembrie..deci suntem marisori.
Io sunt putin in ceata de cum o sa se descurce el. am vazut copiii dormind pe niste saltelute. De mancat manaca singur. Noua ne-a spus doar de sticla pt apa si pantofi de casa.
Oricum om trai si-om vedea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by tumpi

Alina, inca astept nr de tel, am sa-ti trimit si eu nr meu pe PM si poate reusim sa ne vedem zilele astea.
Ce bine ca a plouat putin ayi si m-am racorit si eu, ca dupa temperaturile de peste 40 de grade din Italia, aveam nevoie de putina racoare.
Desi putin soare tot vreau ca as merge la strand.Voi fetele din München pe unde mergeti la strand, eu am unul relativ aproape, dar nu am mers niciodata.
Va urez o saptamana excelenta

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)




Ioana,
Gata,l-am trimis.
Noi in München am fost in multe locuri,fie stranduri,fie lacuri,depinde unde te intereseaza,am o carte cu toate locurile astea .

In ultimele 2 saptamini,am mers la noi in Unterhaching,de la 17-20.
E foarte fain,e renovat in 2004 si e practic totul nou,fiica-mea e foarte fericita mai ales ca intilnim des colegi de gradinita.
Ce am citit pt august:vara tipic germana cu racoare,ploicele .Si eu ma obisnuiesem cu strandul,ma simteam ca pe litoral...

Hai ca mai vorbim la tel.

Alina

Mergi la inceput