Impreuna, TIMISOARA (44)

Impreuna, TIMISOARA (44) | Autor: gabirus

Link direct la acest mesaj

Bun venit tuturor in mica noastra Timisoara virtuala !

Asteptam cu drag toti timisorenii de pretutindeni, dar nu numai! Toti cei care iubesc Timisoara si spiritul ei, veniti cu noi, "Impreuna, Timisoara"!

Sarbatoritii lunii mai:

Jaki, sotul lui Mihi, 28 mai

(pentru completari, va rog sa-mi trimiteti PM sau Email)

Trupa noastra (mereu in extindere) :



  • Silvana

  • Ionela-roxana

  • Doris-Alina

  • Gabi Rus

  • Mihi

  • Amutza (Amalia)

  • Ana68 (Ana-Maria)

  • alexa00

  • Anda

  • danitin

  • bulina_buclucasa (Lili)

  • Dorsilia

  • katik

  • Irina-Claudia

  • Diana1971

  • ValiM

  • pako (Felicia)

  • Caterinuta (Cati)

  • Thessa

  • Ciocolata cu piper (Angy)





FOTO CU NOI:

INTALNIRE 1
INTALNIRE 2
INTALNIRE 3
...
INTALNIRE 11
INTALNIRE 12
INTALNIRE 13
INTALNIRE 14
INTALNIRE 15

POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Caterinuta, bine ai revenit in oras si pe forum!

Cum a fost la Brad?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Cred ca am postat deodata cu Gabi asa ca imi permit sa ma folosesc de copy si paste in noul capitolCiao, fetele! Ma bucur ca v/ati distrat bine. Pacat ca nu am avut timp sa vin.
Eu invat, invat, invat... Si tare greu merge. In primul rand pentru ca nu am unde / la servici e imposibil iar acasa ma ia spiridusul de noua asa ca numai seara dupa zece si dimineata de la 5,30 cand, evident, pic de somn si in al doilea rand pentru ca este un volum imens de informatii / 11 carti, greu de procesat de creierasul meu in asa scurt timp. Nici de forum nu mai am vreme.
Gabi, merci de emoticon, imi place
Katik faine incurajari, merci
Ana ce faci, n/am doza zilnica de optimism, da si mie ca am nevoie. Maine e ceva sarbatoare pe la voi, ca m/a trimis seful. Te vad?
Mihi pe unde esti? Pupici multi
Doris eu am dus/o pe Lori la o tanti homeopat care da tratamente pe termen fooooarte lung da cica cu rezultate bune. O buna prietena si/a dus amandoi copilasii la ea si spune ca problemele cu gatul au disparut. Daca vrei numar da un semn
Irina nu am mai apucat sa/ti scriu de hainuta. Multumesc de intentie da sunt asa de zapacita cu invatatul ca nu mai pot rationa in nici un alt domeniu.
Anda / mi/a placut mult chestia cu Doamna, fa/i praf. O tin ca motto pe perioada asta
Pako / si chiar ai alergat? Multumesc si tie de urari...

Multumesc tuturor de sprijin moral. precis nu am transmis un mesaj exact cuiva de care ma simt mai aproape dar, dupa cum v/am spus, nu functionez normal. Asta ii soarta, nu demult ma plangeam de insomnii si acum ... as dormi tun da nu am timp. Nici in sesiune nu era asa.
Oricum e o presiune psihologica groaznica....
Cred ca o sa imi castig, pana la urma titlul de plangacioasa trupei si imi schimba Gabi emoticonul cu dar .... Lori e asa de agitata in ultimele zile cum nu a mai fost din perioada colicilor si vrea tot timpul la mami, sotul vine frant de la lucru si nu am inima sa/l pun la treaba cu spiridusul iar buni e cu nervi in plop / cred ca/i cumpar ceva de la naturiste antistress. Ieri a lovit/o pe Lori peste manuta pentru ca a aruncat pe jos o lingurita si eu, venita acasa pt. 2 ore sa invat, am stat sa calmez spiridusul care plangea cu hohote.
Asta e, ganditi/va din cand in cand la mine ca imi priesc voastre

Pupici! A, daca reusesc dau bere la toata trupa..





Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Hahahahahaha.....Bey,Gabi,mai spart cu emoticunu' ala ....Dintre toti numa' io sunt cu ala de lesina de ras...M-am spart de ras...BETON! Place la mine....

Saluti oamenilor...Baaaaahhh,io ma pregatesc sa plec la Tg.Jiu...Naspa,ca n-am chef de duca...
Hai mah,Anda,ca n-am vaz't cand ai scris ca dai adresa matale...Iaca ca te-am bagat in agenda si trimit si la tine.Dupa ce postez iti trimit bance,timp sa ai sa le citesti...
Dana-danitin,pai ne vedem,normal....daca vii maine aici...Pai vin mai multe tv-uri acilea,ca e ziua comunicatiilor si vine presedintele incoace....nashpa,asta e!Asa ca astept sa ne vedem,io mi-s la etajul 2,cum urci pe stanga,birou autorizari radiocomunicatii.Te pup si spor la invatat!
PS.Azi stau prost la optimism,ca am mi-s agitata:tre' sa fac mancare cand ajung acasa si n-am chef...
Cati,bine ai revenit!
Silvana,cu luleau?Baaaaahhhhh....
Doris,sa-ti fie de bine!Ai avut timp sa le citesti?

