viata in germania (37)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Ioana ,tel meu il mai ai?

Enn ,te rog,pot sa te intreb ceva privat?Imi poti da o adresa de mail?Danke sehr!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Alina, nu, nu am nr tau, scrie-l te rog pe PM si vb.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

fetelor vreau sa va spun ca am fost la moviepark si a fost o mare dezamagire, inafara de ice age unde intri cu o masinutza printr-un tunel si vezi cate secvente cu diego si scrat si manfred, si este cat de cat dragutz, desi destul de scary pentru un kinder de 3 ani...restul arata ca o lunapark, stiti voi, carusele, masinutze, si montagne-russe la greu...costa si mult al naibii, 26 de euroi pentru un adult, copii pana la 4 ani sau 3(parca) nu platesc, plus parcare 4 euroi si una peste alta numai muzeul filmului unde au niste afise originale si cateva obiecte folosite in filme, habar n-am de ce l-au denumit moviepark...plus o parada anemica a catorva personaje de desene animate, si un tur al studiourilor in care te plimba cu trenuletul doar intr-un studio plin de recuzita tot asa folosita in filme, zau ca nu-mi explic de ce costa atat, pentru atat de putin entertainment, asta asa ca sa va zic sa va faceti o idee cat de cat, ca la cata reclama i-au facut astia ma asteptam sa fie precum disneyland, dar in miniatura.
vroiam sa va mai intreb daca voi stiti exista vreo orca in vreun delfinariu in germania, caci am gugalit si n-am gasit nimic...banuiesc ca nu!!

Lena si t-rex Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

quote:
Originally posted by tinatache
quote:
Originally posted by DidiAlex
Enn,ai mai avut si epidurala?Tinatache, pt rani deschise poti folosi pansament spay de la Hansaplast scrie pe el Spüh-Pflaster; fovorizeaza o cicatrizare rapida, spun ei in prospect! E si dezinfectant si atentie..ustura la aplicare.Edit: Da, poti folosi pe rana deschisa Bepanthen-ul, noi am mai folosit spay-ul de la Bepanthen, e destul de bun.
mersic, sa inteleg ca ti-a trecut supararea?:) Uite chiar am sa incerc cu Bepanthene, ca plasture am pus dar se joaca, si-l agata si cade. e si o zona cam aiurea, fix in buricul degetului. mersic! Cristina-----------------------------------------------Explica-mi, si am sa uitArata-mi, si am sa-mi aduc aminteLasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.Confucius
Stati asa ca mie farmacista mi-a zis altfel, cica pe rana deschisa nu se da cu bepanthen, ci se foloseste numai cind se inchide, cind are crusta. Cit e inca singe se da un desinfectant, mi-a recomandat Wund-desinfektion, e un spreiuletz si l-am incercat si eu, nu ustura.Lena tot Disney ramine pe lista nu-i asa?Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

vik, asa stiam si eu, ca regula generala, ca nu dai pe rana deschisa decat cu dezinfectant. Dar se pare ca acum am scapat, au avut ieri grija educatoarele si l-au scos in gradina in papuci de casa (inchisi in fata ca sa nu-i mai iasa degetele) si deja s-a inchis. Azi am zis sa-l mai lase inca in papucii aia si eu cred ca maine e pe trecute. Ma apuca jalea cand ma gandesc ca din ianuarie merge la gradinita unde nu se uita nimeni sa-l bibileasca ca aici:((( Cred ca am s-o innebunesc pe Andra la cap sa aiba grija de fratior. Deja a fost cresa in vizita la gradi si Andra cum l-a vazut l-a si pus la strans jucarii:))) uofff, pe de o parte astept sa creasca sa nu ma mai plimb dimineata si intr-o parte si-n alta, pe de alta parte ma ia cu jale....

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enn spune:

DidiAlex, n-am avut nevoie de epidurala, c-a mers totul f. repede si fara probleme. La 6:30 am ajuns la spital (pe jos, ca stau la 3 min) si la 9:30 tineam fetita în brate.
Alina, am pm activat, poti sa-mi scrii acolo.

Va doresc o zi cu umbra si racoare!
E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Fetelor,
Aveti idee unde se fac pozele biometrice pt pasaport?Oare se fac si la automatele foto de prin metrouri?Am uitat sa intreb la primarie.

Are cineva o reteta bunnaaaa de Gemüseauflauf?Danke sehr de pe-acum.
Narcisa,parca tu ai postat niste retete din astea?Scuze,nu-mi mai amintesc exact cine.

Ioana,
Iti trimit pm cu numarul.

Enn,
Iti scriu miine pm.

Noapte buna!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Alina, nu cred ca poti face poze biometrice la automate.
Noi i-am facut acum cateva luni lui Fabiano si nu se faceau peste tot. Ne-a explicat tanti aia ca foto e reusita numai daca axa nasului este exact la jumatatea fotografiei. Apoi, a fost nevoie de un fundal albastru (habar n-am de ce) Ca sa n-o mai lungesc, e nevoie de cineva care sa-ti spuna cum sa stai (si asta pt. ca daca din 2 incercari nu iese, nu mai primesti banii inapoi). Cel putin asta e experienta noastra. 4 foto au costat 14 euroi.

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by Carmi

Alina, nu cred ca poti face poze biometrice la automate.
Noi i-am facut acum cateva luni lui Fabiano si nu se faceau peste tot. Ne-a explicat tanti aia ca foto e reusita numai daca axa nasului este exact la jumatatea fotografiei. Apoi, a fost nevoie de un fundal albastru (habar n-am de ce) Ca sa n-o mai lungesc, e nevoie de cineva care sa-ti spuna cum sa stai (si asta pt. ca daca din 2 incercari nu iese, nu mai primesti banii inapoi). Cel putin asta e experienta noastra. 4 foto au costat 14 euroi.

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video


Carmi,
Multumesc mult pt informatii .
Mama mia,ce s-au mai complicat lucrurile de anul trecut.O sa merg miercuri in centru la un studio foto,precis ca doar in studiouri fac poze din astea.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Buna, fetelor!
Cam cat costa o garsoniera la Munchen? De cumparat/de inchiriat.
Multumim mult!


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
www.point.ro/andrei/" target="_blank">http://www.point.ro/andrei/

Mergi la inceput