Sa continuam sa fim alaturi de batranii nostri

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ar fi bine sa ne putem mobiliza. Eu sunt de acord daca buggy isi pune la dispozitie contul si intra in schema si fetele din Galati (din pacate din Tecuci am gasit un singur membru activ pe DC) sa facem o miscare mai mare de genul celor pe care le face Tzuni pentru copii.

E nevoie de resurse mari, financiare dar ma refer si la efort. Nu stiu cine din apropiere cat de cat e de acord sa se implice. Hai sa vedem.

In plus, propun, daca liliac1e dispusa, sa afle date de contact de la azil si persoane responsabile, sa incercam sa gasim si niste sponsori.





No, vidiazni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Fetele mele, de dimineata tot fac sapaturi sa aflu ceva despre acest azil de batrani din Tecuci. Din pacate, toate persoanele cu care am stat de vorba si care sunt din Tecuci de-o viata, nu au auzit sa existe un astfel de centru in orasul lor Poate ca o fi intr-o zona limitrofa?? Daca mai stiti ceva, va rog sa ma ajutati sa pot gasi un firicel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ma gandesc sa incercam sa dam de urma reportajului tv; daca luam legatura cu cei care au facut reportajul, poate primim mai multe detalii. Problema este ca nu-mi amintesc prea multe, decat ca am vazut stirea la Protv (dar nici de asta nu sunt sigura 100 % ); pana m-am dezmeticit eu, deja se terminase reportajul !am incercat sa caut pe site-ul protv la stiri, dar n-am gasit nimic relevant; am dat si un search prin paginile de ziare online, la fel! poate nu stiu eu sa caut bine, ca nu prea am experienta in asa ceva.
Eu , repet, ma ofer sa ajut cu bani, haine, orice e necesar dpdv material.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna din nou,Azi am fost si le-am sarbatorit zilele de nastere din luna august. Abia ne asteptau. A iesit super. Au primit un acordeon si domnul Teodorescu ne cantat toata perioada valsuri si tangouri si s-a dansat mai mult ca oricand. Ce sa mai chiar s-au distrat pe cinste.Imi pare rau ca nu s-a mai aflat nimic nou de centrul din Tecuci.
Andicu, daca ai cumva posibilitatea de a ajuta si nu se poate sa facem ceva pt cei din Tecuci sa stii ca batranii de la centrul la care mergem ar fi mai mult decat fericiti sa se bucure de ceea ce ai putea oferi.Lipsuri si necesitati sunt oriunde, e drept ca situatia centrului din Tecuci nu sufera comparatie si sper sa putem face ceva.
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Ce mai faceti? Nu am ajuns inca la banca insa sper saptamana viitoare sa o fac.Nu am reusit sa vorbesc inca nimic despre mare. Maine dau un telefon. Sper sa nu pice excursiaLuna aceasta vine cineva cu mine sa-i sarbatorim? Nu imi vine sa cred ca am ajuns in Septembrie...nu mai e mult. Din pacate nu vom putea continua aceasta activitate si la anul...nu in maniera asta si sunt foarte trista din acest motiv si ei parca simt... Mi-au zis ca ar murii sa nu mergem la ei o luna... Era mai simplu daca procedam asa cum fusese vorba initial sa facem cu schimbul, am fi mers cele care ne intelesesem maxim de 2-3 ori intr-un an. Sunt trista pt ca vor avea sentimentul de abandon si toata bucuria ce le-am facut-o tot anul se va transforma in suferinta. Oricum ar fi trebuie sa gasim o solutie."Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
"http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaels spune:

Buggy, in continuare te poti baza pe tortul de la mine. Din pacate, asa cum sti deja, nu cred ca voi avea timpul necesar, in special luna aceasta.

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Micaels stiu...e extraordinar faptul ca te-ai implicat si inseamna enorm de mult chiar daca nu poti fi prezenta mereu. "Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
"http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelis4u spune:

Dragele mele,
ma ofer sa merg si eu..asa ca,in momentul cand se hotaraste sunt prezenta la apel...
Astept un semn ceva de la voi....


Mircea si Anne

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/anemarie4u/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna ,Anelis pt implicare! In ultimul week-end din aceasta luna, vom merge la ei. Te astept cu drag. Ramane sa scriu exact ora si ziua."Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
"http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Buggy,

cum mai stati cu banii? E cazul sa mai virez? Eu mai am si niste haine de genul celor pe care ti le-am mai dat (costume etc) si o plasa de reviste. Ne putem vedea sa ti el dau?

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput