cu ce scap de gandacii aia negri si mari, de apa?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia_as spune:

Am citit toate postarile pe acest subiect si toata lumea se refera la gandacii din apartamente, dar ce te faci cand locuiesti la casa
Am cumparat in urma cu 7 ani o casa din paianta, era curata nu gaseai un gandac in ea; langa noi statea un vecin care cauta in gunoaie si era o mizerie de nedescris, cand el a murit au luat casa altii; au demolat casa care statea sa cada si au facut curat; gandacii sau mutat la noi casa fiind din pamant isi gasisera loc unde sa stea. Am ridicat langa aceasta casa o alta casa(din BCA) si suntem pe punctul de a o termina. Mi-e frica atunci cand vom demola casa veche toti gandacii se vor muta la cealalta noua.Cum sa scap de gandacii din casa, dar si cei de afara din curte tinand cont ca se ascund in toate gaurelele posibile?(deci nu pot sa fac cum zicea cineva mai devreme ca a scos usa, ca la mine se afla in pamantul casei).......daca ma puteti ajuta, tin sa mentionez ca nu am copii, deci va rog sa-mi spune-ti toate metodele posibile......
M-ar interesa si acele cutii din plastic care se pun afara...
Va raman datoare daca ma puteti ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Am vazut si eu aici gindaci din aceaia afara; din cind in cind mai intra cite unul pe sub usa; am tras o linie cu un spray insecticid pt gindaci in fata usii si de atunci nu au mai incercat sa intre
alexia as, pe aici se face fumigatie la toata casa dar trebuie sa te muti o vreme din casa citeva zile cred; nu stiu daca exista asemenea metoda in ro?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

In usi se ascundeau gandacii si la mama acasa si cum nu mai puteam scapa de ei a dat mama cu spray pe sub usa ca era din aia goala pe dinauntru si apoi a pus banda adeziva cat tine usa.In fiecare noapte auzeam racait in usa timp de vreo 2 luni si cand a scos mama banda dupa mult timp nici unul nu era mort.Acasa la mama sunt de ani de zile si tot nu a putut sa ii starpeasca, am sa-i recomand regent poate o scapa de ei.


alexia_07



Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

In usi se ascundeau gandacii si la mama acasa si cum nu mai puteam scapa de ei a dat mama cu spray pe sub usa ca era din aia goala pe dinauntru si apoi a pus banda adeziva cat tine usa.In fiecare noapte auzeam racait in usa timp de vreo 2 luni si cand a scos mama banda dupa mult timp nici unul nu era mort.Acasa la mama sunt de ani de zile si tot nu a putut sa ii starpeasca, am sa-i recomand regent poate o scapa de ei.


alexia_07



Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sileriki spune:

eu am luat K-Othrine de la farmacia veterinara nu are miros , si isi face efectul rapid , am pus o fiola intr un pulverizator de 750 Ml
am vrut eu sa fie mai concentrat si la atac , de atunci e pace intre ei si noi
fiola a fost in jur de 6 ron
scapare rapida va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

eu mi-am luat 2 la 50 lei/bucata. Aveam o droaie.L-am pus de cca 2 saptamani-unul la subsol si unul la bucatarie , ei zic ca e si de tantari dar cu astia numerge , gandaci in schimb n-am mai vazut...nu stiu ce sa zic deocamdata

Mergi la inceput