Bebelusi de sept - oct 2005 (115)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Gabi eu nu as risca sa merg la Codlea , indiferent a cui o fi nunta!

Codruta ce coincidenta...aveam o prietena pe care o chema tot Codruta si era nascuta in aceeasi zi cu mine

Raluca daca nu ma dau si eu tare degeaba cred ca se scrie Ibuprofen

cge...acum nu se pot face pasapoarte individuale copiilor? eu asa auzisem...trebuie sa o trecem si noi pe pasaport ne Noa la vara cand mergem acasa.





Irina si Noelia - - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Miflor, eu am fost la rupere de turta, cand am fost nasha. Binenteles, eu ca nasa am dat si bani. La ei a fost acasa. Ceilalti invitati nu stiu daca au dat bani dar pot sa ma interesez la cumatra mea.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

hai, mai oana, ca esti culmea! pai radu are la 7 luni 7.400 kg. si tot timpul ma gandesc ca mai bine sa fie mai slabutz decat prea grasutz. eu si tac-su am fost niste slabanogi. de ce ar fi fi-miu mai altfel?

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Tonnia, covorasul nu aluneca pe parchet (nelaminat). La mine in schimb nu prea sta intreg pt. ca tanarul il dezmembreaza imediat.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

despre covorasele acelea...ce pot sa spun...i-am luat si noi dar are patratelele mai micute si s-a invatat sa ii desfaca marginile...ca sa nu mai spun ca pleaca la sanatoasa in patru labe...si cum avem gresie in rest...e cam nasol.

Irina si Noelia - - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Si ca sa ajung la 500 de mesaje ... Mifloricico, eu am fost la taiere de mot si nu am dat bani, i-am facut un cadou baiatului. A fost acasa masa. Pana acum nu am mai auzit de chestia asta facuta la resto. Presupun ca ruperea turtei are loc acasa si apoi mergeti la petrecere, nu?

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Mi-a luat 2 ani ca sa ajung la 3 stelute, in ritmul asta n-am nici o sansa sa ajuna la culoarea galbena

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Cum Ruxandra, sigur ca ai, inca 4 ani si 2 copii si te ingalbenesti si tu.

Mie imi place covorasul ca miruna scobeste fructele alea, le roade, etc. Deci e o jucarie cu care chiar se joaca.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Da Kristinutza, nici eu nu vrea sa fie o grasana ca stiu ce complexe am avut eu ...
Bine e ca-i sanatoasa.

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Inaa, puteam sa le facem copiilor si pasapoarte individuale, dar am ales sa ii includem in pasaportul nostru deoarece:
- nu a fost nevoie de copii. Pozele le-am facut noi sambata la fotograf, si azi n-am mai stat cu copii la coada.
- copiii nostri nu vor calatori singuri in strainate in urmatorii 3 ani, cat e valabil includerea in pasaport. Parca asa am inteles.
- nu am mai platit nimic in plus. Noua oricum ne expirau pasapoartele acum in iunie.

MiFloricica, cred ca daca cotizezi si cu bani, sigur vor mai fi multumiti. Ma gandesc ca fiind la restaurant, vor fi si cheltuieli mai mari.

Noi lui Victor i-am taiat motul la restaurant si ne-am bucurat cand am primit si bani.

Chiar asa, voi unde va ganditi sa faceti ruperea turtei/taiatului motului ? La resto, acasa sau la un local de petreceri ptr copii.

Pe de o parte ma gandesc ca in fond e serbarea unui anisor si ar trebui facuta ptr copii.

Oricum sa stiti ca eu nici nu concep sa nu ne serbam bebelusii si la comun, adica sa inchiriem undeva si sa serbam 'bebelushii de sept-oct2005'.

Dar mai e pana in septembrie, octombrie.



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput