Bebelusi de sept - oct 2005 (115)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Kid, pe bune? Au anuntat la stiri?! Nasol nasol...

Nici Dinu nu a mai luat nimic in greutate de 2 saptamani desi a mancat mai bine ca niciodata!

Oana, bine ai venit! Sa-ti traiasca Andruca, sa fie sanatoasa si norocoasa! Imi place mult numele ei, cred ca e singura Andra din grup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ioana, de unde iei covoarele alea?
Nu incurci nimic, a disparut dupa botez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Poate Sofia a emigrat


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

quote:
Originally posted by kid2003

Ah, am uitat...o salut pe Oana G pe care am vazut-o la Parintii intreaba, facandu-si probleme ca fetita e e slabuta si nu mananca. Nu e asa, e o fetita normala (grasuna pe langa a mea) draguta si sper sa fie sanatoasa toata viata!
Hai la taclale cu noi, Oana (pentru cine nu a vazut, mesajul ei a aparut pe pagina 2)

Iti mai faci probleme cu greutatea fetitei? Uite caincep eu acum....de la 6 luni incoace (au trecut deja 45 de zile de atunci( fata mea nu a reusit sa ia nici 500 de gr, vreo 400, intr-o luna jumatate. Aseara am filmat-o dezbracata si am tinut-o de manute, in picioare, i se vad coastele, copil de somalez ce este...nu mai zic ca nu are absolut nici o gropitza, cuta, grasime draguta de bebel. Zici ca e copil nemancat de o luna...



Nu. Sau mai bine scris, nu prea. Azi n-a mincat supica dar n-am fortat-o si nici nu m-am mai enervat. Poate maninca mai tirziu iar de nu, maninca maine. Bunica-sa care n-o mai vazuse de ceva vreme a spus "" ... ai mai slabit ...", tati: " ... vai ti se vad coastele, pot sa le numar ..." o colega de serviciu care are fata nascuta cu 2 sapt mai tirziu ca Andruta la 2.600 sau 800 are acum 10 kg, toate astea m-au facut sa ma panichez.
Voi ati incercat cu faina de orez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Sper sa nu se supere pe mine Sofia, stiu ca deschisese un subiect la medicale cu o intrebare ... mama ei cazuse si avea fractura. Poate de-aia nu mai intra asa des pe forum. Cu aceasta ocazie ii urez multa sanatate!

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Oana, la 9 kg nu e slaba! Fii-mea la 7 luni fix avea 8640 g! Nascuta cu 2550 g. Daca vrei, incerca niste cereale dar nu cred ca e cazul.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

M-am uitat acum la stiri si au zis ca nu e confirmat la oameni virusul, dar pe de alta parte tocmai ce-au adus un tanar de 17 ani care este in insuficienta respiratorie si care intrase clar in contact cu pasarile alea la codlea. Ooofff.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Of, of, ne pare rau, numai chestii din astea nu vroiam sa auzim.
Sanatate multa ii dorim !!

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Oana, bine ai venit! Nici mie nu mi se pare putin 9 kg, sa stii.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Tonnia, covorasele le iau din Billa. M-am oferit sa iau oricui vrea, si oferta e inca valabila. Sint cu cifre, fructe si animale (in ordinea descrescatoare a numarului de piese mici).

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput