Viata dupa divort?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Madau - poate e timpul sa incepi sa nu il mai lasi sa va vada asa des. Spune-i ca nu esti acasa, iesi cu fetita, nu mai fii disponibila. Mi se pare strigator la cer sa faca sex cu alta si sa iti spuna ca din cauza ta. si apoi sa iti spuna ca e doar sex.
bineinteles tu stii mai bine ce este intre voi, dar din ce ai povestit tu aici, tot el este marele iertator care se poate sa iti mai dea o sansa.
Tine-l departe o vreme, pune-i conditii, nu te mai lasa manipulata, pentru ca se va intoarce la voi, si dupa aceea iar o sa te insele. Fetita ta nu ar trebui sa invete astfel de comportament...
Ameninta-l tu cu divortul, fii cat se poate de serioasa si ai sa vezi ca iar se schimba, ba mai mult, o sa inceapa sa dea inapoi de la ce a spus prima oara, ca iti lasa tie aia, si aialalta...
m-am lungit. nu vreau sa te upar. insa ultimul tau mesaj schimba TOATE datele problemei. nu te merita, orice ai fi facut nu lar fi indreptatit sa se duca la alta, inainte sa incheie cu tine. punct.
nu accepta acest compromis.

iti urez ca dumnezeu sa te lumineze pe tine sa gasesti calea cea buna!


b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mersi de sfaturi...ceea ce ma intriga pe mine insa, sau ma rog, nu inteleg...este ca..ok, s-a dus la domnisoara pt sex, toate bune pana aici sa zicem, a tinut-o atat de mult cu chestia asta, probabil ca devenise deja obisnuinta, sau nu mai stiu ce sa zic...iar acum cand am aflat, si cand am discutat ca lucrurile se pot schimba intre noi el a plecat de acasa, sa se gandeasca cica, sa se linisteasca...si continua sa se vada cu panarama. De ce face asta? Aici ma depaseste.. Ca vb aia, a fost, a fost..daca declara sus si tare ca n-o iubeste, n-a iubit-o, nu vrea nimic de la ea...pt ce se mai vad? Si au o relatie..."o relatie - n-o iubesc, nu nimic" cum zice el. Pt ce? Asa de divertisment...sa nu stea singur, sa nu iasa singur la o cafea... Pe cuvant ca nu ma prind deloc. Si nu stiu ce ar trebui sa fac ca sa simta ca-i fuge putin pamantuld e sub picioare...pt ca in felul asta, sincer, pt ce s-ar intoarce acasa? La familie, la obligatii, la tot. Nu de alta dar situatia ii convine de minune probabil...are cu cine sa se vada, eventual sa faca sex..vine cand vrea la copil..si uite asa, pt ce sa ajunga la concluzia ca ii e mai bine acasa langa noi? Poate va dati cu parerea, pe mine chestia asta ma deruteaza foarte tare..si ma enerveaza in acelasi timp

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Stii de ce iti spune ca nu are nimic serios cu tipa aia? Ca sa tina locul "caldut" si la tine, in caz ca acea individa nu se dovedeste o alegere mai buna (iar evaluarea ia ceva timp, totusi).

Stii ceva? Da-ti un termen (o luna-doua) pana la care sa lupti si sa fii deschisa, fie si de dragul copilului pe care il aveti impreuna, sau pentru linistea ta ca i-ai oferit sansa de reabilitare. Dupa care inchide brusc toate usile, altfel o sa te chinuiasca o viata.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Adina la treaba cu "evaluarea" m-am gandit si eu, dar totusi in atata timp de cand are o relatie cu ea...n-a avut timp sa o evalueze? Sau acum vrea s-o evalueze din toate punctele de vedere, nu doar sexual?. Asa mi-am si propus, sa-i acord sansa sa se reabiliteze in fata noastra, de dragul copilului, de dragul familiei, de dragul lui...am sa-l mai las o perioada sa vad cum reactioneaza, am sa ma port super frumos cu el, sa-i arat ca m-am schimbat, asa cum vrea el, sa vad daca am vreun feed-back pozitiv. Si teoretic, n-ar mai avea de ce sa se planga si ar trebui sa vina acasa. Daca o tine tot asa insa, si nu vad nici o schimbare, vom deveni si noi inaccesibile...in fond orice lucru are o limita

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Madau - in primul rand cred ca ar trebui sa iei o pauza si sa te gandesti f bine daca tu mai esti dispusa sa-l accepti sau nu. Daca esti dispusa sa-l accepti, va trebui sa-ti schimbi comportamentul pt ca ai ajuns tu la concluzia ca trebuie schimbat, ca asta va face bine relatiei voastre. Daca iti schimbi comportamentul doar pt a-l testa pe el, relatia voastra nu are nici o sansa in viitor. Chiar daca acum s-ar intoarce la tine, pe viitor, cand vei reveni la vechiul tau comportament, discutiile voastre vor reincepe si plecarea lui va fi definitiva. Din pacate, stiu ce vorbesc. Iti doresc multa bafta si luciditate in gandire. Sa dea Dumnezu sa iei cea mai buna decizie.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

N-am zis ca-mi schimb comportamentul doar pt a-l testa pe el....nici nu se pune problema de asta, am spus doar ca sper ca in urma schimbarii mele sa se vada o schimbare si la el. Asa ar fi normal

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Madau,
Pana la urma el ce iti reproseaza?! Ce anume trebuie si trebuia sa schimbi la tine atat de radical, si n-ai schimbat pana acum de el a trebuit sa recurga la asa ceva, pana la urma e si familia lui nu doar a ta.
Si el ce face de dragul familiei? Vine acasa?


Hopes si minunea mea - www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ei, au fost mai multe lucruri, printre care cel mai important, sexul...care a cam fost destul de slabut...eu am avut cerclaj din luna 4 de sarcina, m-am refacut foarte greu dupa nastere, apoi oboseala, copil, curatenie...na, stiti cu toate ca seara nu-ti doresti decat un dus si nani..asa ca n-am mai fost la |"inaltime" ca sa zic asa...dar am crezuit ca intelege lucrurile astea...ei bine n-a fost asa. Plus, faptul ca-l "pisez" cu telefoanele...in fine, s-au mai strans.

De dragul familiei...deocamdata nu ne mai considera o familie, e foarte suparat pe mine, nu crede ca lucrurile pot fi ok din nou, din cauza asta nu vine acasa

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Madau,
imi pare rau ca treceti prin asta, tu si fetita ta.
Sa nu te invinovatesti deloc, da ? Aici singurul vinovat e sotul tau.
Si oricum va fi, va fi bine. Aici doar si numai el pierde !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Subscriu la ce a spus Mamagiuliei.
madau n-ai de ce sa te invinovatesti ca sotul tau a facut ce a facut.
Efortul de a salva o casnicie, efortul de a lupta ptr. familie trebuie sa fie din partea ambilor. Faptul ca el s-a dus la alta nu denota deloc acest lucru.
M-am uitat la pozele voastre, esti o femeie frumoasa si desteapta. Nu te lasa trasa in jos. Sa inseli si sa spui ca e din vina celuilalt e chiar tupeu.
Multa putere si intelepciune

Hopes si minunea mea - www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard

Mergi la inceput