cu ce scap de gandacii aia negri si mari, de apa?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalynaa spune:

Si eu am avut intr-o perioada...am dat cu Regent si au disparut...dar aseara surprize,surprize-ma duc in dormitor sa iau ceva cand...ce sa vezi...un carcalete negru super mare pe lenjeria mea.L-am chemat pe al meu sa-l ia de acolo...va inchipuiti ca aseara n-am mai dormit in dormitor...si cred ca nici in seara asta nu sunt sanse sa dorm acolo.La mine am mai vazut in baie..si ma gandesc ca din baie a ajuns ala in dormior ca sunt una langa alta...oricum gandacii astia negrii si mari seamana cu socrosenia mea...sau poate mi s-a parut mie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eMonica spune:

fetelor dati cu Globol si nu veti mai avea probleme cu gandacii.
se pune cate o picatura din loc in loc.
il gasiti in supermarketuri si costa 100 de mii.
succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

quote:
Originally posted by eMonica

fetelor dati cu Globol si nu veti mai avea probleme cu gandacii.
se pune cate o picatura din loc in loc.
il gasiti in supermarketuri si costa 100 de mii.
succes!



Inca o sustinatoare a lui GLOBOLAr fi bine sa incercati, ca eu de 6 ani de cand am dat cu el n-am mai avut picior de gandac in casa.

------------------------------------------------------------------------------
Viata e scurta si frumoasa.Ea merita si trebuie traita.Dar nu oricum.

În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar(George Orwell)
poze
Liseberg-Göteborg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geghi spune:

Am vazut ca recomandati Globol sau Regent...intrebarea mea este daca substantele respective pot "dauna" pisicii in cazul in care se atinge cumva de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri. spune:

noi am folosit Regent pt orice fel de ganganie...gandaci, paienjeni..etc. Nu este toxic din cate stiu eu. Noi am dat si in cutia de paine si in dulapurile cu farfurii(ca si acolo era plin de gandaci) si dup'aia le-am folosit in continuare fara sa spalam, ca daca speli, automat speli si insecticidul....deci trebuie lasat sa se usuce si atat. Mie asa mi-au spus cei de la farmacia veterinara ca nu e toxic pentu oameni, banuiesc ca nici pentru animale(pisici)


Don't worry, be happy!
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Readuc acest subiect in disuctie ca sa va intreb daca ati avut careva aparat din ala cu ultrasunete pentru omorarea bestiilor si daca a functionat? Am o vecina care si-a scos lambriurile si au inceput sa ma viziteze gandacii. Am incercat cu solutii, nu a mers. Am ajuns sa ma trezesc noaptea ca sa omor gandaci. Ca nu sunt multi dar la doua 3 zile tot mai gasesc cate unul. Si am copii, unulo cu probleme respiratorii deci nu stiu ce sa fac.
Idei?

Edit ca sa precizez ca nu sunt in baie, doar in bucatarie, de aia maronii.

Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kigallu spune:

Globol este foarte eficient, am scapat de gandaci foarte repede si nu au revenit. Eu pun cate o picatura la usa de la intrare si reimprospatez din cand in cand. (si pe sub tocurile de la usi). In casa am un hamster si nu a avut nici o problema de la aceasta substanta, deci am dedus ca atata timp cat nu intri in contact direct cu ea nu apar complicatii.


Inca ceva, mai neplacut; de gandacii de bucatarie am scapat repede, dar cand vecinii au dat cu bormasina m-au invadat 3 gandaci imensi, cat degetul meu mare, care tropaiau. I-am vanat ca pe sobolani. Pentru astia nu stiu ce solutie exista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

am avut specia asta de umblatori
la baie. noaptea. si plecau la plimbare prin casa, daca uitam cumva usa la baie deschisa. am gasit pe covor in sufragerie, langa copilu' care mergea de-a busilea. scarbos

toxic sau nu, decat sa se joace cu stimabilu gandac din teama ca otrava nu stiu ce ii face, am dat in baie cu mai multe:
am pus spuma Raid antigandaci pe langa toate tzevile, am bagat si sub cada.

si ne-am prins de niste jmecherii. ca tot veneau. gandacii adica. nu se sinchiseau. mureau unii, gaseam cadavre, veneau altii.

unde aveau culcush? in usa. usa d-aia de lemn, intrau pe jos si aveau cred galerii si palate acolo am scos usa, am dat cu spuma d-aia Raid in ea, am lipit un sac de gunoi apoi si am lasat-o asa peste noapte, pe balcon ca mirosea urat. a 2-a zis am gasit o gramadaaa de cadavre. si adulti si puiet. am scuturat bine usa, am tras cu aspiratorul. am bagat iar spuma, am lasat sa se aeriseasca cateva ore si pus usa la loc.

apoi i-am vazut pe unde veneau. prin scurgeri, in cada si in chiuveta. asa ca in fiecare noapte spuneam o rugaciune contra inundatiilor de la vecinu de sus si am decis ca mai bine pun dopu' si scap de vizitatoii nocturni.

si in final solutiile astea au fost doar jumate din rezolvare. problema a fost rezolvata abia dupa ce a venit o firma care a facut deratizarea la subsol si pe scara blocului, plus in apartamente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Bun, deci revin cu intebarea: Nu a avut nimeni / nu stie nimeni nimic de aparatul ala cu ultrasunete??

Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Regent am folosit si eu cu succes. Se gaseste la farmacii fitosanitare, de regula.

Alina si Mara

Mergi la inceput