Hai ca ai pup iu...evribadi si mai vorbim...Ma'c sa pun bance pentru Anda...


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caterinuta spune:

Gabi imi place emotionu', tot pe drumuri si pe drumuri.
La Brad a fost odihnitor. Lili a plecat in Moldova sau mai e pe aici?
Fetelor ati auzit ceva de aviara la avicola Buzias, ca eu tocmai am luat sambata carne pt. Maya.
Si aseara carau lazile cu carne afara din magazin, iar astazi este inventar si magazinul gol. + un taximetrist care a spus ca este aviara la Mosnita.
Ma iau nabadaile zau asa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Cei de la Avicola Buzias au adus carne de pui din zona de carantina sanitar veterinara. Au fost trimise probe ca sa se stabileasca daca este infectata sau nu. Atentie mare>
1. Sunt firme care nu au adus carne de acolo dar au adus pui asa ca...
2. A fost adusa carne care a fost preparata sub forma de cremwusti, parizer, etc.
3. Pe multe ambalaje apare firma X dar este posibil ca ea sa fie cea care a abmalat carnea, nu producatorul
4. 9 tone de carne de pasare din zonele de carantina au fost deja vandute in judetul Timis, chiar si in supermarketuri.

Nu este vorba de carne de la fermele unde s/a depistat gripa aviara, ci de la firme din zona de carantina.

Ce v/am scris sunt chestii oficiale, nu zvonuri. Acum, parerea mea personala> lasati deocamdata carnea de pui, mai ales pentru copii, ca nu e in regula. Noi tocmai investigam cateva posibilitati foarte naspa, nu vreau sa creez panica gratuit dar s/ar putea sa existe nereguli mari.

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Si inca o chestie, care confirma ceea de ce ne temeam. A aparut pe agentie de presa dar nu am apucat sa verificMai multe magazine din Timișoara și din județ au vândut aproape 9 tone de carne de pui cumpărată de la ferma brașoveană în care a fost identificat virusul aviar H5. In plus inspectorii veterinari timișeni au descoperit la o fermă situată la doar 3 km de Timișoara, carne de pui cumpărată de la firma brașoveană cu probleme, dar cele două transporturi de marfă erau însoțite de certificate sanitar-veterinare. Cu toate acestea, DSVSA Timiș a luat măsura confiscării și distrugerii întregii cantități de pui și organe de pasăre aflate în fermă, precum și a celor livrate și, încă, nevândute, de pe piață. verificările continua la toate unitățile care comercializează carne de pasăre pentru a se stabili dacă pe piața din județ nu a pătruns o astfel de marfă și pe alte filiere.

Daca ati cumparat in ultima perioada carne sau semipreparate din pui verificati cu atentie eticheta. In cazul in care constatati ca ele provine din zonele afectate cu gripa aviara puteti sa le predati la magazinul de unde le-ati achizitionat, acestea vor fi distruse iar dvs. veti primi banii inapoi




Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Danitin, esti tare draguta de ne dai atatea informatii...multumim!Sambata dim. am cumparat si noi 3 copane proaspete de pui si cum am ajuns acasa am auzit informatia neplacuta....m-am dius repede la frigider si m-am uitat de unde provin copanele....sunt din Alba.Nu o sa le arunc, o sa le prepar numai ca o sa le fierb mai mult timp.Prin fierbere la peste 70 grade carnea nu mai are probleme.

Gabi, foarte frumoasa listuta cu emoticoanele....am ras la ce ai pus Silvanei...hehehe.Imi place si emoticonul din dreptul meu...

Caterinuta , bine ai revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Danitin, nu am alergat la cros, decat am facut galerie....dar daca la anul mai suntem pe aici cu siguranta o sa particip....chiar imi place ideea.Mult spor!!!


www.nede.netfirms.com/scrupi.bin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Salutari fetelor!

Gabi :m-am distrat copios cu emoticunu' ala !!!Mi-ai schimbat dipozitia pe azi( in bine bineinteles)! Asa ca un pupic mare de tot de la mine!

Aseara am fost la Buzias sa ne facem plimbarea de seara la aer curat.A fost fain, dar ne-au halit tantarii!


Numai bine la toata lumea,
Alexa





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caterinuta spune:

Multumesc Danitin pentru informatii!
Acum chiar ca sunt foarte suparata, ce-i mai dau la papacioasa mea sa manance, doar borcanase?

Mergi la inceput