Sa continuam sa fim alaturi de batranii nostri

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yank spune:

Va trimit si eu maine 150 RON din Banca Transilvania.Mult success!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Yank si Miramar multumim foarte mult.
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

Am trimis azi,din pacate doar 67,8 ron,ca atati imi ramasesera,dar mai trimit restul pina la 150 saptamna asta.Astept o confirmare.Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Nu am mai scris pt ca am fost plecata in concediu dar acum revin cu forte proaspete. Yank, nu am apucat inca sa merg la banca. Imediat ce ajung voi confirma noutatile din cont. Multumim mult Trebuie sa vedem cum ne organizam pt saptamana asta mai exact Duminica.Va pup si astept astept vesti.
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

S-ar putea oare sa ne mobilizam si pentru azilul de batrani din Tecuci? Am vazut acum cateva zile un reportaj la TV, batranii aceia plangeau de foame. M-am cutremurat...ereu realmente cu lacrimi in ochi, de foame. De luni de zile mancau doar ciorba de cartofi, nu mai aveau nimic in frigidere, azilul risca sa fie inchis si batranii sa ajunga in strada fiindca nu mai au unde sa stea si multi dintre ei nu au rude...oricum faptul ca erau lihniti de foame m-a intristat cel mai tare. In conditiile in care in ziua de azi se face multa risipa si se arunca mancare...mi s-a parut oribil ... si mai oribila mi s-a parut atitudinea autoritatilor...nimanui nu-i pasa asa cum satulul nu-l intelege pe cel flamand...



No, vidiazni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Offff!!! Eu as vrea chiar f mult. Daca se mai inscriu fete ne apucam de treaba. Macar o data sa mergem la ei sa le facem o bucurie.
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Legat de reportajul cu batranii de la azilul din Tecuci : mi s-a rupt inima cand i-am vazut! nu e posibil ca in zilele noastre sa existe asemenea institutii in care se moare de foame!
Eu n-as putea sa ma deplasez cu voi la fata locului, dar am sa particip cu bani, poate cine poate ajunge acolo cumpara alimente din ei.
Va rog, dati-mi o adresa, ceva, un nr de cont, ca sa stiu unde si catre cine sa trimit niste banii! daca e valabil nr de cont postate pe prima pagina, va rog sa-mi spuneti! si ce e cu xx alea (sa inteleg ca poate nu e nr complet)? sa nu radeti de mine,dar nu ma prea pricep.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Andicu, acela este contul meu si asa e el cu XX nu stiu sa iti explic
Eu si cu mai multe fete de pe forum ne ocupam de un centru de batrani din Bucuresti. Imi doresc enorm sa facem o donatie, un colet cu alimente, sa mergem cumva acolo insa am nevoie de voi si de prezenta unora dintre voi. Mi-ar trebui daca aveti si se poate niste date de contact de-acolo, sa iau legatura cu cineva. Ar mai trebui niste fete care stau in judet, sa ne ajute. Poate fetele din Galati. Astept propuneri si vesti, eu ma implic cu draga inima.
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buggy, eu am lansat un apel de ajutor la fetele din Galati de la "Prieteni dintotdeauna", poate primim informatiile si ajutorul de care avem nevoie.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Fetelor, ca raspuns la apelul vostru, ma pun la dispozitie sa aflu macar cateva detalii despre acest azil. Nu cunosc Tecuciul chiar de-s galateanca de-o viata, dar macar pot intreba, cauta...
Sper sa pot fi de folos, atat cat s-o putea...

Mergi la inceput