Impreuna, TIMISOARA (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Ana, drum bun, bafta pe acolo si sa te intorci cu bine!
Gabi, in care parc iesi dupa masa? La ce ora? Ma bate si te mine gandu' sa ies cu Paul azi in parc.
Dani, bafta! Cum merge invatatu'?
Cioco, abia astept sa ne cunoastem la proxima intalnire!
Doris, spor la cumparaturi!
Ieri am trimis formularele. De acum ce-o vrea Doamne-Doamne.
Katik, pe unde umbli? Cum te simti?

Va pupa
Silvana si soricelu' Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele! Multumesc de intrebari ... da cu invatatu merge ca porcu. Am facut si eu o gresala existentiala, m/am apucat cu chestiile din capatul bibliografie care sunt niste tampenii filosofico teoretice, mi/am ars neuronasii cu ele si mi/am cheltuit energia pana in pragul depresiei. Noroc cu Ana ca m/a scuturat nitel ieri si mi/am dat seama ca tine de noroc daca imi pica chestiile ale. Adica mai bine invat partea care are legatura cu practica ca oricum filosofia nu/mi intra in cap si numai pierd timpul cu ea. Incerc si asa... oricum sunt mult in urma si o sa am nevoie de o doza zdravana de bafta. Sper sa vina de la voi... Asa ca asa cu invatatul meu. Sper sa fie o zi buna ce acu examenul ca am constatat din experienta ca in conditii de examen am doua reactii, fie ma mobilizez, fac conexiuni, dau tot ce pot fie ma cuprinde o liniste si un dolce far niente de nu reusesc sa fac nimic. Vreau in continuare sustinere si sper sa fie bine.


Acum, cu carnea de pui... Cea de la Avicola Buzias / de fapt o firma din Mosnita, e adusa de la una din cele trei firme cu probleme din jud Brasov. Mare parte din ea a fost confiscata si sechestrata dar o alta a ajuns pe piata. Am fost ieri la un pediatru, BUN, si am facut o stire pe tema carnii de pui pt. copii. Mi/a spus ca NU trebuie sa le dam, mai ales celor sub un an, carne de porc ci se ramane pe cea de pui, dar BINE fiarta. Adica atat de tare incat sa se desprinda singura de pe os. Asta inseaman ca toate virusurile si bacteriile au fost omorate. Pe de alta parte, ca masura suplimentara de protectie eu va recomand sa cititi pe eticheta produsului unde a fost PRODUS, nu ambalat. Smecheria e ca firme precum Avicola Buzias, despre care eu traiam cu impresia ca fiind Avicola, produce carne, aduc de fapt parte din marfa din alte parti. Adica, degeaba scrie pe ambalaj Satu Mare, de exemplu, ca s/ar puntea sa fie carne produsa la Codlea. Daca nu scrie unde e produsa, cereti lamuriri suplimentare sau cautati alta cu producatorul trecut pe ambalaj. Trebuie sa fiti atente si la semipreparate. crewustii sau parizerul pot fi produse de o firma din Timis cu materie prima din brasov, si asta nu apare trecut nici unde. Teoretic, in procesul de fabricatie, carnea e fiarta dar ... daca ati fi vazut, ca mine, conditiile in care sunt preparate, in anumite locuri, aceste produse, le/ati evita clar.

Va dores tuturor o zi buna si va rog, inca o data, sa/mi tineti pumiii strans.

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

salut dragele mele...


Saptamana trecuta n-am avut timp sa intru...iar cand am vrut... luni si martzi mai exact...nu am reusit sa ma logez pe dc

va pup...atata pot acum

in gasca

mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Buna ziua....

Ana, Doris....Andreea este bine in timpul zilei dar noaptea ma termina....se trezeste si nu mai vrea sub nici un chip in pat, ma trage de mana sa mergem in sufragerie ....si acolo trebuie sa stau numai in fotoliu, asa vrea ea....adoarme intr-un final cam dupa o ora...of, of...

Gabi, noi venim in parc...cam pe la ora 7-7.30...la mall.Cum pregatesti tu pestele micutei?Ca io nu stiu decat sa i-l fac pasat cu brocoli si cu smantana....am mai incercat un paneu cu ou dar se facuse crocant :(

Slivana, tinem pumnii!
Danitin, hai ca facem galerie

pupici
www.nede.netfirms.com/scrupi.bin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Felicia, ce face Andreea noaptea cand se trezeste? Se joaca? Cat doarme ziua?
Ce scumpa e, seamana cu tine!

Silvana si soricelu' Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Silvana , se trezeste, incepe sa planga ca ea vrea "acolo" si ma trage de mana....au fost nopti cand imi punea telecomanda in mana sa aprind tv-ul, altfel imi face semn sa stau in fotoliu si s-o iau in brate....si stam asa cam o ora pana inchide ochii....sta pe mine si nu zice nimic....
Ziua doarme cate 3 ore....prima ora in dormitor apoi se trezeste plangand, alerg repede o iai in brate si mai adoarme in sufragerie alte 2 ore.Cred ca a prins frica de patul din dormitor dar am incercat sa dormim in sufragerie si e la fel...cand se trezeste si vede ca e intr-un pat cu greu o mai readorm.
Dimineata se trezeste la 7...nu cred ca alea 3 ore ar fi cauza....nu stiu ce sa zic.

Mercic de aprecieri...daca-l vezi pe tati seamana mai mult cu el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:



Mihi, saluti draga...ce-i cu tine de esti asa ocupata?
Gagici, pe unde sunteti? In parc?
Vine omul de la job, nici nu se descalta , nici nu mananca, direct pe forum, si cand colo, voi vandra?

Las ca veniti voi....

POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by Doris-Alina
Gagici, pe unde sunteti? In parc?
Vine omul de la job, nici nu se descalta , nici nu mananca, direct pe forum, si cand colo, voi vandra?



Normal – stam si ne jucam cu putzulica in nisip , doar e primavara , ce credeai ?

Adrian
http://www.geocities.com/dara2el/
6 tehnici in asteptarea lui BB mic

„Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.” Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Darael...






Apropo, Ines e mai bine...ne tinem de tratament...si faza cu pupicii pe burtica e totala...ma intreaba:
Mami cand mai imi faci asa cu palmele pe burta?

POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Am fost in parc in Dacia de la 16 la 18:30. Pako, noi la 19 deja ne intoarcem la baite, papite etc. M-am intalnit cu Paul si Silvana, s-au distrat copilasii fain. A, si cu Caterinuta si dulcineea de Maia.

Darael, ada lopatica, facem concurs de castele?

Mihi, chiulangioaico, nu ne lasa balta! Fa-ti putintel timp si pentru noi?

Danitin, bafta si spor! Ne gandim la tine in fiecare zi!

POZE

Mergi la inceput