Bebelusi de sept - oct 2005 (115)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Atunci ce sa zic de noi? La 9 luni avem 9100 g. Doctora zice ca e bine. Arata si bine si e in grafic. Si noi avem probleme cu mancarea. Nu mananca masa de amiaz decat uneori.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Anca e bine zic eu, are si cute la picioruse, dar are 8,400kg la 8 luni. Exact ca perechea ei Vladut, cred
In ultima luna a luat 400g, eu zic ca ok.
Si la nastere a avut 3,500kg.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Sofia, sanatate mamei!

Oana, 9 Kg? Si ai vreun stres? Wow! Cred ca Dinu la 1 an face 9 kg! Eu cred ca e chiar dolofana Andra! Glumesc, e foarte bine!

Ioana, merci! Nu aluneca pe parchet, nu? Si cam cat sunt de mari? Si...blabla?Si ce mai stii tu despre ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_reurean spune:

Buna,

am "trecut" sa va salut, ca nu am mai intrat de ceva vreme.
Nu prea stiu eu daca ma mai tineti minte, dar...oricum va pup si multa sanatate la mamici si copii.

Delia

Delia-Vio
POZE cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Tonnia, merci pentru incurajari. Tinind cont de greutatea cu care s-a nascut, sint 1 pic speriata dar, ... speram ca totul va fi ok.
Mi s-a sugerat sa incerc cu faina de orez sar nu stiu de care lapte sa folosesc. Voi ce ziceti?

Oana si Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Oana, daca ea papa san, cu lapte de-al tau, muls. Asa cred eu.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Tonnia, eu nu am ajuns la etapa in care sa am parchet in casa. Deci nu stiu daca aluneca. Sint 10 patratele, 30x30cm, care pot fi "imbinate" oricum, poti sa faci si cub din ele. Eu am un set din asta si inca un set de 30 patratele mici, 10x10cm, cu litere si cifre.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna fetelor!
Intrebare: sambata ma duc la o rupere de turta , fetita nasilor Anei implineste 1 an! Cum e obiceiul, se dau si bani la asa ceva? Mergem la resto.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

mifloricica, rupere de turta fericita. La multi ani fetitei nasilor! Eu n-am fost la nici o "rupere" pina acum.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Oana bine ai venit! Din cate am inteles eu pe forum copii nascuti dolofani cres mai lent apoi. Nici eu nu cred ca e cazul sa-ti faci griji.

Tonnia hai ca diseara pun puzzel-ul de izopren pe parchet (laminat) si iti zic daca aluneca.

Vio normal ca te tinem minte si te asteptam mai des.

Acum am tulit-o...

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput